Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 8949
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Cała sala tańczyła w „Muflonie”

Sobota, 7 listopada 2009, 8:17
Aktualizacja: 8:18
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Cała sala tańczyła w „Muflonie”
Fot. rylit
Ani słowa, ani zdjęcia nie są w stanie oddać tego oddać wrażeń, jakimi uraczyły publiczność w piątkowy wieczór tancerki Szkoły tańca „Fuzja” działającej przy Miejskim Domu Kultury „Muflon”. Kto widowiska „Miłość ci nic nie wybaczy” nie widział, niech żałuje!

Na brak wrażeń nie mogli narzekać licznie zgromadzeni widzowie, przyzwyczajeni do pokazów tanecznych wcześniej prezentowanych przez tancerzy z „Muflona”, którzy w piątek tłumnie przybyli do sali widowiskowej sobieszowskiego MDK.

Po powitani u gości przez dyrektora placówki Aleksandry Jarocińskiej i krótkim wprowadzeniu Agaty Szmigrodzkiej twórczyni szkoły tańca i zespołu tanecznego „Hayat” światła przygasły i widzowie pozostali sam na sam z tańcem i muzyką. Program taneczny zaprezentowany przez coraz bardziej profesjonalnie tańczący „Hayat” nosi przewrotny tytuł „Miłość ci nic nie wybaczy” i jest widowiskiem tanecznym nastawionym bardziej na formę niż na treść.

Jego elementy to taniec solowy, kompozycje choreograficzno-scenograficzne, taniec grupowy, pokazy tańca orientalnego i flamenco w oprawie światła i materii. Po przez dobór tańców, budowanie kontrastowego nastoju: a to wesołego, a to smutnego, żartobliwego i nostalgicznego, tancerki z Muflona chciały wywołać u widzów element pozytywnego zaskoczenia.

Do tego nastroju przyczyniło się też losowanie kilkudziesięciu nagród w postaci płyt z zarejestrowanym występem tancerzy. Na koniec występu tancerki zaprosiły widzów do wspólnego tańczenia, chcąc w ten sposób zachęcić do czynnego uprawiania tej prastarej i coraz bardziej popularnej formy ruchu.

Ze zdolności i zaangażowania tancerzy, pracowników domu kultury i innych osób pomagających przy realizacji, przy niewielkich nakładach na scenografię powstał taneczny spektakl, który może stać się hitem eksportowym MDK „Muflon”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group