Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 7171
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 8 września 2020, 7:04
Aktualizacja: Piątek, 11 września 2020, 9:38
Autor: WAC
Fot. KMP JG
Wielką burzę i morze komentarzy wywołał zamieszczony w sieci filmik przedstawiający fragment interwencji jeleniogórskich policjantów w autobusie Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Głos w tej sprawie zabrał rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu nadkomisarz Kamil Rynkiewicz. Głos w tej sprawie zabrała też prezes MZK Agata Buśko.

Przypomnijmy. Do zdarzenia doszło 30 sierpnia około godziny 21.00. Na filmie, który stał się kanwą gorącej dyskusji widać, jak mundurowi użyli środków przymusu bezpośredniego wobec mężczyzny, który chciał podróżować autobusem z hulajnogą elektryczną. Najwięcej kontrowersji wzbudza fakt, że interwencja mundurowych miała miejsce w obecności dwójki dzieci mu towarzyszących, które zareagowały panicznym płaczem. Wiele osób twierdzi, że takie bezpardonowe potraktowanie mężczyzny w obecności nieletnich było niedopuszczalne. Bardzo wielu komentujących zwraca jednak uwagę, że nie reagował on na polecenia funkcjonariuszy i chwali mundurowych za stanowczość.

Jak mówi nadkom. Kamil Rynkiewicz - fakt, że mężczyzna podróżował autobusem miejskim z dziećmi nie mógł być podstawą do odstąpienia przez funkcjonariuszy od interwencji.

Zastosowane przez funkcjonariuszy środki przymusu bezpośredniego były użyte prawidłowo i adekwatnie do zachowania mężczyzny – wyjaśnia nadkom. K. Rynkiewicz. - Wyprowadzenie go z autobusu poprzedziła dziewięciominutowa rozmowa, w trakcie której policjanci prosili go o opuszczenie pojazdu, zwłaszcza, że był on poszukiwany o ustalenie miejsca pobytu. Miał więc możliwość wyboru i był świadomy konsekwencji swojego zachowania. Przy wyprowadzaniu mężczyzna został zakuty w kajdanki, gdyż zachowywał się agresywnie, usiłując się wyrwać. Proszę też zauważyć, że tuż po interwencji na miejscu pojawili się inni funkcjonariusze, którzy starali się uspokoić towarzyszące mu dziewczynki - wyjaśnia K. Rynkiewicz.

Jak dodaje nadkom. K. Rynkiewicz - istotny w tej sprawie jest fakt, że kilka godzin przed zatrzymaniem 35-latka te same dzieci chcąc podróżować autobusem z hulajnogą elektryczną, zostały poproszone przez kierowcę o jego opuszczenie, co uczyniły. Po kilku godzinach pojawiły się w autobusie z zatrzymanym później mężczyzną oraz elektryczną hulajnogą. Na zarejestrowanym przez kamery monitoringu obrazie widać chociażby, jak 35-latek siłowo otwiera drzwi autobusu na przystanku, wypuszczając dzieci na zakupy. Po chwili wracają one, przekazując jeden z artykułów mężczyźnie. Jest nim plastikowa butelka z napojem, którą opróżnia on częściowo, wylewając zawartość poza autobus. Następnie wypełnia ją płynem z innej, szklanej butelki. Po chwili ojciec dziewczynek zaczyna spożywać przyrządzoną w ten sposób miksturę.

Specjalne oświadczenie na temat zajścia wydała też prezes MZK Agata Buśko.

Regulamin przewozu osób i bagażu ręcznego MZK sp. z o.o. w Jeleniej Górze mówi, że autobusem można przewozić jedynie bagaż podręczny – informuje A. Buśko. - Zgodnie z definicją, bagażem podręcznym nie jest hulajnoga, a stanowią go rzeczy osobiste spakowane do walizek, kufrów, plecaków, itp., przeznaczone do przewożenia środkami transportu. Dopuszczone do przewozu są jedynie wózki dziecięce i wózki inwalidzkie. Natomiast przewóz rowerów obwarowany jest dodatkowymi warunkami i przepisami. Regulamin zabrania także przewożenia przedmiotów stanowiących zagrożenie dla innych pasażerów. Zgodnie z wytycznymi organizatora transportu z przewozu został wykluczony również elektryczny skuter.
