Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 9103
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Co zrobić z gruzem?

Wtorek, 15 marca 2022, 6:01
Autor: WAC
Powiat: Co zrobić z gruzem?
Fot. MT
Niedawno otrzymałem pismo z Karkonoskiego Centrum Gospodarki, w którym poinformowano mnie o tym, że od 4 kwietnia na wysypisko w Kostrzycy nie będzie przyjmowana cześć odpadów ogólnobudowlanych - mówi pan Tomasz z Kowar. - Jako, że mam firmę prowadzącą małe remonty decyzja ta jest dla mnie bardzo niekorzystna i stawia mnie w bardzo trudnej sytuacji. Czy ktoś z KCGO może odpowiedzieć, co za kilkanaście dni będę miał zrobić z gruzem oraz innymi odpadami poremontowymi?

Jak informuje Łukasz Hada, dyrektor biura Związku Gmin Karkonoskich, będącego właścicielem KCGO, ograniczenia wprowadzone na składowisku w Kostrzycy dotyczą odpadów, które powinny być przekazywane do wyspecjalizowanych podmiotów zajmujących się ich przetwarzaniem lub powinny być zbierane w sposób selektywny.

KCGO przyjmuje odpady (w tym odpady budowlane) od wszystkich dostawców, ale nakłania do ich segregacji - mówi Ł. Hada. - Często brak selektywnej zbiorki odpadów eliminuje możliwość ich wykorzystania pomimo prób ich rozsortowania w zakładzie. Podjęte działania związane są z potrzebą ograniczenia ilości odpadów składowanych i zwiększenia ilości odpadów, które mogą być powtórnie wykorzystane. Chodzi również o zabezpieczenie interesów Gmin Związkowych i przedłużenie możliwości przyjmowania odpadów zmieszanych budowlanych z ich obszaru. Ograniczenia głównie skierowane są do firm prywatnych, które zajmują się odbiorem odpadów budowlanych. Firmy te na własną rękę wykorzystują "czysty" gruz, a do KCGO przywożą wszystkie odpady „problemowe" z budowy.

Informacja o ograniczeniach przekazywana jest z prawie miesięcznym wyprzedzeniem. Jednocześnie w piśmie poinformowano adresatów o możliwości dalszego przyjmowania odpadów budowlanych w 17 różnych rodzajach, a także innych odpadów które mogą powstawać w związku z prowadzonymi pracami budowlanymi, jak np. wszelkie opakowania.

Twoja reakcja na artykuł?

6
12%
Cieszy
4
8%
Hahaha
2
4%
Nudzi
3
6%
Smuci
10
20%
Złości
26
51%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
360
Nigdy
19%
Rzadko
42%
Czasami
26%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group