Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 7622
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Chronią przyrodę od 80 lat

Środa, 9 stycznia 2008, 14:47
Aktualizacja: 14:47
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Chronią przyrodę od 80 lat
Fot. Angela
W środę mija osiemdziesiąta rocznica założenia ogólnopolskiego stowarzyszenia Ligi Ochrony Przyrody. Liga największe nadzieje pokłada w najmłodszych. Przy okazji walczy o dziedzictwo natury, która z roku na rok ulega coraz większej degradacji.

Prezes Zarządu Okręgowego LOP w Jeleniej Górze Zdzisław Gasz przyjął jako zadanie priorytetowe edukację ekologiczną młodzieży i od wielu lat ją systematycznie realizuje.

Jeleniogórska LOP propaguje też od blisko 30 lat zagadnienia ochrony przyrody w turystyce szkolnej, czego przykładem są trasy ochrony przyrody i akcja „Czyste góry” na szeroko znanych w środowisku szkolnym Jeleniogórskich Rajdach Młodzieży Szkolnej zwanych popularnie „Kuratorkami”.

Do listy zdeklarowanych swojej oficjalnej przynależności do Ligi Ochrony Przyrody dołączyli w środę drugoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 7, którym w tym jubileuszowym dniu uroczyście wręczono legitymacje członkowskie.

– Organizujemy wycieczki ekologiczne w Karkonoszach jako jednej z form edukacji mającej m.in. na celu poznanie przyrody Szklarskiej Poręby, corocznie wczesną jesienią odwiedzamy leśniczówkę w Siedlęcinie, gdzie przekazujemy pokarm dla dzików w postaci pokaźnych worków z żołędziami, bierzemy udział w akcji charytatywnej dla Schroniska dla Małych Zwierząt, organizujemy zbiórkę makulatury i zużytych baterii oraz przeprowadzamy edukację ekologiczną w formie zagadek, opowiadań i konkursów – mówi Piotr Grosman, wychowawca i nauczyciel klasy.

Ponadto jedna z młodych członków LOP Wiktoria Romanowska uhonorowana została także nagrodą za wybitne osiągnięcia na rzecz ochrony przyrody środowiska przyrodniczego dla Koła LOP.

Kilka tygodni wcześniej Wiktoria za swój wiersz pt. „List do Pana Boga” zdobyła wyróżnienie w XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego pt. „Przyroda Moja Miłość” zorganizowanego przez LOP w Kielcach.

Oficjalna uroczystość związana z osiemdziesięcioleciem istnienia Ligi Ochrony Przyrody odbędzie się już w najbliższy piątek (11.01) w Centrum Edukacji KPN w Szklarskiej Porębie o godzinie 16.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group