Nasz kierowca postąpił wzorowo. Był kulturalny, nie wdawał się w dyskusję z mężczyzną, który zachowywał się nerwowo i sprawiał wrażenie osoby bardzo pobudzonej, od której czuć było alkohol. O tym, że nie słucha on próśb kierowcy o opuszczenie autobusu, kierowca poinformował, zgodnie z procedurą, dyspozytora. To dyspozytor podjął decyzję o powiadomieniu policji. Przyjechała ona na miejsce po około 30 minutach. W tym czasie kierowca przebywał w kabinie i nie rozmawiał z nikim - twierdzi A. Buśko.
Przypominamy, że mężczyzna był prawdopodobnie pod wpływem alkoholu i prawdopodobnie spożywał alkohol w autobusie, opiekując się w przy tym nieletnimi dziećmi. Był też osobą poszukiwaną przez prokuraturę. Nasz kierowca, od momentu zabrania ojca przez policję, cały czas opiekował się dziećmi. W autobusie w czasie zdarzenia było wielu pasażerów. Naszym podstawowym priorytetem jako firmy jest bezpieczeństwo przewożonych pasażerów, z czego sumiennie się wywiązaliśmy w tej sytuacji - informuje prezes MZK.

Twoja reakcja na artykuł?

215
65%
Cieszy
12
4%
Hahaha
9
3%
Nudzi
14
4%
Smuci
20
6%
Złości
59
18%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (102) Dodaj komentarz

~Ginn 8-09-2020 7:15
Brawo dla policji. Tępić takie postawy. Zakaz korzystania z MZK na 2 lata.
~xd 8-09-2020 8:37
do: ~Ginn (7:15)
Moim zdanie typ się ośmieszył w tv ,ewidentnie widać że chlal whisky w autobusie a w żywe oczy kłamał że wczoraj ,zwykły patus
~Parkowy pijak 10-09-2020 9:58
do: ~xd (8:37)
Dobre chłopaki nie idą do paki
~figurka z marmurka 8-09-2020 9:38
do: ~Ginn (7:15)
Po co ten cały dym. Jak ktoś widział normalną wersję nagrania, a nie skróconą to wie wszystko. Policja zareagowała bardzo dobrze, a dzieciaki nie mogą powodować skreślenia wszystkich norm policyjnych. Jeśli pójdziemy tym tropem to przy każdej interwencji policji przestępcy powinni mieć przy sobie awaryjnie dzieci żeby go nie aresztowano - to niewyobrażalna g.ł.u.p.o.t.a. Brawo dal policji za dobrą i przykładną akcję. I KONIEC AFERY.
~Anna 58 9-09-2020 2:58
do: ~figurka z marmurka (9:38)
Policja bardzo dobrze zareagowała. W tym autobusie mogły być i inne dzieci i osoby ,które sie baly tego człowieka. Pijany ,usiłował niszczyć drzwi autobusu. Będąc ojcem powinien wiedzieć jak się należy zachować. W czasie akcji policji jego córka cały czas nagrywa. Gdyby tak się bała nie dałaby rady że strachu. Niejedna dorosła osoba by się zestresowała. Mogły zareagować na wcześniejsze zachowanie ojca. Poza tym jak jezdxili jedna hulajnoga w trójkę.
~Gość 8-09-2020 11:06
do: ~Ginn (7:15)
Bo obejrzeniu niepełnego zmanipulowanego nagrania broniłem tego pana teraz po zapozniu się z prawdą uważam że patus powinien zostać ugrilowany przez sąd,ta sprawa pokazuje ile kłamstw pojawia się w mediach i internecie jak łatwo nas ogłupiać gdyby nie było kamery w autobusie wszyscy uwierzyliby w to co pokażą w TV
~Policjant 8-09-2020 21:38
do: ~Ginn (7:15)
Ja to bym jeszcze tym dzieciom na...al gdybym miał wtedy służbę...
~Hhh 9-09-2020 14:32
do: ~Ginn (7:15)
Racja w ogóle zlikwidować autobusy miejskie po co nimi jeździć jak nie można na pohybel pasażerom niech żyje zakaz przewożenia czego kolwiek
~j 8-09-2020 7:18
Ale o co chodzi? Gość pod wpływem, poszukiwany, nie reagujacy na polecenia kierowcy, ignorujacy policję, a wszyscy zastanawiają się kto ma rację? Przecież to absurd!
