Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 4840
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Castorama pod znakiem zapytania

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 2 września 2009, 8:25
Aktualizacja: Czwartek, 3 września 2009, 7:57
Autor: Angela
To skrzyżowanie wymaga przebudowy. Zgodnie z aktem notarialnym przed ukończeniem prac Castorama nie może zostać otwarta.
Fot. TEJO
Jeleniogórska Castorama szybko pnie się do góry. Inwestor w najbliższym czasie planuje zwożenie wyposażenia i sprzętu oraz nabór pracowników. Tymczasem niewiadomo, czy w tym roku obiekt zostanie w ogóle otwarty. Jak sprawa się rozwiąże? Okaże się podczas dzisiejszej sesji rady miejskiej.

Warunkiem wydania zgody na budowę Castoramy zapisanym w akcie notarialnym było m.in. wybudowanie przez inwestora dwóch dróg dojazdu: od ulicy Jana Pawła II na zasadzie dobudowania pasa prawoskrętu, który miałby być zarówno wjazdem, jak i wyjazdem oraz przy przebudowy skrzyżowania przy ulicy Grunwaldzkiej.

O ile pierwsze z rozwiązań jest stosunkowo proste do realizacji, o tyle przebudowa ulicy Grunwaldzkiej niesie spore problemy. By rozpocząć prace inwestor musi bowiem wykonać projekt podziału działek, który jest podstawą do złożenia wniosku do wojewody o pozwolenia na samą przebudowę skrzyżowania.

Do dzisiaj taki dokument do Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów jeszcze nie wpłynął. Dlaczego? Oficjalnie tego nie wiadomo. Na wydanie zezwolenia na budowę natomiast urząd wojewódzki zgodnie z ustawą ma 105 dni. Jeśli podział działek pojawiłby się nawet w najbliższych dniach, decyzja w najbardziej optymistycznej wersji, byłaby w listopadzie.

Przed zimą zakończenie tych prac jest więc fizycznie niemożliwe. Przebudowa skrzyżowania przy ulicy Grunwaldzkiej wymaga nie tylko synchronizacji sygnalizacji świetlnej, ale i przełożenia wielu mediów, m.in. gazociągu, przewodów energetycznych czy elektrycznych, co potrwa kilka miesięcy.

A kiedy spadnie śnieg, realizacja inwestycji stanie w miejscu co najmniej do marca/kwietnia 2010 roku. Tymczasem zgodnie z zapowiedziami Castoramy, otwarcie jeleniogórskiego marketu miałoby nastąpić w grudniu br. przed Bożym Narodzeniem. Mimo poślizgu, inwestor nie dopuszcza myśli o przełożeniu terminu otwarcia na przyszły rok.

Jakie miałoby być rozwiązanie tego problemu? Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, dziś przedstawiciele Castoramy planują podczas sesji przedstawić radnym swoją propozycję zmian, do których będą chcieli ich przekonać. Realna data zakończenia inwestycji planowana jest bowiem na 30 czerwca 2010 roku.

Do tego czasu inwestor chce udostępnić klientom jeden wjazd od ulicy Jana Pawła II. Argumentami, które mogłyby przemawiać „za” to realne działanie i chęć zakończenia inwestycji. Wytłumaczeniem poślizgu mogą być protesty Tesco. Czy radni przychylą się do propozycji inwestora?

