Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 9018
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Centrum jednokierunkowe

Czwartek, 13 sierpnia 2009, 14:03
Aktualizacja: 14:03
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Centrum jednokierunkowe
Fot. TEJO
Nowe znaki drogowe i nowa organizacja ruchu w rejonie najbardziej zatłoczonych i wąskich ulic śródmieścia Jeleniej Góry. Taka zmiana czeka kierowców już od dziś.

Zmieniła się organizacja ruchu w rejonie ulic Bohaterów Getta, Pocztowej, Armii Krajowej oraz Okrzei. W kwadracie wyznaczonym przez te trakty będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy. Kierowcy chcący wjechać w ulicę Armii Krajowej od strony al. Wojska Polskiego, nie będą mogli skręcić do centrum. Zobaczą znak zakazu, bo Armii Krajowej będzie jednokierunkowa na odcinku od ul. Bohaterów Getta.

Z kolei ten trakt będzie miał tylko jeden kierunek ruchu na odcinku od Pocztowej do Armii Krajowej. Znak drogi jednokierunkowej będzie także obowiązywał na Pocztowej od Boh. Getta do skrzyżowania z Okrzei. Z kolei w tę ulicę nie będą mogły wjechać auta od strony Armii Krajowej, bo będzie tu obowiązywał ruch jednokierunkowy.

Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Jeleniej Górze nie ukrywa, że zmiany wprowadzono ze względu na szkoły: działające w pobliżu Gimnazjum nr 1 oraz podstawówkę „dwójkę”. Teraz uczniowie będą bezpieczniejsi. Do tej pory, w trakcie roku szkolnego, w rejonie wymienionych ulic było tłoczno i groźnie zwłaszcza o porankach, kiedy rodzice podwozili dzieci do placówek oświaty. Od września będzie więcej swobody, ale też i więcej utrudnień, zwłaszcza dla tych, którzy będą jeździli na pamięć.

Policjanci, którzy w pobliżu mają swój komisariat, zapewniają, że na początku nie będą organizować obławy na kierowców, którzy pomylą się i – siłą przyzwyczajenia – pojadą pod prąd. Jednak taryfa ulgowa nie będzie obowiązywała długo, bo zbytnia pobłażliwość może doprowadzić do zdarzeń drogowych i nieszczęścia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
778
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group