~pumpernikiel 8-09-2020 7:45
do: ~j (7:18)
Czytaj ze zrozumieniem
~wreto 8-09-2020 7:18
Wystarczyło zjechać autobusem w towarzystwie policjantów na komisariat i nie przeginać z interwencją, a dziećmi zaopiekowaliby się inni policjanci - chyba proste?
~Momo 8-09-2020 22:34
do: ~wreto (7:18)
A moze zamiast wozic goscia na komisariat jak proponujesz to moze odrazu do sanatorium. A jesli chodzi o dzieci to ojciec jakos sie nieprzejmowal co z nimi bedzie jak gamonia zatrzymają. Braklo mu oglady a pycha kroczy przed upadkiem
~Anna 58 9-09-2020 3:02
do: ~wreto (7:18)
To nie były bobasy. Na zdjęciach widać jak dziewczyna tak się boi że ma siłę nagrywać te sytuacje
~On 9-09-2020 10:23
do: ~wreto (7:18)
Chyba Ty jesteś prosty...
~Ależ tyś głąb 9-09-2020 19:25
do: ~wreto (7:18)
Aleś ty głąb
~Gość 8-09-2020 7:23
Szkoda ze nie ma już formacji ZOMO oni by z nim napewno dyskutowali
~Hose 8-09-2020 7:31
Ojciec zatrzymał autobus na pół godziny, siłą otworzył drzwi, wysłał matkę z dziećmi po wódkę, pijany kłócił się z Policją i to jest dla jakiejś części społeczeństwa OK. Nie jestem z tego zadowolony, ale czasami mam kontakt z taką patologią, oni nie rozumieją, że robią coś źle, a ich dzieci chłoną to jak gąbki. Na takie zachowanie nie można się godzić, a że przy wyprowadzeniu były dzieci, to nawet dobrze, może wyciągną jakiekolwiek wnioski z postawy obojga rodziców.
~Goscgosc 8-09-2020 19:01
do: ~Hose (7:31)
Gdzieś Ty tam matkę widział? I 8
~Człowiek koń słoń zaskroniec 8-09-2020 7:43
Nagrodzić policjantów nagrodą regulaminowa za wzorową interwencję i unieszkodliwienie awanturnika. Dość poblazania patologii.
~Krecik 8-09-2020 7:46
Dzisiaj będzie uwaga o tym na TfałszN
~Kim1 8-09-2020 8:10
Policja OK ! PATOLI+ WSZELKIE naruszenia prawa i porzadku muszą byc BEZWZGLĘDNIE EGZEKWOWANE...w USA czy Niemczech by OSTRO z tym KUNDLEm pojechali.....
~ 8-09-2020 8:27
do: ~Kim1 (8:10)
Przeprowadź się do Niemiec,skoro tak jesteś zafascynowany ich porządkami,to,że milicja poszarpała beneficjenta pińcetplus i zastraszyła jego pokemony to jest ok,tylko dziwi mnie fakt,że kierowcy przeszkadzała hulajnoga,ot znalazł się aktywista po podstawówce,którego jedynym sukcesem jest to,że zaraz po szkole zrobił prawo jazdy.A może by tak MZK-a wprowadziło w swoim regulaminie zapis wprowadzający obowiązkową kąpiel i obowiązkowe pranie firmowych ubrań? Od niektórych kierowców capi jak by się nie myli tygodniami.
~ 8-09-2020 8:34
do: ~ (8:27)
No i może jeszcze niech MZK-a wprowadzi nakaz zatrzymywania się autobusów na każdym przystanku! Kierowcy autobusów dość często mijają przystanki na których rzekomo nie ma pasażerów a potem się okazuje,że szoferzyna nie zabrał podróżnego bo po prostu nie chciało mi się zatrzymywać bo np był spóźniony.
~Ona 40 9-09-2020 17:04
do: ~ (8:27)
Nie wiem czy posiadasz wiedzę jak niebezpieczna może być elektryczna hulajnoga nawet w "spoczynku". Poczytaj więcej na ten temat a później zabieraj głos. Dla policjantów szacunek (tez chciałabym mieć tyle cierpliwości)
~Iks 8-09-2020 8:28
Nie ma burzy, jest tylko paru cwaniaków i mający się za pokrzywdzonego Sebix. I tylko oni chcą dalej ciągnąć tę sprawę.
