Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 10388
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Co ze stadionem przy ul. Złotniczej?

Poniedziałek, 12 listopada 2012, 7:28
Aktualizacja: Wtorek, 13 listopada 2012, 10:34
Autor: Angela
Jelenia Góra: Co ze stadionem przy ul. Złotniczej?
Fot. Angela
30 grudnia br. ma się ostatecznie zakończyć przebudowa stadionu miejskiego przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze. Wykonano już płytę boiska. Obecnie prace trwają przy budowie trybun i instalacji (gotowego już i oczekującego na montaż) zadaszenia. Koszt całej inwestycji to 16,8 mln zł, z czego 5 mln zł będzie pochodziło z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

Głównym elementem prac była budowa boiska piłkarskiego. W ramach prac będzie też przebudowana trybuna południowa, na parterze której powstaną pomieszczenia dla zawodników i trenerów. Nad nią będzie zadaszenie.
Odbiory prac zgodnie z harmonogramem zaplanowano na styczeń 2013, a ostateczne rozliczenie na I kwartał 2013.

W ostatnim czasie w Ratuszu sporo mówiło się o tym, że Miasto ma oddać do ministerialnej kasy dofinansowanie na modernizację stadionu przy ul. Złotniczej w kwocie trzech milionów złotych.

- Okazało się, że przekroczyliśmy dopuszczalny wskaźnik dofinansowania tej inwestycji z pieniędzy publicznych. Straciliśmy tak naprawdę trzy mln zł, które mogliśmy przeznaczyć na remonty innych obiektów sportowych – mówi Miłosz Sajnog, radny Jeleniej Góry i dodał: ta inwestycja została potraktowana jako dochodowa, przez co może być dofinansowana do 40 procent.

Mirosława Dzika, zastępca prezydenta Jeleniej Góry wyjaśnia, że Miasto nie będzie nikomu niczego oddawać. Dodaje, że były plany pozyskania tych trzech milionów, ale kiedy miasto zdecydowało, że będzie to inwestycja dochodowa, umowy na to dofinansowanie nie podpisano i tych pieniędzy Jelenia Góra po prostu nie otrzymała.

- Gdybyśmy zdecydowali się wziąć te pieniądze, przez kilka lat nie moglibyśmy czerpać ze stadionu żadnych korzyści, a tak będziemy mogli udostępniać stadion za odpłatnością – mówi wiceprezydent Mirosława Dzika.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
758
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group