Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 8498
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Region: Centra przesiadkowe już nie wirtualne

Poniedziałek, 30 czerwca 2014, 6:35
Aktualizacja: Środa, 13 sierpnia 2014, 21:32
Autor: Angela
Jelenia Góra/Region: Centra przesiadkowe już nie wirtualne
Fot. Angela
Ogłoszono przetarg na budowę „Węzłów przesiadkowych w transporcie miejskim i podmiejskim w aglomeracji jeleniogórskiej”. Będzie to budowa pętli autobusowych dla komunikacji miejskiej przy ul. 1 Maja, Łomnickiej i Podgórzyńskiej, wraz z przebudową fragmentów dróg, budową kanalizacji deszczowej i budową oświetlenia drogowego.

Takie budowy będą obejmowały spory obszar, np. w przypadku ul. 1 Maja od skrzyżowania z ul. Kochanowskiego do początku ul. Krakowskiej. Powstanie też tutaj m.in. 777-metrowy odcinek nowej drogi rowerowej, nastąpi zmiana nawierzchni chodnika z bitumicznej na kostkę, i in.

Kolejnym tzw. węzłem przesiadkowym będzie zatoka autobusowa na granicy Osiedla Łomnickiego i Mysłakowic, a także przy ul. Podgórzyńskiej. Dzięki tym inwestycjom kierowcy autobusów MZK będą mogli wygodnie zawrócić bez wjeżdżania na teren zamieszkałych osiedli, których mieszkańcy obecnie narzekają na zanieczyszczanie im powietrza. Zatoki będą miały również miejsca postojowe dla autobusów, chodniki i oświetlenie. To zadanie będzie realizowane przez dwa lata.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group