~Zdegustowany 8-09-2020 8:39
Jestem w szoku, że niektórzy komenatorzy potrafią w ogóle znaleźć jakiekolwiek wytłumaczenie dla zachowania tego "pana"?! Owy mężczyzna robi zadymę, pasażerowie zmuszeni są obserwować jego patologiczne zachowania i jeszcze nie mogą kontynuować swojej podróży - czy na to nikt nie zwraca uwagi w tych bzdurnych komentarzach? Tłumaczenie przez 10 min ma jakikolwiek sens? Przecież od razu widać czy ktoś jest na tyle rozgarnięty, aby coś zrozumieć lub nie. Otrzymał wszystkie informacje jakie będą konsekwencje jego postępowania - czy naprawdę widzicie w tym jakieś niewłaściwe zachowanie ze strony interweniujących? Miał i tak szczęście, że w autobusie nie było jakieś niecierpliwego pasażera, który go sam nie wyprowadził i jeszcze otrzepał z kurzu kilkoma płaskimi. Nasze społeczeństwo staje się za bardzo tolerancyjne dla takich zachowań, a później wszyscy się dziwią tym co się dzieje. Na szczęście z komentarzy wynika takze to, że są jeszcze jacyś normalni ludzie w tym mieście, który dostrzegają jak naależy postępowac z patologią. Chwała im za to
~GośćJG 8-09-2020 8:56
do: ~Zdegustowany (8:39)
Nie ma co bronić "pana", zachowanie karygodne. Pozostaje kwestią dyskusyjną zakaz przewozu hulajnogi, szczególnie, że tłoku nie było. Może to kwestia dopracowania regulaminu. Parę zdań papier przyjmie a będzie choć wprost napisane, że nie można. To samo powinno dotyczyć rowerów elektrycznych itd. Chyba, że służą osobie z ograniczeniem ruchowy, też można zachować jakiś wyjątek. Zachowanie kierowców jest po prostu różne, czasami są mili i uprzejmi czasami odwrotnie, też potrafią nabluzgać bez powodu. Szkoda, że nie trzymają się tak regulaminu jak grupa wyrostków pod wpływem słucha głośno muzyki z pi...ek bluetooth, albo jak podróżuje autobusem przysłowiowy "żul", gdzie reszta pasażerów nie wyrabia od smrodu.
~RN 8-09-2020 10:24
do: ~GośćJG (8:56)
Ciekawi mnie jedna sprawa. Gdyby kierowca musial zachamowac agresywnie,bo jakiś piesek mu wyskoczył na droge i ta hulajnoga pogruchotala Ci nogi bo akurat jechałeś tym autobusem. To czy nadal byś chciał żeby MZK zmieniło przepisy. Pozdrawiam serdecznie.
~GośćJG 8-09-2020 11:35
do: ~RN (10:24)
Napisałem o potrzebie uregulowania tego zapisami w regulaminie, i dodatkowo napisałem o zakazie przewożenia. Ale może wystarczy przeczytać jeszcze raz. Przy okazji takie samo niebezpieczeństwo dotyczy roweru, wózka, a także innych przedmiotów przewożonych (niezabezpieczonych), a które nie przeszkadzają na co dzień kierowcy. Ludzie wożą różne rzeczy w tym z marketów budowlanych też. Może sztywne zapisy nie pozostawiałby wątpliwości, ale trzeba byłoby ich przestrzegać w całości, a nie wg widzimisię kierowcy.
~Omnibus 11-09-2020 8:52
do: ~GośćJG (11:35)
Regulamin to jedynie wewnętrzny zbiór zasad nad regulaminem wewnętrznym MZK jest ustawa która za przewóz ładunku obciąża kierowcę dlatego ten ma prawo decydować co wiezie w autobusie
~Nick 8-09-2020 14:55
do: ~GośćJG (8:56)
Jeżeli z czymś się nie zgadzamy to nie stawiamy się, że moja prawda jest mojsza jak twojsza, tylko stosujemy się do poleceń, a następnie skarżymy się - do prokuratury, do MZK, do policji, do proboszcza i wszystkich świętych. Nie stosując się do poleceń, wybieramy jednak świadomie drogę pełną przygód i doznań cielesnych. Czy naprawdę problemem jest tutaj hulajnoga, czy coraz częstsze przejawy zdziczenia i braku poszanowania porządku publicznego i innych ludzi? Proszę, spójrzcie się nieco szerzej na ten problem i przemyślcie w jakim kierunku nasze społeczeństwo zmierza....
