Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 5451
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Chronią przyrodę od 80 lat

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 9 stycznia 2008, 14:47
Aktualizacja: 14:47
Autor: Angela
Fot. Angela
W środę mija osiemdziesiąta rocznica założenia ogólnopolskiego stowarzyszenia Ligi Ochrony Przyrody. Liga największe nadzieje pokłada w najmłodszych. Przy okazji walczy o dziedzictwo natury, która z roku na rok ulega coraz większej degradacji.

Prezes Zarządu Okręgowego LOP w Jeleniej Górze Zdzisław Gasz przyjął jako zadanie priorytetowe edukację ekologiczną młodzieży i od wielu lat ją systematycznie realizuje.

Jeleniogórska LOP propaguje też od blisko 30 lat zagadnienia ochrony przyrody w turystyce szkolnej, czego przykładem są trasy ochrony przyrody i akcja „Czyste góry” na szeroko znanych w środowisku szkolnym Jeleniogórskich Rajdach Młodzieży Szkolnej zwanych popularnie „Kuratorkami”.

Do listy zdeklarowanych swojej oficjalnej przynależności do Ligi Ochrony Przyrody dołączyli w środę drugoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 7, którym w tym jubileuszowym dniu uroczyście wręczono legitymacje członkowskie.

– Organizujemy wycieczki ekologiczne w Karkonoszach jako jednej z form edukacji mającej m.in. na celu poznanie przyrody Szklarskiej Poręby, corocznie wczesną jesienią odwiedzamy leśniczówkę w Siedlęcinie, gdzie przekazujemy pokarm dla dzików w postaci pokaźnych worków z żołędziami, bierzemy udział w akcji charytatywnej dla Schroniska dla Małych Zwierząt, organizujemy zbiórkę makulatury i zużytych baterii oraz przeprowadzamy edukację ekologiczną w formie zagadek, opowiadań i konkursów – mówi Piotr Grosman, wychowawca i nauczyciel klasy.

Ponadto jedna z młodych członków LOP Wiktoria Romanowska uhonorowana została także nagrodą za wybitne osiągnięcia na rzecz ochrony przyrody środowiska przyrodniczego dla Koła LOP.

Kilka tygodni wcześniej Wiktoria za swój wiersz pt. „List do Pana Boga” zdobyła wyróżnienie w XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego pt. „Przyroda Moja Miłość” zorganizowanego przez LOP w Kielcach.

Oficjalna uroczystość związana z osiemdziesięcioleciem istnienia Ligi Ochrony Przyrody odbędzie się już w najbliższy piątek (11.01) w Centrum Edukacji KPN w Szklarskiej Porębie o godzinie 16.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Pedagog-przyrodnik 9-01-2008 15:33
Wszystkiego Najlepszego z okazji 80-lecia LOP dla Pana Zdzisława Gasza!!! A także serdeczne gratulacje dla Wiktorii i Pana Piotra Grosmana!
~pedagog-dyrektor 9-01-2008 18:46
Gratulacje!!! Pan Zdzisław Gasz to inicjator wielu działań , nie tylko ekologicznych.Jest zasłużonym działaczem turystycznym i wychowawcą wielu przewodników.Wszystkiego najlepszego. Gorące pozdrowienia.
piipi 9-01-2008 19:27
Dzieki Waszej szlachetnej pracy nasza Kochana Przyroda jest bezpieczna.Zycze Wam duzo sil i wytrwalosci w tej ciezkiej pracy na rzecz ochrony srodowiska .Badzcie silni,bo jestescie NAM POTRZEBNI !.
~ygrek2007 10-01-2008 14:56
<i> regulamin złamany </i>
~pedagog - przodownik tg 10-01-2008 17:53
Życzę Panu Gaszowi, LOP, całej przyrodzie (i również egoistycznie - sobie) kolejnych rocznic okraszonych wspaniałymi sukcesami! I jak najliczniejszego grona naśladowców - ekologów, przewodników, przodowników turystyki górskiej, turystów i wszystkich miłośników przyrody!
~Obserwatorka 14-01-2008 10:18
Wielkie brawa dla Pana Zdzisława Gasza, 8-letniej Wiktorii i nauczyciela Pana Piotra Grosmana! Oby tak dalej!!!
~Pyzdra 8-03-2008 20:05
Może nieco spóźnione, ale szczere życzenia pogody ducha i satysfakcji w życiu zawodowym!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group