Sobota, 20 sierpnia
Imieniny: Bernarda, Sobiesława
Czytających: 5870
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Co to było za pożegnanie lata na Śnieżce!

Wtorek, 25 września 2012, 8:20
Aktualizacja: Środa, 26 września 2012, 8:12
Autor: DH
Region: Co to było za pożegnanie lata na Śnieżce!
Fot. Kazik
Dzieciom i młodzieży ze świetlicy w Domu Harcerza przy ulicy Wiejskiej w Jeleniej Górze bardzo marzyła się wycieczka w góry. Młodzi ludzie zbierali makulaturę, puszki aluminiowe, a pieniądze uzyskane ze zbiórki odkładali na wyjazd. Tych pieniędzy jednak ciagle było mało. Znalazły się jednak osoby, które wraz ze swymi instytucjami wsparły ten zamysł i mogło dojść do wyjazdu.

Kilkanaścioro dzieci z opiekunami pojechało autobusem do Karpacza 22 września. Doszli pieszo do schroniska Strzecha Akademicka, tam przenocowali, a w niedzielę (23 września) poszli przez Równię i wspięli się na Śnieżkę. Chodząc po Karkonoszach dowiedzieli się od przewodnika Marka Dąbka skąd się wziął masyw Karkonoszy, jak powstawały kotliny, kotły polodowcowe, torfowiska na Równi pod Śnieżką i dlaczego najwyższy szczyt Karkonoszy jest tak ważny dla mieszkańców tych ziem.

Mogli przy wspaniałej widoczności zobaczyć z góry całą Kotlinę Jeleniogórską i swe rodzinne miasto Jelenią Górę. Potem zeszli do Kopy i wyciągiem zjechali na dół do Karpacza. Kiedy wycieczka kończyła się dzieci żałowały, że to już. Prosiły, aby serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy dopomogli w realizacji tej eskapady.

- Takie podziękowania należą się kierowcy i dyspozytorowi PKS Tour, którzy spontanicznie dopasowali niższą taryfę, więc na przejazd do i z Karpacza wydano mniej, niż zakładano. Wygodne noclegi w schronisku wraz z kolacją i śniadaniem zostały zafundowane przez Sudeckie Hotele i Schroniska PTTK Sp. z o.o. Dzieci dziękują również Mirosławowi Godyniowi ze Strzechy Akademickiej za przemiłą atmosferę i podanie przepysznych posiłków. No i wreszcie Elwirze Rudy - wychowawczyni ze świetlicy która poświęcając wolny swój czas wraz z innymi dorosłymi opiekowali się dziećmi stwarzając im prawdziwie domową serdeczną atmosferę - napisał Gospodarz Domu Harcerza w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group