Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 6204
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Co robić w razie agresji? Wyszkoli policja

Piątek, 6 marca 2009, 13:27
Aktualizacja: 13:27
Autor: TEJO
Cykl szkoleń dla różnych grup zawodowych narażonych na kontakt z agresywnymi i niebezpiecznymi ludźmi, przewiduje Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze.

– Dziś w szpitalu wojewódzkim mamy pierwsze orientacyjne spotkanie z personelem w zakresie tematyki i potrzeb takiego szkolenia – mówi nadkom. Edyta Bagrowska, rzeczniczka KMP w Jeleniej Górze.

Ze strony personelu szpitala, zwłaszcza tego narażonego na bezpośredni kontakt z różnymi pacjentami, pada wiele sygnałów o nieradzeniu sobie w przypadku, kiedy „chorzy” są agresywni i wyładowują swoją frustrację na pielęgniarkach. – Nierzadkie są też przypadki, kiedy siostry są atakowane przez rozwścieczonych narkomanów na głodzie – usłyszeliśmy. Nie wiedzą, co w takiej sytuacji robić, bo w szkołach pielęgniarskich ich tego nie uczą – mówi nadkom. Bagrowska.

Pomocną dłoń wyciągną policjanci, którzy przeprowadzą odpowiednie kursy. Uczulą także personel szpitala na tzw. złodziei szpitalnych. Tacy osobnicy potrafią się szwendać cały dzień po obiekcie. Udają rodziny chorych i pod byle pretekstem kradną z rzeczy cenne przedmioty pozostawione tam przez pacjentów.

Jak dowiedzieliśmy się w KMP, coraz więcej grup zawodowych jest zainteresowanych takimi kursami w zakresie prewencji. Wśród chętnych jest wielu nauczycieli… Policja ma dobre doświadczenia z poprzednich edycji szkoleń z przewodnikami górskimi. – Po takich kursach zdecydowanie zmalała liczba przestępstw popełnionych na turystach, zwłaszcza kradzieży na wyrwę – mówią policjanci.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group