Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 1792
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Cuda nie tylko dla dzieci. Laboratorium zmysłów

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 30 października 2010, 9:10
Aktualizacja: 9:14
Autor: RED
Takiej ekspozycji w Biurze Wystaw Artystycznych jeszcze nie było! Interaktywny Plac Zabaw będzie z pewnością wielką atrakcją nie tylko dla dzieci. Dotykanie eksponatów jest wręcz wskazane, a wrażenia pozostaną niezapomniane. Wernisaż – w środę (3 listopada) o godz. 13. BWA zaprasza wszystkie dzieci.

Obraz stworzony poprzez dotyk naturalnych elementów (kamienie, kora, woda, para), które – jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki – uzupełniają kolorowankę. „Laserowe” miecze, z których pomocą i dzięki światłu ściana galerii zamieni się w barwną mozaikę, a poszczególnym ruchom twórcy towarzyszyć będą dźwięki. To tylko niektóre z atrakcji dostępnych już od nadchodzącej środy w Biurze Wystaw Artystycznych przy ulicy Długiej 1.

Interaktywny Plac Zabaw to projekt przygotowany przez WRO Art Center, jego autorkami są wrocławscy artyści: Patrycja Mastej, Dominika Sobolewska, Paweł Janicki oraz Zbigniew Kupisz. Plac zabaw skierowany jest do dzieci, zwłaszcza przedszkolnych, dzieci klas młodszych i niepełnosprawnych. Celem projektu jest edukacja poprzez zabawę, przygotowanie młodych odbiorców do twórczego uczestnictwa w kulturze – mówi Piotr Machłajewski, kurator ekspozycji.

Zabawa na takim placu pozwoli dzieciom odkryć własne umiejętności kreacyjne, da im możliwość rozwijania wyobraźni, otworzy je na sztukę. Ekspozycja przypomina laboratorium zmysłów, składa się na nią pięć dostosowanych do dziecięcych standardów bezpieczeństwa aktywnych instalacji oraz mini kino. W ekspozycji zastosowano twórczo nowoczesne narzędzia medialne (kamera, komputer, detektory ruchu), które oswajają najmłodszych ze skomplikowanymi technologiami.

„Interaktywny Plac Zabaw” pokazywany był w największych polskich centrach sztuki, gdzie przyciągał tłumy zwiedzających (całe rodziny). Projekt cieszył się ogromną popularnością i osiągnął sukces (Centrum Sztuki WRO we Wrocławiu, Gdański Park Naukowo – Technologiczny, CSW Znaki Czasu w Toruniu, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki w Warszawie, Biennale Sztuki dla Dziecka w Poznaniu, Muzeum Narodowe w Szczecinie...).

Wystawie będzie towarzyszyć przegląd klasycznych unikatowych animacji dla dzieci z kolekcji Polskiego Wydawnictwa Audiowizualnego - Antologii Polskiej Animacji. Wybrane filmy wkomponują się w całość ekspozycji i jej problematykę.

Autorzy wystawy: Patrycja Mastej, Dominika Sobolewska, Paweł Janicki, Zbigniew Kupisz. Realizacja w ramach projektu Przedszkole Mediów oraz kuratoria Centrum Sztuki WRO - Wrocław 2010. Wystawa zrealizowana przy pomocy Miasta Jelenia Góra, Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji WODNIK Sp.z o.o. w Jeleniej Górze, TAURON Ekoenergia spółka z o.o.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~cdr 30-10-2010 9:29
"w środę (3 listopada) o godz. 13. BWA zaprasza wszystkie dzieci" - to chyba dla tych, co spędzają czas w domu na "chorobowym". Godziny otwarcia poszczególnych atrakcji w Jeleniej zawsze są genialne...
~odp. 30-10-2010 14:02
dla mnie bomba! wreszcie tylko dla dzieci!!!!!! bardzo mila odmiana, a do godziny mozna sie dopasowac
~do ~cdr 30-10-2010 16:22
A to dzieci bywają na "chorobowym"?
~lol 31-10-2010 12:59
cdr ma rację - przecież dzieci w w wieku przedszkolym same nie pójdą a rodzice pracują! zawsze tak jest że jak się coś ciekawego dzieje to nie o tej godzinie co trzeba.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group