Wtorek, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 2180
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ćwiczyli szyki na pseudokibiców

Wtorek, 20 marca 2012, 8:16
Aktualizacja: 8:16
Autor: Angela
W Sobieszowie odbyło się pierwsze z cyklu pięciu szkoleń w ramach Euro 2012, jakie przejdą policjanci z byłego województwa jeleniogórskiego. Nieetatowe pododdziały policji ćwiczyły szyki i ugrupowania, które w przyszłości pozwolą na skuteczne działania wobec pseudokibiców.

Szkolenie odbyło się w minionym tygodniu na terenie byłego tartaku w Sobieszowie. Funkcjonariusze ćwiczyli scenariusze zachowań w przypadku zamieszek.

- Przygotowując się do mistrzostw, ale także z myślą o zabezpieczeniu wszelkich imprez piłkarskich w kraju, przyjęto strategię 3 x T (Troska, Tolerancja, Tłumienie), która sprawdziła się już w wielu krajach organizujących tak wielkie imprezy sportowe. Polega ona na: trosce o kibiców i ich bezpieczeństwo, czyli na informowaniu, szczególnie obcokrajowców, o rozwiązaniach komunikacyjnych i porządkowych, ułatwieniach i możliwych trudnościach; tolerancji wobec ich zachowań, często głośnych i odbiegających od standardów – kibice będą się bawić na ulicach polskich miast, korzystając ze specyficznej atmosfery święta sportowego; tłumieniu wszelkich chuligańskich zachowań i zbiorowych zakłóceń porządku publicznego, co jest rozwiązaniem stosowanym w ostateczności, w sytuacjach, w których wszelkie inne środki się nie sprawdzają – czytamy na policja.pl.

Podczas Euro 2012 zostanie rozegranych 31 meczów, w tym 15 w Polsce. Na stadionach zasiądzie 1,3 mln widzów – 650 tys. w Polsce. Zapewnienie bezpieczeństwa podczas Euro 2012 to duże wyzwanie dla Policji. Przygotowując się do zabezpieczenia tak ogromnego przedsięwzięcia, polska Policja korzysta z doświadczeń zdobytych podczas współpracy z organizatorami Mistrzostw Europy w Portugalii w 2004 r., w Austrii i Szwajcarii w 2008 r., a także Mistrzostw Świata w Niemczech w roku 2006.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group