Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Sobota, 2 sierpnia
Imieniny: Gustawa, Kariny, Marii
Czytających: 32669
Zalogowanych: 83
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Cenne „koperty” dla niepełnosprawnych

Środa, 4 czerwca 2008, 7:17
Aktualizacja: 7:17
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Cenne „koperty” dla niepełnosprawnych
Fot. Archiwum
Dwadzieścia dodatkowych „kopert” oznaczających miejsce zarezerwowane do parkowania dla niepełnosprawnych pojawi się na ulicach Jeleniej Góry. Ale to nie rozwiąże problemu – oceniają zainteresowani.

Nowe miejsca do zaparkowania dla osób niepełnosprawnych mają pojawić się między innymi na ulicach Kiepury, Noskowskiego oraz Drzymały.

– W całym mieście brakuje miejsc parkingowych, bo jest ich tyle co było kiedyś, a samochodów – w tym tych z naklejką przedstawiającą wózek inwalidzki – ciągle przybywa – przyznają pracownicy Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

W miarę możliwości i im daje się możliwość łatwiejszego zaparkowania, zwłaszcza przy gmachach użyteczności publicznej. MZDiM tłumaczy, że nie może zakopertować całego miasta.

W Jeleniej Górze malowane są również pasy i znaki poziome na jezdniach, które zwiększą bezpieczeństwo na drogach. Malowanie kopert i pasów potrwa do końca czerwca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy obawiasz się kolejnej powodzi?

Oddanych
głosów
1053
Nie
14%
Nie, bo mieszkam na terenach nigdy nie zalewanych
33%
Tak
34%
Tak, może zalać mnie znowu jak w ubiegłym roku
13%
Bez przesady
6%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
Czy możemy spać krócej?
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
Aktualności
Jeleniogórzanie uczcili Godzinę"W"
 
112
Ona paliła marihuanę, a on uciekł – czołowe zderzenie na Bronka Czecha
 
112
Groźnie wyglądająca kolizja na drodze między Sosnówką a Staniszowem
 
Aktualności
Złoty Pociąg czeka na wydobycie
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group