Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 9305
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Cykliści w Wolimierzu. Rowerami po byłym torowisku

Niedziela, 18 września 2011, 8:17
Aktualizacja: Poniedziałek, 19 września 2011, 7:53
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Cykliści w Wolimierzu. Rowerami po byłym torowisku
Fot. TiK
Członkowie Towarzystwa Izersko–Karkonoskiego z Jeleniej Góry uczestniczyli w prezentacji projektu dotyczącego ożywienia polsko–czeskiego pogranicza, który zakłada budowę drogi rowerowej na starym torowisku oraz zagospodarowanie byłych kolejowych obiektów na trasie.

Na takie pomysły wpadły: Stowarzyszenie Unia Izerska w partnerstwie z gminą Leśna oraz Stowarzyszenie Lunaria z Jindrichovic w Czechach.
– Zaprojektowanie drogi rowerowej właśnie w tym miejscu jest bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem - mówi Zbigniew Leszek, prezes Towarzystwa Izersko-Karkonoskiego.

– Przemawiają za tym względy czysto praktyczne, bo podbudowa jest solidna, a szlak wytyczony. Będzie to najniżej położone graniczne przejście łączące nasz region z Czechami. Obecne połączenie z turystycznym regionem Frydlandu odbywa się drogą Czerniawa-Zdrój-Nové Město pod Smrkem na wysokości prawie 600 m.n.p.m. Planowane połączenie Wolimierza Jindrichovice znajduje się na wysokości niecałych 250 m.n.p.m.

W związku z nowym pomysłem zorganizowało cykl spotkań i happeningów połączonych z wystawą i prezentacją historii oraz przyszłości Kolei Izerskiej Mirsk-Jindřichovice pod Smrkem. Pierwsza publiczna prezentacja i wystawa dotycząca projektu ścieżki rowerowej odbyła się z końcem sierpnia br. w Jindřichovicach pod Smrkem w Czechach.

Druga, w której uczestniczyli jeleniogórscy cykliści, miała miejsce w dniach 10-14 września w budynku byłej stacji kolejowe w Wolimierzu. Chętni mogą ją jeszcze zobaczyć w dniach 17- 23 września br. w Przecznicy. Do dziś (niedziela) wystawa jest też prezentowana w Leśnej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (43)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
364
Nigdy
19%
Rzadko
42%
Czasami
25%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group