Poniedziałek, 8 marca
Imieniny: Beaty, Jana
Czytających: 6408
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Co z ciszą nocną w centrum miasta?

Piątek, 27 kwietnia 2012, 8:58
Aktualizacja: 8:59
Autor: Angela
Jelenia Góra: Co z  ciszą nocną w centrum miasta?
Fot. Petr
Wiosna w pełni, a wraz z nią apetyty mieszkańców na imprezy i dłuższe biesiadowanie w centrum miasta, w którym przeszkadza tylko … cisza nocna obecnie obowiązująca od godz. 22.00. Stąd pytania, czy jest szansa by opóźnić ją o dwie godziny. Władze miasta odpowiadają: „tak, od czerwca”. Wówczas cisza będzie obowiązywała od północy.

W tej sprawie otrzymaliśmy kilka telefonów i e-maili. O ciszę nocną pytają przeze wszystkim studenci i przyjezdni, którzy są przyzwyczajeni do ciszy nocnej obowiązującej w okresie wakacyjnym w centrum miast od północy.

- Jeleniogórski rynek po godz. 22.00 jest martwy, a przecież jako turystyczna miejscowość powinien tętnić życiem. Jak ludzie mają się bawić, kiedy cisza nocna obowiązuje od 22.00 – pisze pan Paweł. - Większość miast w Polsce wprowadziło strefy, w których centrum miasta jest traktowane na specjalnych zasadach. Warto podpatrzeć ten pomysł zanim jeleniogórski Plac Ratuszowy umrze śmiercią naturalną – dodaje pani Ewelina.

Decyzja władz miasta o wprowadzeniu ciszy nocnej w okresie wakacji i podczas Euro 2012 zapadła już w marcu br. kiedy odbyło się spotkanie z restauratorami. Zmiany mają się pojawić od czerwca i będą obowiązywały do września. Problem w tym, że kiedy jedni chcą się bawić, lokatorzy z mieszkań w centrum miasta, oczekują spokoju.

- Liczę na wyrozumiałość mieszkańców. Jeśli chcemy by centrum miasta żyło i rozwijało się, musimy elastycznie godzić interesy mieszkańców i miasta – mówi Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group