Zalogowanych: 15

Jelenia Góra: Cenne zwycięstwo juniorek Wichosia

Piątek, 12 lutego 2021, 11:04
Aktualizacja: Sobota, 13 lutego 2021, 11:13
Juniorki Wichosia Jelenia Góra (U17) po zaciętym spotkaniu pokonały Zastal I Zielona Góra 79:69. W decydującej kwarcie wojnę nerwów lepiej zniosły miejscowe.

W pierwszej kwarcie lepszy początek miały przyjezdne, bowiem w 5. minucie na tablicy wyników było 7:12, ale chwilę później to miejscowe przejęły inicjatywę i zrobiło się 14:12, a po 10 minutach 21:20. W drugiej odsłonie Wichoś odskoczył na 33:26 i do przerwy utrzymał kilkupunktową przewagę (40:32). Po zmianie stron do walki poderwały się zielonogórzanki, które w 28. minucie objęły prowadzenie (46:48), ale przed decydująca odsłoną to podopieczne Rafała Sroki miały 3 "oczka" zaliczki (54:51). Do stanu 61:62 w 33. minucie było naprawdę groźnie, ale kluczowe fragmenty meczu należały do jeleniogórzanek, które odskoczyły na 78:67 i wygrały ostatecznie 79:69. Warto zaznaczyć, że ekipa z Zielonej Góry występuje w rozgrywkach do lat 17 poza konkursem, a dla Wichosia było to pierwsze zwycięstwo, które - miejmy nadzieję - pozwoli uwierzyć we własne umiejętności i w dalszej części sezonu będzie coraz lepiej.

KS Wichoś Jelenia Góra - SKM Zastal Fatto Deweloper I Zielona Góra 79:69 (21:20, 19:12, 14:19, 25:18)

Wichoś: Główczak 22, Szpila 19, Pladzyk 16, Podroużek 11, Mosoń 6, Brzeźniak 3, Filuś 2, Śmigaj, Szewczuk, Działa.
Zastal: Kowalska 34, Tera 13, Rogaczewska 9, Natalia Welc 3, Grabowiecka 3, Nikola Welc 3, Chodkiewicz 2, Kurek, Uglik.

Kolejne spotkanie Wichoś zagra u siebie z AZS AJP Gorzów Wlkp. (21.02, godz. 12:00).