Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 6339
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Co na to straż miejska?

Czwartek, 1 lipca 2021, 7:02
Autor: WAC
Jelenia Góra: Co na to straż miejska?
Fot. FT
Chcę zwrócić uwagę na to, co dzieje się na pump tracku w okolicach Galerii Sudeckiej – mówi pani Anna z jeleniogórskiego Zabobrza. Młodzież, która regularnie przychodzi zachowuje się skandalicznie.
Dzieci nawet już 12-13 letnie palą papierosy, używają wulgaryzmów (niemalże co drugie-trzecie słowo), puszczają z głośnika piosenki hip hop przepełnione wulgaryzmami i treściami nasyconymi erotyką – opisuje swoje spostrzeżenia nasza Czytelniczka. - Zupełnie nie przeszkadza im to, że wokoło znajdują się małe dzieci, które wszystko słyszą i widzą. Dookoła panuje brud i bałagan, gdyż młodzież nie uznaje koszy na śmieci. Tematem ich rozmów często są m.in. używki (palenie, narkotyki) i treści erotyczne. Dorośli, którzy siedzą na ławkach i pilnujący swoich pociech, nie mają odwagi zwrócić uwagi młodzieży, ponieważ często są to spore grupy przesiadujące w okolicy pump tracka i nawet ojcowie po kilku chwilach wolą stąd odejść niż się odezwać. Raz byłam świadkiem jak jedna z babć zwróciła uwagę młodzieży i została zwyzywana przez te osoby.
Ostatnio zauważyłam też że brakuje elementów (desek) na ściance pod wiatą gdzie przebywa najczęściej młodzież, ktoś je po prostu wyłamał. Kilka dni temu jeszcze wszystko było na swoim miejscu. Ciekawe po co jest tam monitoring, skoro ktoś może demolować takie rzeczy? - pyta Czytelniczka.

Artur Chmielewski ze straży miejskiej zachęca, aby w przypadku zauważenia niewłaściwego zachowania młodzieży, w tym aktów wandalizmu czy też zaśmiecania reagować bezzwłocznie, dzwoniąc na numer alarmowy straży miejskiej 986.

Tylko takie działanie pozwoli nam podjąć szybką i co najważniejsze skuteczną interwencję – informuje A. Chmielewski. - Obsługa monitoringu może też błyskawicznie dokonać zbliżenia twarzy wandala, co pomoże w jego identyfikacji. Ze względu na ograniczone zasoby kadrowe nasi funkcjonariusze nie mogą stale przebywać przy pump traku. Patrole straży miejskiej pojawiają się tam regularnie, ale jest rzeczą oczywistą, że akurat wtedy gdy jesteśmy w pobliżu to młodzież zachowuje się bez zastrzeżeń. Pragnę podkreślić, że liczba pojemników na śmieci w okolicach pump tracku jest wystarczająca. Są one opróżniane regularnie, dwa razy w tygodniu, w piątki przed weekendem i w poniedziałki po weekendzie. Jeśli śmieci jest dużo MPGK wywozi je też w inne dni. Problem w tym, że młodzież nie chce korzystać z koszy wyrzucając odpady obok.
Co do aktu wandalizmu, o którym informuje Czytelniczka Jelonki to w dniu 6 czerwca około godziny 14.00, operator miejskiego monitoringu wypatrzył młodego człowieka, który zdemontował te deski i odłożył na bok. Nie wiemy po co to zrobił. Patrol straży miejskiej, który udał się na miejsce nie zdołał go niestety ująć, gdyż oddalił się on szybko na hulajnodze - mówi A. Chmielewski.

Twoja reakcja na artykuł?

7
5%
Cieszy
59
39%
Hahaha
6
4%
Nudzi
4
3%
Smuci
11
7%
Złości
63
42%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (73)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group