Wtorek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 14227
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Czas sprawozdań

Piątek, 31 stycznia 2020, 9:00
Aktualizacja: 13:44
Autor: WAC
Powiat: Czas sprawozdań
Fot. WA
Na pierwszej w 2020 roku sesji spotkali się wczoraj (30.01) radni Rady Powiatu Jeleniogórskiego.

Wczorajsza sesja w znacznej części miała charakter podsumowujący 2019 rok. Radni wysłuchali sprawozdań na temat pracy komisji rady przekazanych przez ich przewodniczących. Starosta Krzysztof Wiśniewski przedstawił również sprawozdanie z zakończonych niedawno konsultacji społecznych na temat zmiany nazwy powiatu z Jeleniogórski na Karkonoski. Przypomnijmy, że w ich trakcie zdecydowana większość osób, które wyraziły swoją opinię były za tym rozwiązaniem.

Radni zapoznali się także ze sprawozdaniem z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Miasta Jeleniej Góry i Powiatu Jeleniogórskiego w 2019 roku.

W części sesji poświęconej przyjęciu uchwał radni między innymi zdecydowali o wprowadzeniu zmiany w Statucie Powiatu Jeleniogórskiego. Do tej pory każdorazowe użycie herbu powiatu przez organizatorów różnego rodzaju imprez sportowych, kulturalnych czy innych wymagało zgody Rady Powiatu. Po wczorajszej korekcie statutu decyzję w tej kwestii będzie podejmował Starosta Jeleniogórski.

Podczas obrad przyjętoi również uchwały: w sprawie zmian w budżecie powiatu jeleniogórskiego na 2020 rok, wieloletniej prognozie finansowej powiatu jeleniogórskiego, zmieniającą uchwałę w sprawie ustalenia wysokości opłat za zajęcie pasa drogowego oraz w sprawie likwidacji Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie.

Miłym akcentem na zakończenie obrad było wręczenie przez wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jeleniogórskiego Leszka Supierza, w imieniu Dyrektora i Rady Pedagogicznej Szkoły Podstawowej w Wojcieszycach, specjalnej statuetki oraz podziękowań dla Starosty Jeleniogórskiego za pomoc i życzliwość podczas organizacji IV Powiatowego Konkursu Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda…”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
60%
Złości
1
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
819
Tak
10%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
2%
Nigdy sobie nie zrobię
27%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
Aktualności
Lodowisko lada dzień
 
112
Gigantyczny korek
 
112
Z drogi śledzie, ciężarówka jedzie
 
112
Autobus w rowie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group