Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 6160
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czarowny świat operetki w Teatrze Zdrojowym

Piątek, 18 kwietnia 2014, 8:31
Aktualizacja: 11:22
Autor: Manu
Jelenia Góra: Czarowny świat operetki w Teatrze Zdrojowym
Fot. Archiwum Organizatora
22 kwietnia (we wtorek) o godzinie 19.00 na scenie Zdrojowego Teatru Animacji w Jeleniej Górze w koncercie „Czarowny świat operetki” przebojami operetkowymi będą bawić publiczność: Julia Fercho (mezzosporan) i Renata Pawlik (sopran). Akompaniować im będzie na fortepianie Krzysztof Gotartowski. Cena biletu: 20 zł.

W koncercie usłyszymy: „Schlösser, die im Monde liegen” Paula Lincke'go z operetki „Frau Luna”, „Ich bin verliebt, ich weiss nicht wie mir geschah” Nico Dostala z operetki „Clivia”, „Il baccio” Luigi Arditiego, „Ich lade gern mir Gaeste ein” Johannesa Straussa z operetki „Zemsta nietoperza”, „I am easily assimilated” Leonarda Bernsteina z operetki „Candide”, „Somewhere” Leonarda Bernsteina z musicalu „West side story”, „Gipsy song” Georgesa Bizeta z opery „Carmen”, „Przetańczyć całą noc” Fredericka Loewe z musicalu „My Fair Lady”, „Flowerduett” Leo Delibesa z opery „Lakme”, „Barkarola” Jacquesa Offenbacha z operetki „Opowieści Hoffmana” oraz „Duet Kotów” autorstwa Gioachino Rossiniego.

Julia Fercho jest rodowitą jeleniogórzanką. Ukończyła z wyróżnieniem studia wokalne w krakowskiej Akademii Muzycznej (2009) w klasie śpiewu Ewy Wolak. Swój warsztat wokalny doskonaliła podczas studiów na mistrzowskich kursach wokalnych w kraju i zagranicą, m.in. Internationale Bachakademie Stuttgart występując pod batutą H. Rillinga. Zdobyła wyróżnienie w I Konkursie Arii o Rübezahlu (czyli Liczyrzepie), otrzymała nagrodę jako najlepsza żeńska uczestniczka edycji European Voice and Music Academy (EVMA) w Monachium (2007) oraz została wyróżniona w International Vocal Competition Zdar nad Sazavou w Czechach (2009). W Operze Krakowskiej wystąpiła w roli Claire w operze „Diabły z Loudun” Krzysztofa Pendereckiego (spektakl ten został nagrodzony jako najlepsza inscenizacja 2008 roku w Polsce), współpracowała z teatrami w Niemczech. Wykonuje także muzykę oratoryjną. W Filharmonii Krakowskiej śpiewała „Requiem” Alfreda Schnittkego i wersję koncertową opery „Parsifal” Richarda Wagnera. W kwietniu 2011 odbyła tournee po Niemczech wykonując partię altową w „Stabat Mater” Antonina Dvořáka. Podczas uroczystości 1275 lat miasta Bad Hersfeld, w sierpniu 2011 zaśpiewała alt solo słynnej „Ody do radości” Ludwiga van Beethovena. W roku 2012, podczas festiwalu operowego w Bad Hersfeld, wcieliła się z wielkim powodzeniem w rolę Maddaleny z opery „Rigoletto” Giuseppe Verdiego. W grudniu 2012 roku artystka dała szereg udanych i dobrze przyjętych przez krytykę koncertów, wypełnionych niezwykle trudną do wykonania muzyką niemieckiego kompozytora Neitharda Bethke.

Renata Pawlik ukończyła Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie śpiewu solowego Katarzyny Oleś-Blacha. Jest laureatką Stypendium Twórczego Miasta Krakowa. Ponadto swoje umiejętności doskonaliła u Lioby Braun, Ryszarda Karczykowskiego, Charlotte Lehmann i Neila Semera. W ramach „Bachakademie Stuttgart” pod kierownictwem Helmutha Rillinga wykonała partię I sopranu w Wielkiej Mszy h-moll Johanna Sebastiana Bacha. Wzięła udział w nagraniu płyty z pieśniami „Cinq mélodies populaires grecques” Maurice Ravela (Radio Opole 2006). W październiku 2008 r. wykonała recital pieśni w Złotej Sali Filharmonii Krakowskiej.

Krzysztof Gotartowski mając zaledwie 5 lat rozpoczął naukę gry na fortepianie pod kierunkiem Anny Trzemeskiej. Od roku 1970 jego pedagogiem był Jerzy Sulikowski. W klasie Jerzego Sulikowskiego w 1978 r. ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Gdańsku. Zdobył wyróżnienie na XII Festiwalu Pianistyki Polskiej 1978 w Słupsku. Był trzykrotnym stypendystą Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group