Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 7660
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ceramiczne cudeńka na warsztatach w ODK

Czwartek, 9 lutego 2017, 8:36
Aktualizacja: 8:43
Autor: Mikołaj Bachur
Jelenia Góra: Ceramiczne cudeńka na warsztatach w ODK
Fot. Mikołaj Bachur
„Zimowe glinolepy”, to kolejne warsztaty ceramiczne, które odbyły się wczoraj (8.02) dla dzieci w zabobrzańskim Osiedlowym Domu Kultury. Cykliczne zajęcia adresowane są do dzieci w wieku 6–12 lat.

Warsztaty ceramiczne odbywają się w grupach kilku, kilkunastoosobowych, podczas których każdy uczestnik wykonuje przedmiot mniej lub bardziej użytkowy, np.: kubek, misę, wazon, anioła, maskę, postać z bajki, Formowanie odbywa się bez użycia koła garncarskiego i wody.

Zajęcia prowadzi ceramik z wielkim sercem do pracy z dziećmi. – Pokazuję uczestnikom jakiś temat, potem próbuję razem z nimi go zrealizować. To jest wolne formowanie z masy. Dzisiaj jest to szkatułka w kształci serca, trochę z okazji walentynek, które się zbliżają – mówi etnolog Rafał Klementowski.

Prace, które dzieci wykonają, nauczyciel suszy, wypala w piecu ceramicznym i po tygodniu oddaje już gotowe. – Dzieci, które tutaj przychodzą, są już nie pierwszy raz. To pasjonaci ceramik – dodaje Rafał Klementowski

W Jeleniej Górze takich zajęć nie ma wiele, a te odbywają się cyklicznie. Co tydzień są różne zajęcia i są naprawę fajne, rozwijają – mówi pani Karolina, mama dwójki dzieci, które pasjonują się sztuką. – Dobrze by było, gdyby takie zajęcia odbywały się częściej - podkreśla pani Karolina.

Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Większy kawałek słońca”. – W każdym tygodniu mamy inne warsztaty, albo plastyczne, albo taneczne, albo muzyczne - mówi Wiesława Pogorzelska, instruktor do spraw społeczno-wychowawczych w ODK.

Zapisy są w poniedziałki i czasami przez godzinę nie mogę się dodzwonić. Zainteresowanie jest takie, że miejsca na warsztatach szybko się kończą, a to oznacza, że są naprawdę atrakcyjne i potrzebne – podkreśla jedna z mam.

Zapisy na warsztaty: telefon 75 - 75 31 831

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group