Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 3692
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czas na egzamin ósmoklasisty

Wtorek, 16 czerwca 2020, 9:20
Aktualizacja: Czwartek, 18 czerwca 2020, 12:57
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Czas na egzamin ósmoklasisty
Fot. SP13
Dzisiaj (16.06) uczniowie klas ósmych przystąpili do egzaminów podsumowujących zdobytą przez nich wiedzę w szkole podstawowej. W Jeleniej Górze dotyczy to 661 uczniów, a nad prawidłowością procesu egzaminacyjnego czuwa 466 nauczycieli.
Jak wszyscy, musieliśmy się dostosować do rygorystycznych wymagań, wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej - podkreśliła Barbara Marszałek-Szurek, dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 13 w Jeleniej Górze. - W salach egzaminacyjnych są odległości dwumetrowe. Każde dziecko przed wejściem do szkoły dezynfekuje ręce, ma maseczkę, którą może zdjąć podczas egzaminu. Wczoraj mieliśmy pełną dezynfekcję szkoły, przeprowadzoną przez profesjonalną firmę. Codziennie po egzaminie będziemy taką dezynfekcję przechodzić. Musieliśmy zwiększyć liczbę sal egzaminacyjnych, a tym samym członków zespołu nadzorującego - to są nauczyciele naszej szkoły, ale też delegowani z innych szkół - dodała dyrektorka placówki przy ul. Piotra Skargi.

Jak podkreśla grono pedagogiczne, wszyscy stęsknili się za uczniami i cieszą się z możliwości spotkania. W SP 13 pojawiło się ok. 40 ósmoklasistów - jak zaznacza dyrektorka, wszyscy w strojach galowych, uśmiechnięci i bez stresu.

Nie widać po nich stresu - raczej zadowolenie, że w końcu się widzimy - wyznała B. Marszałek-Szurek.

Twoja reakcja na artykuł?

10
71%
Cieszy
2
14%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group