~Anna 58 9-09-2020 3:06
do: ~GośćJG (8:56)
Niestety to może wybuchnąć. Gdyby coś się stało to byłoby na kierowcę.
~bobas 8-09-2020 8:52
Interwencja policji na piec z plusem a dzieci wyszkolone przez tatusia .
~tykon 8-09-2020 8:59
cytat ...Przypominamy, że mężczyzna był prawdopodobnie pod wpływem alkoholu i prawdopodobnie spożywał alkohol w autobusie,... skąd ona to wie? zomo pis nawet kłamie jak mówi że czuli alkohol, ale go nie zbadali. pewnie ja też powiem że od kierowcy czuć było alkohol, dlaczego ten dobry kierowca nie został przebadany?
~J23 8-09-2020 9:10
Nie wiem o co tyle zachodu przecież ten policjant poinformował że musi opuścić autobus bo nie można jeździć z hulajnogą a on był mondrzejszy bo był pod wpływem alkoholu jakby miał trochę oleju w głowie to dzieci by tak nie krzyczały a tak wykorzystał ich do swoich celów
~ 8-09-2020 9:35
prac patola i do paki z dziczą
~do rozpuku 8-09-2020 10:15
Lać dechą po łbach jak mówił ich klasyk !!!!
~52 8-09-2020 10:57
Tatuś i tak do paki, ale "grzecznymi dziewczynkami" powinien zająć się sąd rodzinny.Mamusia sama nie da sobie z nimi rady, a za 2-3 lata wylądują w poprawczaku (geny tatusia).
~pff 8-09-2020 11:29
Tato pana z hulajnogą , ktory byl policjantem, nie dyskutowałby 9 minut, tylko wywlóklby delikwenta po minucie, to po pierwsze. Po drugie jednak autobus powinien zawinąć pod komisariat, nie byłoby scen oburzających, slusznie zresztą, gawiedzi. Przy dzieciach nie powinni go tak poniewierać, stosunek sił był taki, ze chwyt transportowy spokojnie by wystarczył , zeby gwiazdor tv znalazł się na zewnątrz, a drugi policjant uspokoiłby dzieci.Pozniejsze szczucie na faceta to żenada dla policji . Poszukiwany? Wezwanie o ustalenie miejsca pobytu to zadne poszukiwania, sąd lub prokuratura chce mu wysłać wezwanie i nie wie dokąd, cale "zatrzymanie" to w takiej sytuacji zadanie pytania o aktualny adres i koniec. Agresja ? Ciekawe, ze wybuchła, gdy juz nikt postronny tego nie widział, nieładnie panowie mundurowi.
~Jelsol 8-09-2020 11:34
A gdzie tak głośno zapowiadane kamery dla policjantów. Wtedy nie bylo by zadnych niedomówien.
~jejju 8-09-2020 11:42
Brawo dla Policji. Patol powinien mieć odebrane prawa rodzicielskie. Kr...n nie potrafi zastosować się do zasad panujących w środkach komunikacji publicznej nawet po tym jak kierowca zwrócił u uwagę, rozpycha drzwi na chama, popija alko w autobusie, awanturuje się. A na koniec najlepsze, błazen zasłania się dziećmi...szkoda nie ze nie pomyślał o nich zanim zaczął kozaczyć. Szkoda że mu tam paralizatorem w ryj nie przygrzali.
~Nowa 8-09-2020 11:57
A dlaczego Tatuś i cwane dzieweczki nie mają maseczek? Widać jak Tatuś ubiera przed wejściem patrolu.Dzieweczki poskarżyły się Tatulkowi jak zostały wyproszone z autobusu ogodz16 ,toTatulek pokazał jak potrafi być bohaterem domu!!! Nikt nigdy mu nie podskoczy.Cale zajście było przećwiczone, i ukartowana,biedna lamentując dziewuszka nagrywa całe zajście,bez strachu ,że to Policja??? oj młode toto ale uczone przez tatusia , młoda rozwydrzona dziewczyna . Tatuś postępuje jakby to był jego autobusu.Czy można tak bez powodu otwierać drzwi awaryjne?? Rubta co chceta , toż to demokracja!!!A obrońcą tego Tatusia życzę aby kiedyś spotkali takiego na swej drodze
~ 8-09-2020 12:34
do: ~Nowa (11:57)
A wystarczyła by guma bo wąskie drzwi były !!!!!!
