Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 6472
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Co w kowarskim budżecie obywatelskim?

Sobota, 22 czerwca 2019, 11:06
Aktualizacja: Niedziela, 23 czerwca 2019, 6:09
Autor: WAC
Kowary: Co w kowarskim budżecie obywatelskim?
Fot. KED
Już wiadomo, które z zadań zgłoszonych do tegorocznego kowarskiego budżetu obywatelskiego uzyskały największe poparcie w głosowaniu mieszkańców i zostaną zrealizowane.

Przypomnijmy. W tym roku budżet obywatelski w mieście nad Jedlicą debiutuje i ma charakter pilotażowy. Pula z kasy samorządu, jaką przeznaczono na realizację projektów zgłoszonych przez mieszkańców to 100 tysięcy złotych. Maksymalna suma dofinansowania zadania zgłoszonego do KBO to 20 tys zł.

Na potrzeby KBO miasto podzielono na pięć rejonów. Ogółem po weryfikacji formalnej do etapu głosowania przeszło 13 projektów: po trzy w pierwszym, drugim i trzecim rejonie miasta oraz po dwa w czwartym i piątym.

W wyniku głosowania w pierwszym rejonie miasta do realizacji zostało wybrane zadanie: „Przywrócenie do użytku boiska dla młodzieży i placu zabaw dla dzieci przy ulicy Wiejskiej”, w drugim - „Atrakcyjna kowarska starówka – podświetlenie wieży kościoła”, w trzecim - „Mini plac zabaw dla dzieci oraz teren rekreacyjny dla mieszkańców Kowar Dolnych”, w czwartym - „Utworzenie przestrzeni rekreacyjno-zabawowej przy Alei Kasztanowej”, a w piątym - "Budowa infrastruktury technicznej – oświetlenie".

Twoja reakcja na artykuł?

2
17%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
8%
Złości
9
75%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group