• Sobota, 18 stycznia 2020
  • Godz. 14:56
  • Imieniny: Małgorzaty, Piotra
  • Czytających: 6107
  • Zalogowanych: 7
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Cieplicki Maraton Ekologiczny dla zdrowia

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 27 września 2015, 9:31
Aktualizacja: Poniedziałek, 28 września 2015, 8:04
Autor: Karolina Matusewicz
Fot. Karolina Matusewicz
I Cieplicki Maraton Ekologiczny "Wybieram zdrowie", który odbył się w sobotę (26.09) na Placu Piastowskim w Cieplicach, przyciągnął wielu mieszkańców i kuracjuszy, którzy w trosce o swoje zdrowie i dobrą kondycję mieli okazję skorzystać z porad specjalistów, wysłuchać wykładów, pomaszerować z kijkami z posłanka Zofią Czernow i skorzystać z wielu innych atrakcji.

Punktualnie o godzinie 10.00 organizatorzy wraz z zaproszonymi gośćmi otworzyli pierwszą, choć z pewnością nie ostatnią, edycję prozdrowotnej imprezy. Zaraz po rozpoczęciu kilkudziesięcioosobowa grupa wyruszyła na spacer z kijami po malowniczych okolicach Cieplic.

Na Placu Piastowskim, w okolicach głównego wejścia do parku, rozstawiono tzw. białe miasteczko, czyli punkty konsultacyjne w wielu dziedzinach związanych ze zdrowiem. Można było skorzystać bezpłatnie m.in. z badań słuchu i konsultacji audioprotetycznych, badań poziomu cukru i ciśnienia tętniczego krwi, konsultacji onkologicznych, hematologicznych, fizjoterapeutycznych, dietetycznych, psychologicznych, a w jednej z sal Politechniki Wrocławskiej wykonać badanie USG przepływów żylnych.

Podczas kilkugodzinnej imprezy nie zabrakło także możliwości skorzystania z profesjonalnego masażu, zadbania o kondycję podczas treningu na rowerach stacjonarnych oraz skosztowania zdrowej i dietetycznej żywności. Emocji dostarczył mecz siatkówki na siedząco oraz pokazy ratownictwa medycznego. Ponadto były pokazy zumby, jogi czy bieg rekreacyjny.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się wykłady cenionych specjalistów, które odbywały się podczas Maratonu w auli Politechniki Wrocławskiej. Słuchacze mogli dowiedzieć się m.in. o tym, jak przeciwdziałać miażdżycy, jak bezpiecznie dla wątroby przyjmować leki czy jak walczyć z bólem kręgosłupa.

Organizatorem i pomysłodawcą I Cieplickiego Maratonu Ekologicznego była prezes Stowarzyszenia Pomocy Chorym u. Jana Musiała "Dąb" Lucyna Musiał. Dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenia, wolontariuszy, wielu sponsorów i partnerów udało się rozruszać Cieplice i pomóc uczestnikom zadbać o zdrowie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~ciepliczanin 68 27-09-2015 10:05
brawo dla inicjatywy
~LK 27-09-2015 10:25
Brawo dla prowadzącego, był SUPER
~ 27-09-2015 11:06
no no , takie akcje są nie potrzebne , wystarczy że Fachowcy tz lekarze zajmowali się pacjentami tak jak trzeba w przychodniach a przede wszystkim w naszym jeleniogórskim szpitalu ,
~ 27-09-2015 11:09
cd. no no pani Czernow z kijkami buhaha , chyba z kijem bejsbolowym na wyborców
~ 27-09-2015 12:12
chcesz być zdrowym? Wyjedź z tego regionu.
~xyz 27-09-2015 22:19
a sanepid dalej śpi!!!! brawa dla inicjatorów
~par.... 27-09-2015 23:57
Pojechałam do Cieplic w sobotę specjalnie, zachęcona wcześniejszą informacją na Jelonce, że będzie można skorzystać z konsultacji z dietetykiem. Mam kłopoty ze zdrowiem, więc postanowiłam wszystko rzucić i w końcu o nie zadbać. Pomyślałam, że jeśli rozmowa z dietetykiem będzie owocna, będę kontynuowała u niego leczenie. Znalazłam stoisko chyba adwentystów dnia siódmego z informacją "porady dietetyka". Ustawiłam się w kolejce. Była duża, bo panie serwowały coś do picia. Na moje pytanie, czy mogę rozmawiać z dietetykiem usłyszałam rozbrajającą w swej szczerości odpowiedź "a nie, nie dałyśmy radę". Usłyszałam bym informacje o zdrowym żywieniu szukała w Internacie. Straciłam tylko czas. Okulisty i onkologa też nie było w wyznaczonych stanowiskach.
~Czesława 28-09-2015 6:53
Ja też byłam w Cieplicach.Wybrałam się ponieważ mam poważny problem onkologiczny.Pani onkolog rozmawiała ze mną długo i udzieliła mi szczegółowych informacji.Były dwa namioty z onkologami w obu były Panie doktor.
~par... 28-09-2015 8:45
Miałaś dużo szczęścia, droga Czesławo. Ok. godz. 12 nikogo nie było w wyznaczonych namiotach ( onkolog, okulista). Dużo zdrowia życzę.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group