~Nick 8-09-2020 14:29
do: ~Nowa (11:57)
Takie dzieci niby zestresowane i zapłakane, ale telefonik nagrywał dalej i nawet rączka nie drżała .... ŻENADA!
użytkownik facebook 8-09-2020 13:09
Prawidłowo!
~ 8-09-2020 13:11
Policja zawsze się obroni.... ONI ZAWSZE PPSTEPUJA PRAWIDLOWOŻAL
~froki toki 8-09-2020 13:42
no i prawidlowa postawa policji,gosciu nie reagowal na polecenia,pil alkohol w autobusie,co widac,a potem w tv klamal ze byl trzezwy
użytkownik facebook 8-09-2020 14:23
https://www.youtube.com/watch?v=lk-xR4Ttu_c
~Ppaod 8-09-2020 15:40
Jeżeli hulajnogi z baterią litowojonową są niebezpieczne i nie wolno do autobusów z nimi wsiadać to z telefonami jest podobnie?
~ 8-09-2020 15:47
Pewnie jeszcze go przeproście i kwiaty kupcie do lochu z nim
~Ale.... 8-09-2020 17:04
Jako emeryt policyjny mam pewne przemyślenia w tym temacie. Policjanci mieli pełne prawo użyć siły i kajdanek skoro osoba nie podporządkowała się poleceniom i w czasie interwencji przekroczyła prawo co skutkowało jej zatrzymaniem. Może do tego by nie doszło i cała interwencja trwałaby krócej, gdyby policjanci nie podchodzili do osób wobec których interweniują(w takich jak ten przypadkach) niejako jak aparat przymusu, a bardziej ludzko. Przecież nie trzeba być psychologiem aby wiedzieć że te zachowanie nie było podszyte chuligaństwem a nieumiejętnością rozwiązania problemu, którym tu było przewiezienie hulajnogi do domu. Zatrzymano autobus, policjanci przyjechali i perswadowali jego opuszczenie a nie zaproponowali pomocy. Teraz dochodzenie, sąd, wyrok, może należny, ale jakoś pozostanie niesmak bo wystarczyło uzgodnić z panem, że zawiozą go do domu z hulajnogą a i tak mieli jechać tam sprawdzić czy tam przebywa bo jego miejsce zamieszkania nakazał ustalić sąd czy prokuratura. Wg mnie z tym by było mniej zamieszania i dla policji i tego szumu medialnego. Bo to człowiek jak inni, może pogubiony, z problemami itp. ale na pewno nie bandzior. Zaoszczędzili by stresu dzieciom i sobie pewnie dodatkowej roboty jak i kolegom po fachu. Moja wypowiedź nie jest krytyką, bardziej zależy mi na tym, aby przełożeni pochwalali rozwiązania pomagające ludziom a nie pacyfikujące bo chyba każdy bardziej zadowolony jest jak komuś pomoże niż jak sponiewiera. Pozdrawiam. Z..o. ;-)
~Anna 58 9-09-2020 3:15
do: ~Ale.... (17:04)
To każdego mają odwozić w nagrodę. A co z tymi osobami które były w autobusie i przez tego faceta przeżyły strach.
Cowtrawiepiszczy 9-09-2020 14:27
do: ~Anna 58 (3:15)
Kierowca autobusu ma trzymać się rozkładu jazdy, a więc po jakiego grzyba ten cały zamęt. Wziąć gościa pod pachy czy za ciuchy, wyprowadzić razem z dziećmi i kontynuować czynności na zewnątrz, a kierowcy pozwolić jechać dalej, bo ma przecież innych pasażerów na pokładzie, którzy chcą dojechać do celu.
