Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 7125
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Były burmistrz wyłudzał zwolnienia lekarskie dla oblubienicy

Wiadomości: Region Jeleniogórski
Piątek, 4 stycznia 2008, 9:25
Aktualizacja: 9:30
Autor: ROB
Fot. Archiwum
Załatwiał u lekarzy lewe „usprawiedliwienia” nieobecności w pracy dla swojej przyszłej żony. O to oskarża prokuratura byłego burmistrza Kamiennej Góry Artura Z. To kolejna sprawa karna przeciwko eksszefowi miasta. Wcześniej został on skazany za jazdę po pijanemu.

Zdaniem śledczych, Artur Z. w czasie kiedy był burmistrzem, załatwiał zwolnienia lekarskie Mirelli N. – swojej przyszłej żonie. Była ona wówczas jego sekretarką.

Eksburmistrz nakłonił dwóch lekarzy Grzegorza R. i Renatę K. do wystawienia sześciu fikcyjnych zwolnień lekarskich, potwierdzających niezdolność do pracy Mirelli N. Z pierwszym z lekarzy Artur Z. rozmawiał osobiście, zwolnienia od pani doktor załatwiał poprzez jej męża a swojego kolegę Jarosława K.
Wypisujący zwolnienia ani razu nie badali Mirelli N.

Sekretarka była na „lewym” zwolnieniu przez blisko 1,5 miesiąca. Prokurator Okręgowy w Jeleniej Górze skierował już do Sądu Rejonowego w Kamiennej Górze akt oskarżenia w tej sprawie. Oskarżeni Artur Z., Jarosław K., Renata K. i Mirella N. (obecnie Mirella Z.) nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów i odmówili składania wyjaśnień. Za zarzucane im przestępstwa grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Odrębne postępowanie prowadzono natomiast wobec Grzegorza R. Zakończyło się warunkowym umorzeniem.

To nie pierwsza sprawa karna, prowadzona przeciwko Arturowi Z. Dwa lata temu został on skazany za jazdę po pijanemu. Po tym zdarzeniu stracił mandat burmistrza. W jeleniogórskim sądzie okręgowym prowadzone jest także postępowanie w sprawie kontrowersyjnej prywatyzacji karpackiego centrum pulmonologii dziecięcej. Sprzedawano tam majątek, np. samochody, za symboliczną złotówkę. Artur Z. – wówczas członek zarządu województwa – nadzorował te przekształcenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~_rymcycymcy____ 4-01-2008 9:37
"...lekarze ...wypisujący zwolnienia ani razu nie badali Mirelli N...." No i po co skoro burmistrz przebadał ? ;)))
ebee 4-01-2008 14:37
Ten Pan to drań, jakich wielu. Ale...........nie jest już Burmistrzem- na szczęście ! EBEE

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group