Wtorek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 7077
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Cyrk Doktora Dolittle w sobotę

Czwartek, 16 czerwca 2016, 10:24
Aktualizacja: 10:27
Autor: ZTA
Jelenia Góra: Cyrk Doktora Dolittle w sobotę
Fot. Użyczone/Archiwum Teatru
Zdrojowy Teatr Animacji w Cieplicach zaprasza 18 czerwca o godz. 16.00 najmłodszych widzów na spektakl pt. „Cyrk Doktora Dolittle” w reżyserii Libora Stumpfa. Dla Czytelników Jelonki.com są dwa podwójne zaproszenia. Otrzymają je ci, którzy jako pierwsi dodzwonią się do teatru, do działu promocji – tel. 75 7557690 wew. 16 i 20.

Znana wszystkim historia o umiejącym rozmawiać ze zwierzętami doktorze Janie Dolittle, opowiedziana jest przy pomocy „czarnego teatru’’. Dzięki specjalnemu, ultrafioletowemu światłu, niewidoczni dla publiczności aktorzy ożywiają lalki i przedmioty, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

„Cyrk Doktora Dolittle”
na podstawie powieści Hugha Johna Loftinga
Reżyseria i scenografia - Libor Štumpf
Przekład: Paweł Pawlik
Asystent reżysera: Sylwester Kuper

Libor Štoumpf – twórca teatru „Ahoj” w czeskim Chrudimiu. Aktor, reżyser i autor sztuk teatralnych dla dzieci. Przez wiele lat pracował w Shwarz Theater Zurich. Znawca i popularyzator czeskich tradycji lalkarskich, założyciel jedynego w Czechach „teatrzyku na kółkach,” w którym realizuje przedstawienia pacynkowe. Twórca prywatnego muzeum czarnego teatru w Chrudimiu.

Obsada:
Lidia Lisowicz, Dorota Fluder, Dorota Bąblińska-Korczycka, Jacek Maksimowicz, Sławomir Modzelewski, Sylwester Kuper, Radosław Biniek i Tadeusz Ksiądzyna

Bilety i rezerwacje: 75 7557690 wew. 16 i 20
www.teatr.jgora.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group