~Masakra 9-09-2020 17:29
do: ~Ale.... (17:04)
Nie wiem czy to kwestia wieku, czy innego ustroju w jakim Pan służył, ale przypadki w jakich osoba postronna może być przewożona policyjnym radiowozem jest odgórnie ustalona. Jako policjant powinien Pan o tym wiedzieć, albo powstrzymać się od niemądrych wpisów ...
~Ona 40 9-09-2020 19:35
do: ~Ale.... (17:04)
Radiowóz-taxi...dobre. Chyba Pan lekko przesadził. Mam trochę lat i pamiętam jak kiedyś policja (milicja) była "uczynna" w stosunku do obywateli. Źle mi obecnych ludzi pracujących w policji-źadnych praw.
~ 8-09-2020 17:14
Niech ta akcja będzie przestrogą dla innych cwaniaków Brawo Policja
użytkownik facebook 8-09-2020 17:27
Piękne i rzeczowe wyjaśnienia ze strony policji i MZK. Jeśli ktoś dalej ma jakieś ale, to musi być ze środowiska tego pajaca
~do Ale... 8-09-2020 18:23
Jako emerytowany policjant , to doskonale pan wie, że w tej całej interwencji liczy się tylko ten jeden fakt, że panowie byli wezwanie na okoliczność , że pasażer nie chce opuścić autobusu z hulajnogą. Nie mieli oni wiedzy , jak ten pan i jego małoletnie dzieci zachowywali się w autobusie, kiedy czekali na ich przyjazd. To okazało się po udostępnieniu nagrania z MZK w innym dniu. Panowie policjanci rzeczywiście popełnili jeden błąd i zapomnieli , że w autobusie przebywają tego pana dzieci. Fakt , że ten pan był poszukiwany na okoliczność ustalenia miejsca zamieszkania nie robi z niego bandyty, a i o tym dowiedziano się już po interwencji. Pisanie , że on jest "patologią" i jego dzieci też, ponoć panowie się zorientowali z kim mają do czynienia, to tym bardziej powinni zadbać o te dzieci , a zwłaszcza o tą 8 - latke. Wielki błąd , że nie zostały zrobione testy na alkohol i narkotyki , tym bardziej , że jego zachowanie było jak tu piszą agresywne. Z tego wynika, że przepisy MZK nie są jednoznaczne w sprawie przewozu hulajnogi. Zastosowanie takiej siły przez funkcjonariuszy nieadekwatne do całej sytuacji i narażenie dzieci na stres. Inna spraw i osobna, to spożywanie alkoholu w miejskim autobusie, otwieranie drzwi i nieodpowiednia opieka nad dziećmi i za to ten pan powinien osobno odpowiadać.
~Z..o 8-09-2020 21:56
do: ~do Ale... (18:23)
Wg mnie interwencja była zgodnie z przepisami przeprowadzona. Napisałem Ale... Bo jest niekonsekwencja w działaniu interweniujących (wg mnie) 10 minut rozmowy każdemu powinno wystarczyć aby zorientować się co jest problemem i jak najefektywniej go rozwiązać. Jakby gość był agresywny to przecież interwencja trwałaby 30 sekund. Był problemowy, a zrozumienie przyczyny często pomaga w jego rozwiązaniu. Takie sytuacje się zdarzają i wiele więcej sytuacji jest gdy policjant zapobiegnie sytuacji gdy już pozostanie mu tylko użycie środków przymusu. Ale tak szkolleni są policjanci by wiedzieli co robić nie zastanawiając się jak można inaczej osiągnąć cel. Schemat jest taki: wezwać do zachowania zgodnego z prawem, jak osoba się nie zastosuje do polecenia to zmusić przy użyciu środków przymusu(siła fizyczna,pałka,gaz) Pełen szacun dla policjanta że 10 minut persfadował, bo mógł po10 sek zglebować, i skoro poświ3cił 10 min to dobrze zorientował się jak ma się sytuacja i pewnie sam by wolał rozwiązać problem polubownie ale wiedział że to nie było by. Zaakceptowane przez przełożonych. Wyżej jeszcze zalega dużo betonu który nie jest konkretnym przełożonym a tylko sposobem myślenia, który można przecież zmienić. Jako przykład podam fakt jak jeden z moich byłych przełożonych wymagał mandatów na ilość. Wyniki i wyniki ciągle powtarzał. Przeszedł do SM i tam wdrożył system ostrzeżeń(żółtych kartek) gdy to zostało zaakceptowane to pozytywnie zmienił wymagania wobec podwładnych a ci są bardziej pomocni i śmiem twierdzić że gdyby SM podjęła interwencję to nie byłoby tego medialnego szumu. Pozd.
