Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 9661
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Co kryje rynek pracy? Odpowiedzi szukaj na warsztatach!

Piątek, 2 maja 2014, 8:24
Aktualizacja: 8:27
Autor: Angela
Kowary: Co kryje rynek pracy? Odpowiedzi szukaj na warsztatach!
Fot. Organizator
Trwają kolejne warsztaty doradztwa zawodowego zorganizowane przez Młodzieżowe Centrum Kariery w Kowarach. Zajęcia są kontynuowane z młodzieżą gimnazjalną w ramach współpracy z Zespołem Szkół Ogólnokształcących im. Stanisława Lema w Kowarach. Wszystkich zainteresowanych współpracą w szczególności młodzież w wieku od 15 do 25 roku życia serdecznie zapraszam do udziału w projekcie – zachęca Mariola Langer – doradca zawodowy MCK OHP w Kowarach.

Obecnie dwudziestoosobowa grupa młodych ludzi spotyka się w Młodzieżowym Centrum Kariery OHP w Kowarach i do 6. czerwca realizować będzie program warsztatów poświęcony poznawaniu metod oraz narzędzi poruszania się po rynku pracy.

- Oprócz regularnych wykładów grupowych oraz indywidualnych spotkań doradczych dotyczących specyfiki polskiego rynku pracy, młodzież została zapoznana z europejskim rynkiem pracy – relacjonuje Mariola Langer.

Stąd zajęcia ukierunkowane na samopoznanie, kreatywność oraz planowanie kariery stanowią znaczącą oraz ciekawą formułę wykorzystywania zainteresowań uczestników. Młodzież bardzo chętnie korzysta z zasobów metodycznych MCK, a w szczególności z programów komputerowych, wśród których największym zainteresowaniem cieszy się labirynt zawodów oraz piramida kariery.

- Młodzież w wieku od 15 do 25 roku życia serdecznie zapraszam do udziału w projekcie, jak również do skorzystania z oferty Młodzieżowego Centrum Kariery OHP, która obejmuje między innymi: przybliżanie zagadnień związanych z przedsiębiorczością i zakładaniem własnej firmy oraz kreowanie postaw przedsiębiorczych, nauczanie technik autoprezentacji, przygotowanie młodzieży do planowania kariery zawodowej poprzez tworzenie wraz z uczestnikiem projektu Portfolio Indywidualnego Projektu Kariery – wymieniają organizatorzy.

Warsztaty odbywają się w ramach realizowanego projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy”, który współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Więcej można dowiedzieć się w Młodzieżowym Centrum Kariery w Kowarach przy ul. Szkolnej 2, (czynne od poniedziałku do piątku w godz. 7.45 – 15.45). Tel. 667 025 165, e-mail: mck.kowary@ohp.pl. Funkcjonuje również infolinia Elektronicznego Centrum Aktywizacji Młodzieży dostępna pod numerem 19 524.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
524
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group