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz

~ 2-09-2009 8:38
i tak będzie tylko jeden wjazd a miało być całe skrzyżowanie przebudowane... z wielkiej burzy mały deszcz
~ Bankier 2-09-2009 9:08
Czy przed podjeciem decycji inwestor , nie mial wiadomości , ze to jest Polska a dokladnie Jelenia Gora i problemy będą ze wszystkim na kazdym kroku - bo to jest miasto ujemnego sukcecu inwestycyjnego. Czy to prawda , ze pod inwestycje Castoramy w mieście powolano 28 nowych urzędasów na posadach z tytulu nadzoru ,kontroli , i calej machiny procesu utrudniajacego inwestycję .Teraz dobija inwestora zalatwianiem papierów , projektów , wszelkich ekspertyz , ocen. Nie wiedzial inwestor w co się pcha. Inwestor zelówki spali ganiając od biurka do biurka i sie wykończy - to będzie tzw. swięty spokój dla wladzy.
~Jano 2-09-2009 9:18
a castorama rosnie w sile ,teraz niech miasto sie martwi co z tym fantem zrobic , ktos dal tu ciala tylko kto , kto wziol w lape bo to pewne ze ktos wziol , no i zobaczymy jak dalej potocza sie losy tych galerii, aQla parkow i innych inwestycji w naszym miescie
ebee 2-09-2009 9:21
Nic nie da dobudowanie jednego, czy nawet dwóch pasów na tym skrzyżowniu. Niewiele zmieni przebudowa ulicy Grunwaldzkiej skoro Podwale jest niedrożne. Powodem jest fatalne ustawienie świateł. Zielone " poprzek" ul. Jana Pawła jest przez przez 7 !!!! sekund. Światła nie są zsynchronizowane. Na każdym skrzyżowaniu trzeba ostać pod czerwonym. Niestety Jelenia Góra dysponuje wyjątkowo nieudolnymi, ale za to bardzo dobrze oceniającymi ................siebie władzami. "Efekty" tego widać na każdym kroku.
~Tomy M. 2-09-2009 9:53
Taaaaa! Gdy urzędnikom dać 105 dni na realizację CZEGOKOLWIEK to można mieć pewność że decyzja zapadnie 105 dnia! TO KOMUNA AŻ ŚMIERDZI! Gdyby urzędnicy budowali taki obiekt ... trwałoby to minimum 25 lat , i to nie jest żart tylko gołe fakty.
Patol 2-09-2009 10:05
Co za dziadowskie miasto!! Zgodzili sie na blaszak bo sami nie maja na remont ulic i skrzyzowan! ŻENADA!! Ciekawe ile ta castorama postoi i kto tam bedzie kupował jak ludzie sie na florze zastanawiają nad parą gaci za 2 zł!
~ 2-09-2009 10:08
Cała Nasza Kochana Polska wszystko od du..... Maryni
~olo 2-09-2009 10:11
dlaczego nikt nie pomyslał zaczynajac budowe o wjezdzie i wyjezdzie to jakas paranoja,kto za to odpowie zygac sie chce na to wszystko
~kizior 2-09-2009 10:49
W cywilizowanym świecie to raczej samorządy próbują przyciągnąć do swojego regionu inwestorów.U nas jest inaczej...
~:):) 2-09-2009 10:56
NIE MA TO JAK NASZA INTELIGENTNA SYGNALIZACJA=INTELIGENTNA WŁADZA!!!! A miało być tak pięknie z ta Castoramą...... logiczne, że nie przebudują tego skrzyżowania, bo jak znając życie będzie milion innych powodów utrudniających jakikolwiek ruch w tym kierunku..... Cóż trzeba życzyć wytrwałości inwestorowi i wiele wiele spokoju ;)
~olo 2-09-2009 11:04
Widziały gały co brały. Trzeba dotrzymać umowy nie ma nowego skrzyzowania nie ma otwarcia Castoramy. pozdrawiam pana lledaktola Wiktola
~WJ 2-09-2009 12:35
Mogli by zrobic tam dwu pasmowe rondo tak jak we wroclawiu jest rozwiazane wiekszosc zkrzyzowan bezpiecznie by bylo i na swiatlach nie trzeba by byo stac do tego przejscie podziemne i po krzyku!!!!!
~hi-hi, ha- ha 2-09-2009 12:37
do Cartoramy mozemy chodzic piechotka,a kartonik z kaflami na plecki reszta na dwu- kolowy wozeczek i jazda do domu, po co komu wjazd i wyjazd POLAK wszystko ptrafi
~J23 2-09-2009 12:41
Jest jeszcze wolny plac przy stacji BP. Proponuję włodarzą postawić tam mały markecik a po drugiej stronie na dachu byłej bursy zrobić taras widokowy dla turystów z widokiem na okoliczne dzieło urbanistyczne i komunikacyjne .Biznes murowany.PS.Rezygnuje z praw autorskich
~ 2-09-2009 13:20
do J23- dobre,a pojeść też jest gdzie- hamburgerki-palce lizać
~*** 2-09-2009 14:17
hamburgerki,może i dobre , a najleprze jak zajedzie fetor z oczyszczalni.
~ 2-09-2009 14:57
...najleprze....buhahahahahah
~bezdomny 2-09-2009 15:50
Towarzysz Gierek planował wybudować estakadę aż na wyjazd do Zgorzelca,ale przyszła demokracja i wszystko upadło.Ta sytuacja ewidentnie świadczy że doktor nauk ekonomicznych tak naprawdę nie ma zielonego pojecia o zarządzaniu miastem.Czas wrócić na uczelnię ale tam też go niechcą.
jurbassteck 2-09-2009 17:58
W Jeleniej Górze od upadku komunizmu panuje DEGLOMERACJA i raczej za prędko się to nie zmieni... szkoda zmiana władzy też nic nie da, ludzie, którzy mają siłę walczyć - wyjeżdżają.
~d. 2-09-2009 20:47
ale jaki jest powód żeby tak Castoramie pomagać? niech się nastoją w urzędach jak wszyscy...
~ 2-09-2009 22:39
no tak jak zawsze tylko pytanie czemu nie zaczęliście przebudowy skrzyżowania ja zaczęła się budowa Castoramy .I teraz bedom mówić ze za dozy ruch w mieście. trzeba było o tym skrzyżowaniu myśleć wcześniej a i tak wo gole jelenia góra ma najgorsze rozwiązania sygnalizacji świetlnej. ciekawie będzie się jeździć bo dopiero będzie Sajgon na ulicy grunwaldzkiej i Jana Pawła. pozdro :)
~oko 3-09-2009 4:07
Wjazd i wyjazd przez Lwówecką i problem z głowy (tej łysej też).
~.. 5-09-2009 0:46
fajnie nowe radia beda na czarnym rynku pekińskim :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group