Czwartek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 7797
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Cieplicki Maraton Ekologiczny dla zdrowia

Niedziela, 27 września 2015, 9:31
Aktualizacja: Poniedziałek, 28 września 2015, 8:04
Autor: Karolina Matusewicz
Jelenia Góra: Cieplicki Maraton Ekologiczny dla zdrowia
Fot. Karolina Matusewicz
I Cieplicki Maraton Ekologiczny "Wybieram zdrowie", który odbył się w sobotę (26.09) na Placu Piastowskim w Cieplicach, przyciągnął wielu mieszkańców i kuracjuszy, którzy w trosce o swoje zdrowie i dobrą kondycję mieli okazję skorzystać z porad specjalistów, wysłuchać wykładów, pomaszerować z kijkami z posłanka Zofią Czernow i skorzystać z wielu innych atrakcji.

Punktualnie o godzinie 10.00 organizatorzy wraz z zaproszonymi gośćmi otworzyli pierwszą, choć z pewnością nie ostatnią, edycję prozdrowotnej imprezy. Zaraz po rozpoczęciu kilkudziesięcioosobowa grupa wyruszyła na spacer z kijami po malowniczych okolicach Cieplic.

Na Placu Piastowskim, w okolicach głównego wejścia do parku, rozstawiono tzw. białe miasteczko, czyli punkty konsultacyjne w wielu dziedzinach związanych ze zdrowiem. Można było skorzystać bezpłatnie m.in. z badań słuchu i konsultacji audioprotetycznych, badań poziomu cukru i ciśnienia tętniczego krwi, konsultacji onkologicznych, hematologicznych, fizjoterapeutycznych, dietetycznych, psychologicznych, a w jednej z sal Politechniki Wrocławskiej wykonać badanie USG przepływów żylnych.

Podczas kilkugodzinnej imprezy nie zabrakło także możliwości skorzystania z profesjonalnego masażu, zadbania o kondycję podczas treningu na rowerach stacjonarnych oraz skosztowania zdrowej i dietetycznej żywności. Emocji dostarczył mecz siatkówki na siedząco oraz pokazy ratownictwa medycznego. Ponadto były pokazy zumby, jogi czy bieg rekreacyjny.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się wykłady cenionych specjalistów, które odbywały się podczas Maratonu w auli Politechniki Wrocławskiej. Słuchacze mogli dowiedzieć się m.in. o tym, jak przeciwdziałać miażdżycy, jak bezpiecznie dla wątroby przyjmować leki czy jak walczyć z bólem kręgosłupa.

Organizatorem i pomysłodawcą I Cieplickiego Maratonu Ekologicznego była prezes Stowarzyszenia Pomocy Chorym u. Jana Musiała "Dąb" Lucyna Musiał. Dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenia, wolontariuszy, wielu sponsorów i partnerów udało się rozruszać Cieplice i pomóc uczestnikom zadbać o zdrowie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group