Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 2183
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Cegła z rudery o mało nie trafiła w głowę radnego

Czwartek, 27 listopada 2008, 15:45
Aktualizacja: Piątek, 28 listopada 2008, 8:12
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Cegła z rudery o mało nie trafiła w głowę radnego
Fot. Angela
Niewiele zabrakło do tragedii, po tym jak obok przechodniów spadły cegły z budynku numer 26 nieopodal zegara przy ul. 1 Maja. Jedną z nich niemal nie został uderzony jeden z radnych, który o sprawie powiadomił straż miejską. Strażnicy zawiadomili nadzór budowlany i ZGL „Północ”, który zabezpieczył teren.

Budynek numer 26 przy ulicy 1 Maja, który nie był remontowany od lat nie tylko szpeci jedną z głównych ulic Jeleniej Góry, ale jak się okazuje stanowi realne zagrożenie dla mieszkańców. Gdyby cegły, które spadły dzisiaj z niewiadomych przyczyn około godziny 11, trafił w przechodniów, mogłoby dojść do tragedii. Na szczęście cegły wylądowały obok jednego z radnych – który przechodził akurat tamtędy – i innych mieszkańców miasta.

O sprawie powiadomiono straż miejską, która zawiadomiła nadzór budowlany i Zakład Gospodarki Lokalowej „Północ”. Ten jest jednak właścicielem tylko jednego lokalu w tym budynku. Pozostałą częścią zarządza natomiast wspólnota mieszkaniowa, która poza założeniem markizy chroniącej głowy jeleniogórzan, nie widziała potrzeby remontu kamienicy.

Jak widać to jednak nie wystarcza. Miejmy nadzieję, że właściciele budynku wyciągną wnioski z dzisiejszego zdarzenia i potraktują go jako przestrogę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (42) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group