Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 8425
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Ciąg dalszy "Certyfikatu Bezpieczeństwa"

Piątek, 10 czerwca 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 17:52
Autor: kmp
W dniu 8 czerwca br o godzinie 10.00 z inicjatywy Zastępcy Burmistrza Miasta Karpacza - Pana Ryszarda Rzepczyńskiego odbyło się robocze spotkanie przedstawicieli uczestniczących w realizacji programu „Certyfikat Bezpieczeństwa”.

W spotkaniu tym udział wzięli: Zastępca Burmistrza Miasta Karpacz - Pan Ryszard Rzepczyński, Prezes Karkonoskiej Organizacji Turystycznej - Jarosław Pol, Przewodniczący Komisji Certyfikacyjnej programu „Certyfikat Bezpieczeństwa” - Grzegorz Fryc, Komendant Komisariatu Policji w Karpaczu - podkom. Damian Gałek, Komendant Straży Granicznej w Karpaczu - mjr Kazimierz Mierzwa, Komendant Straży Miejskiej w Karpaczu - Tomasz Kabelis, Dyrektor Nadleśnictwa „Śnieżka” - Bogdan Szumowski.

Spotkanie to miało na celu wytypowanie miejsc na terenie Karpacza, gdzie konieczne jest z założenia poprawy poczucia bezpieczeństwa wykonanie podkrzewiania i porządkowego przycinania terenów zielonych, gdyż z założenia realizowanego programu wynika, że Karpacz ma być miastem bezpiecznym pod każdym względem.

Podczas tego spotkania wytypowano 15 miejsc w Karpaczu, które traktowane będą jako, tzw. „miejsca strachu” i będą również obejmowane trasami stałych patroli Policji i Straży Miejskiej.

Wytypowane miejsca to między innymi:
1. Ulica Wielkopolska – przycięcie żywopłotu w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego;
2. park przy „lipie sądowej” przy ul. Kościelnej - przycięcie żywopłotu od strony ulic, przycięcie drzew od dołu do wysokości 2 metrów ( grupowanie się młodzieży) i wiele innych miejsc , które począwszy od 8 czerwca br będą objęte szczególnym nadzorem przez władze miasta i Policję.
Wytypowane, tzw. „miejsca strachu” nie oznaczają, że są to miejsca zagrożone pod względem przestępczości, ale przede wszystkim pod względem poczucia bezpieczeństwa ( zarośnięte, brak oświetlenia). Te miejsca przestaną być „miejscami strachu”, gdy drzewa zostaną przycięte, a ulice będą oświetlone.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group