Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 3547
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Cieszcie się wakacjami!

Piątek, 19 czerwca 2009, 9:30
Aktualizacja: Poniedziałek, 22 czerwca 2009, 8:46
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Cieszcie się wakacjami!
Fot. TEJO
– Nie zapominajcie, że jesteście dziećmi. Nie udawajcie na siłę dorosłych! – przestrzegała dziś absolwentów „dwójki” dyrektorka placówki Elżbieta Rzemińska. Okazja to uroczystość zakończenia roku szkolnego 2008/2009. Barwne powitanie wakacji odbyło się też w innych szkołach, w tym w jeleniogórskiej "dziesiątce".

Piątek, 19 czerwca, to chyba jedyny dzień w roku, kiedy do szkoły niemal wszyscy uczniowie idą z radością. Koniec roku szkolnego i jednocześnie początek ponad dwumiesięcznej laby. We wszystkich placówkach oświaty uroczyście rozdano świadectwa i podsumowano mijające 10 miesięcy nauczania.

W Szkole Podstawowej nr 2 podczas pożegnania szóstoklasistów, dyrektor placówki Elżbieta Rzemińska nie kryła wzruszenia, ale też ze szczerością przyznała, że nie wszystko się udało. – Czterem uczniom obniżono oceny ze sprawowania, a tam nie trzeba przecież słupków i rachunków – mówiła. Podkreśliła też sporą ilość ocen dopuszczających.

– Nie myślcie, że my lubimy stawiać takie oceny. To jest również i nasza porażka – przyznała. Pochwaliła klasę VI a, która zdobyła najwięcej świadectw z wyróżnieniem. Elżbieta Rzemińska rozdała też okolicznościowe dyplomy, które prezydent Marek Obrębalski przekazał najlepszym absolwentom. Szefowa "dwójki" przyznała też, że niektórym uczniom nie powiodło się.

– Rozpoczynacie nowy etap w swoim życiu, ale nie zapominajcie, że wciąż jesteście dziećmi i nie udawajcie na siłę dorosłych. Uwierzcie, że dzieciństwo to piękny czas i nie trzeba go psuć, a dorosłość bywa znacznie trudniejsza niż wam się wydaje – mówiła E. Rzemińska do szóstoklasistów. Życzyła wszystkim udanych wakacji i sukcesów w gimnazjach. – Jak będziecie mieli kłopoty, przyjdźcie do nas, pomożemy wam – dodała na koniec.

W Szkole Podstawowej nr 10 wakacje zaczęło ponad 500 uczniów, z tego 238 w klasach najmłodszych. O godz. 10. 30 rozpoczęły się uroczystości zorganizowane specjalnie dla nich. W sali gimnastycznej „dziesiątki” wyróżnieni świadectwem z czerwonym paskiem chłopcy i dziewczęta z klas I i III odebrali nagrody książkowe przy brawach licznie zgromadzonych rodziców, znajomych i nauczycieli.

Szczególne przeżycie mieli pierwszoklasiści, którzy dostali pierwsze świadectwo szkolne w życiu. Ważny moment nastał dla trzecioklasistów, którzy skończyli pierwszy etap nauki w podstawówce. – Mamy nadzieję, że wasi pierwsi nauczyciele na zawsze pozostaną w waszych sercach – usłyszeli. Najlepszą klasą okazała się III b, w której aż 18 uczniów dostało świadectwo z paskiem.

W trakcie uroczystości nie zabrakło występów uzdolnionych artystycznie dzieci. Gościem ceremonii była zastępczyni przewodniczącego rady miasta Anna Ragiel. Pogratulowała uczniom promocji do następnej klasy. – Mam nadzieję, że we wrześniu spotkamy się tu na nowym, pięknym boisku – dodała A. Ragiel. Odwiedziliśmy też Szkołę Podstawową nr 6 w Cieplicach.

Wszyscy uczniowie wylewnie dziękowali nauczycielom. Tych dziś na ulicach poznać najłatwiej po wielkiej ilości wiązanek kwiatów. Nie zabrakło też innych dowodów wdzięczności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group