Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7770
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Buziaczki, róże i wiązanka melodii dla pań

Poniedziałek, 9 marca 2009, 20:02
Aktualizacja: Środa, 11 marca 2009, 7:59
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Buziaczki, róże i wiązanka melodii dla pań
Fot. TEJO
Brawurowym wykonaniem przebojów muzyki klasycznej i rozrywkowej w wykonaniu zespołu Jelonka Brass Band oraz uczennic Państwowej Szkoły Muzycznej im. Moniuszki w Jeleniej Górze uhonorowano dziś jeleniogórzanki podczas okolicznościowej akademii z okazji przypadającego wczoraj Międzynarodowego Dnia Kobiet.

Sama uroczystość to pomysł Anny Ragiel, zastępczyni przewodniczącego rady miasta, która na dziś do sali kameralnej Filharmonii Dolnośląskiej zaprosiła sto jeleniogórzanek, przedstawicielek rozmaitych środowisk. Wśród tych pań, które zaproszenie przyjęły, pojawiły się głównie dyrektorki szkół oraz miejskich instytucji. Były też zasłużone dla miasta panie, między innymi, Alina Obidniak, długoletnia dyrektorka Teatru Norwida.

Na wejście każda z pań dostała po buziaku i róży od Anny Ragiel. Dłonie przybyłych ściskał i raczył szarmanckim baise main Hubert Papaj, rodzynek w całym towarzystwie. Anna Ragiel, witając zaproszone jeleniogórzanki, przeczytała fragment wiersza o kobiecie autorstwa Marii Sucheckiej, długoletniej dziennikarki, a przy tym poetki i – jak powiedziała mówczyni – istoty serdecznej i kochanej.

Hubert Papaj przypomniał, że to już drugie takie spotkanie. – W ubiegłym roku odbyło się w sali konferencyjnej ratusza, dziś jest w filharmonii, a za rok – zawiesił głos. – Znając panią Anię, której należy oddać cześć za ten pomysł, zaprosiłaby ona chętnie wszystkie mieszkanki miasta – dodał. Powiedział też, że bardzo ceni panie, bo przez długi czas wśród nich pracował i były jego przełożonymi.

Goście wysłuchali koncertu: żywiołowy występ uczennic PSM im Moniuszki z Jeleniej Góry, które na saksofonach i fortepianie wykonały kilka standardów jazzowych, został nagrodzony owacją. – Jako kobiety też chciałyśmy coś zagrać dla kobiet – powiedziała jedna z dziewczyn. Niemniej burzliwe oklaski wzbudził występ grupy Jelonka Brass Band, tworzonej przez muzyków Filharmonii Dolnośląskiej. Dwóch trębaczy, waltornistka, puzonista i muzyk grający na tubie uraczyli słuchaczy wiązanką znanych hitów muzyki klasycznej i rozrywkowej. Zabrzmiał „Marsz Radeckiego” Straussa, „The Entertainer” Scotta Joplina i Kalinka, przy której widownia biła rytmiczne oklaski.

– Dziękuję przede wszystkim gospodyni tego miejsca, kobiecie bardzo przychylnie nastawionej do świata, miłej i uczynnej, dyrektor Filharmonii Dolnośląskiej Zuzannie Dziedzic – powiedziała na koniec Anna Ragiel. – Bardzo bym pragnęła, aby takie osoby, jak pani Zuzanna, były prezydentami nie tylko Jeleniej Góry, ale i Polski – dodała. Słowa te zgromadzone panie nagrodziły głośną owacją. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem, który wykonali uczniowie popularnej „Handlówki”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group