Środa, 22 marca
Imieniny: Bogusława, Katarzyny
Czytających: 8237
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Chaos w MOPS–ie?

Wtorek, 9 czerwca 2020, 8:11
Aktualizacja: Piątek, 12 czerwca 2020, 16:01
Autor: WAC
Jelenia Góra: Chaos w MOPS–ie?
Fot. WAC
Maila z krytycznymi uwagami na temat obsługi w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze przysłał do naszej redakcji pan Mariusz (dane do wiadomości redakcji).
Byłem kilka dni temu w MOPS-ie załatwić sprawę związaną z narodzinami dziecka – becikowym - pisze nasz Czytelnik. - Obowiązują tam dość skomplikowane wymagania – trzeba przedstawić pity sprzed kilku lat, umowę o pracę, świadectwa pracy, masa oświadczeń – mimo że wszystko jest dostępne w ZUS – ie. Choć na dole w MOPS – ie jest okienko z pleksi pani urzędniczka przez telefon powiedziała, że nie zejdzie, aby zweryfikować, albo przyjąć dokumenty. Jednocześnie podała listę dokumentów, które jestem zobligowany przynieść. Były to całkiem inne dokumenty, niż do tej pory podawali inni urzędnicy. Choćby zeznania podatkowe tylko za rok 2018, podczas gdy inny pracownik MOPS mówił że potrzeba zeznań podatkowych od 2018 r. Jeden pracownik mówi, żeby przynieść świadectwa pracy i umowy o pracę, drugi – że tylko świadectwa pracy, a jeszcze trzeci, że zeznania podatkowe wystarczą bez umów. Zapytany o dokumenty mojej żony, która jest obywatelem Ukrainy nie dostałem odpowiedzi. Poza tym skrzynka, do której trzeba było wrzucić dokumenty jest poza nadzorem ochrony i pracowników MOPS, a dostęp do niej miał każdy. Takie treści wrażliwe jak zeznania podatkowe, informacje o dochodach, dane osobowe powinny być odpowiednio zabezpieczone - informuje Czytelnik.

Jak mówi dyrektor MOPS Wojciech Łabun wszelkie informacje na temat wymagań formalnych oraz dokumentów potrzebnych do otrzymania konkretnego świadczenia można znaleźć na stronie internetowej MOPS. Tam też dostępne są formularze wniosków. Dyrektor MOPS zaprzecza, że urna na dokumenty nie była odpowiednio zabezpieczona przed dostępem osób niepowołanych.

Urna, do której można wrzucać dokumenty była zamykana na klucz i nieprzezroczysta - mówi W. Łabun. - Tym samym nie było możliwości, aby nawet podejrzeć treść wrzucanych dokumentów, a tym bardziej je wyciągnąć. Urna była pod stałym nadzorem pracownika MOPS – u lub też pracownika ochrony. Jej zawartość była regularnie wyciągana trzy razy w ciągu dnia - dodaje dyrektor.

Twoja reakcja na artykuł?

1
1%
Cieszy
20
19%
Hahaha
6
6%
Nudzi
2
2%
Smuci
18
17%
Złości
57
55%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (85)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
695
maksymalnie 150
83%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
0%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group