Wtorek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 4726
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Co robić w razie agresji? Wyszkoli policja

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 6 marca 2009, 13:27
Aktualizacja: 13:27
Autor: TEJO
Cykl szkoleń dla różnych grup zawodowych narażonych na kontakt z agresywnymi i niebezpiecznymi ludźmi, przewiduje Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze.

– Dziś w szpitalu wojewódzkim mamy pierwsze orientacyjne spotkanie z personelem w zakresie tematyki i potrzeb takiego szkolenia – mówi nadkom. Edyta Bagrowska, rzeczniczka KMP w Jeleniej Górze.

Ze strony personelu szpitala, zwłaszcza tego narażonego na bezpośredni kontakt z różnymi pacjentami, pada wiele sygnałów o nieradzeniu sobie w przypadku, kiedy „chorzy” są agresywni i wyładowują swoją frustrację na pielęgniarkach. – Nierzadkie są też przypadki, kiedy siostry są atakowane przez rozwścieczonych narkomanów na głodzie – usłyszeliśmy. Nie wiedzą, co w takiej sytuacji robić, bo w szkołach pielęgniarskich ich tego nie uczą – mówi nadkom. Bagrowska.

Pomocną dłoń wyciągną policjanci, którzy przeprowadzą odpowiednie kursy. Uczulą także personel szpitala na tzw. złodziei szpitalnych. Tacy osobnicy potrafią się szwendać cały dzień po obiekcie. Udają rodziny chorych i pod byle pretekstem kradną z rzeczy cenne przedmioty pozostawione tam przez pacjentów.

Jak dowiedzieliśmy się w KMP, coraz więcej grup zawodowych jest zainteresowanych takimi kursami w zakresie prewencji. Wśród chętnych jest wielu nauczycieli… Policja ma dobre doświadczenia z poprzednich edycji szkoleń z przewodnikami górskimi. – Po takich kursach zdecydowanie zmalała liczba przestępstw popełnionych na turystach, zwłaszcza kradzieży na wyrwę – mówią policjanci.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz

ebee 6-03-2009 17:35
Piękna idea. Pacjent w szpitalu jak się postawi opryskliwemu personelowi , "wybierze w mordę", a polcja w tym czasie będzie ganiać po lasach jeżdżących qadami ! Świat się już w tym mieście wywraca do góry nogami, a głupota goni..............głupotę !
~ 6-03-2009 18:55
Nie dziwie się, że się pacjenci denerwują-jak czeka się na swoją kolejkę na izbie przyjęć kilka godzin to mogą puścić nerwy
~Wojtek 6-03-2009 21:18
Czy nauczą też lekarzy jak nie dać się złapać przy braniu koperty?
~ago od kosmosu 6-03-2009 22:28
ebee, widać, że nigdy w życiu nie miałeś do czynienia z agresją, a wszystko szło Ci jak po maśle, czy Ty się na księżycu urodziłeś? Przecież trafiają się pijani i pacjenci, i klienci np. sklepów nocnych, gdzie pracują kobiety, chyba dobrze, że będą przeszkolone jak sie wtedy trzeba zachować. A gdyby to Twojej żonie albo córce trafiła się czyjaś agresja?To wszędzie może się zdarzyć. Pomyśl o tym, zanim coś napiszesz. Nie zawsze uda się przywołać pomoc. A z tymi quadowcami to różnie bywa. Jedni są agresywni, a inni zachowują się dobrze, zwalniają gdy widzą kogoś idącego. Najlepiej gdyby mieli wyznaczony tor do tej jazdy, np. na końcu Zabobrza, gdzie nikt nie mieszka, ale niekoniecznie w lesie.
~energiaaaaa 6-03-2009 23:17
dla pracownikow energii pro tez sie przyda takie szkolenie!bo ostatnio ludzie napadaja pracownikow podczas usuwania awarii!nikt nie potrafi zrozumiec pracownika ze on nie jest winny braku pradu!masakra!!!
~niezalezny 7-03-2009 8:02
chociaz jestem spokojna i opanowana , nie dziwi mnie agresja w kontaktach ze słuzbą zdrowia!! To raczej pracowników ww powinno sie przeszkolic jak traktowac pacjentów po ludzku , jak pracowac z oddaniem i jak poskromic puchę (wszechobecną). I tego zychę!
kwakwa 7-03-2009 8:20
a czy policja przewiduje szkolenie pacjentów i personelu jeleniogórskiego szpitala pt. "nie daję ,nie biorę łapówek" jeżeli nie to niech szkolą ich księża "jak nadstawić drugi policzek"
~Maćko 7-03-2009 10:55
Jak sobie personel nie radzi to wymienić go na już wyszkolony, a nie szkolić stary!!
~Maćko 7-03-2009 11:04
Jak sobie personel nie radzi to wymienić go na już wyszkolony, a nie szkolić stary!!
~bary33 7-03-2009 17:23
JESZCZE ŻEBY POKAZALI JAK UNIKNĄĆ AGRESJI PRZY OBSERWACJI JAZDY GOLFÓWTRÓJEK
ebee 9-03-2009 13:59
Do ago od kosmosu ! Owszem miałem do czynienia nieraz z agresją . I nigdy nie mogłem liczyć na pomoc policji. Ale zdarzyło się też, że do jeleniogórskiego szpitala przywiozłem ukąszonego przez żmiję starszego człowieka. Opryskliwa panienka w recepcji tzw oddziału ratunkowego, wysłała tego mdlejącego już człowieka w kolejkę. Dopiero zrobiona przeze mnie awantura spowodowała, że temu prawie 80 letniemu człowiekowi ktoś raczył pomóc. Nie wyobrażam sobie sytuacji , aby w takiej skandalicznej sytuacji ktoś by mnie próbował pociągnąć do odpowiedzialnośći. Szpital ma pomagać chorym, a nie wymierzać sprawiedliwość ! Pozdrawiam: EBEE
~ago od kosmosu 10-03-2009 18:51
Do ebee. W opisanej przez Ciebie sytuacji także zrobiłabym awanturę. Jak starsza osoba była ukąszona przez żmiję, to trzeba wtedy podać jakiś środek przeciwdziałający temu jadowi i wtedy minuty decydują o życiu. To zmienia postać rzeczy. Faktycznie panienka w recepcji wykazała się zupełną bezdusznością i wielką głupotą. Pozdrawiam! ago

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group