Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 7065
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Burze w górach - goprowcy ostrzegają

Piątek, 14 lipca 2006, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 14 lipca 2006, 11:27
Autor: TEJO
Kotlina Jeleniogórska: Burze w górach - goprowcy ostrzegają
Fot. AP
Przed gwałtownymi wyładowaniami atmosferycznymi i zmienną pogodą na karkonoskich szlakach przestrzegają ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

– Wciąż zdarzają się przypadki nierozsądnego zachowania się turystów na szlakach – zauważa Maciej Abramowicz, naczelnik karkonoskiej grupy GOPR. Ostatnio ratownicy interweniowali w czwartek po południu. Para turystów z dwojgiem małych dzieci nie przewidziała, że może rozpętać się burza.

– Turyści i dwaj chłopcy w wieku 2 i 4 lat kompletnie zmokli. A byli ubrani tak, jak na upały. Tymczasem temperatura raptownie spadła i lunął deszcz. Dzieci nie były w stanie samodzielnie zejść. Wszyscy zostali zwiezieni przez ratowników – usłyszeliśmy w GOPR. Skończyło się na strachu i wyziębieniu.

Podobnych niespodzianek mogą spodziewać się amatorzy górskich wędrówek w piątek. – W górach pogorszyła się pogoda. Krążą burze. Należy o tym pamiętać i przed wyjściem na szlaki ubrać się odpowiednio i zabrać nieprzemakalną odzież i właściwe obuwie – przypomina M. Abramowicz.
W przypadku wyładowań atmosferycznych lepiej zrezygnować ze spaceru w wyższych partiach gór.

Na weekend zapowiadana jest poprawa pogody, ale z kolei ma wzrosnąć siła wiatru.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group