~Krecik 8-09-2020 22:30
do: ~do Ale... (18:23)
" Pan był poszukiwany" co najwyżej pajac i patola a nie pan :-)
użytkownik facebook 8-09-2020 20:08
Powinni go zlać pałą to by sie nauczył pożądku.
użytkownik facebook 11-09-2020 17:18
Monika Zontek Przeminęły czasy ormo. Więc istota z przytwierdzoną,wyglancowaną do korpusu na błysk czachą niech nie ,,myśli",że mu wszystko wolno.
~eeech 8-09-2020 20:24
Nasyfił w autobusie, spożywał alkohol, nie nosił maski, biletów też pewnie nie mieli, zachowywał się jak człekokształtny, stawiał opór przy interwencji, przecież to wszystko widać, nad czym tu dyskutować?! Całość zabawy trwała blisko godzinę, w tym z 10 minut policją.. ilu w tym czasie ludzi czekało na ten autobus na kolejnych przystankach?! Szkoda dzieci, to prawda.. dlatego powinny trafić pod opiekę kogoś odpowiedzialnego.
~Kim1 8-09-2020 21:04
Trzeba NIE MIEĆ WYOBRAŹNI+ szacunku dla własnych DZIECI by narażać je i siebie będąc poszukiwanym ! Oby te DZIECI mialy jak najmniej GENÓW po ojcu bo w przyszłości MY zaplacimy za poczynania tych DZIECI..ojciec to MEGA d...l ..Brawo POLICJA !!!
~ 8-09-2020 21:26
Zawszeznajdą się jacyś GNOJE ktorzy będą udawać lojalnych obywateli i coś wyjaśniać , a tu jest wszystko jasne i wyrażne PATOLOGIA .takich cwaniaków należy traktować tak jak właśnie zrobiła toPOLICJ a dodatkowo dobrać się do d..y tym GNOJOMco próbują ich bronić.
~New Age 8-09-2020 21:43
Żenada gość wali w bambuko zgrywa hojraka a później wielki pokrzywdzony. Powinien dostać podwójną karę.
~Rudy 8-09-2020 22:06
Jak taki gnój ma jeszcze czelność pokazywać swój ryj w telewizji jako pokrzywdzony.Policjanci powinni mu dać porządnie wp...ol a głupie bachory przepędzić
~Misiia 9-09-2020 1:42
do: ~Rudy (22:06)
Oj tam odrazu bachory
~ 9-09-2020 7:52
Maciej Brzeziński - ONET (lepsze niż kabaret) przypis admin. Czego nie wolno przewozić w autobusach komunikacji miejskiej i dlaczego w "Jeleniej Górze" nie wolno podróżować z hulajnogą? poczytajcie jak MZK I MILICJA ( to nie pomyłka ) ŁŻE.
~K 9-09-2020 10:50
Ja tylko się zastanawiam czemu kierowca czekał jak dziewczyny zrobią zakupy a nie odjechał. Czy to teraz normalne, ze kierowca czeka na pasażera jak on w międzyczasie zrobi zakupy, załatwi sprawy w urzędzie, skorzysta z fryzjera, poleci do żłobka po dzieci? Fakt, iż z 15 lat nie korzystałam z komunikacji miejskiej ale z tego co widać MZK pełni usługi kompleksowe bardzo korzystne dla konsumenta. W końcu to XXI wiek.
~voska goska 9-09-2020 12:11
proste-nie odjechal bo czekal na policje...w "uwadze" wczoraj na tvn byl reportaz o tym gosciu,normalnie facet klamal w zywe oczy do kamery,widac ze pil alko,ale idzie w zaparte ze nie,ciekawe czemu nie chcial zbacac sie na trzezwosc?jak niby nie pil to co mu szkodzilo?no i ze nie byl agresywny????ha ha ha ,wogole gosc niewiarygodny,nie wiem jak ktos po obejrzeniu calego filmu,wysluchaniu policji i mzk moze mu wierzyc,na dodatek dziecmi sie "opiekowal" pod wplywem,brak slow
~Danny 9-09-2020 12:26
To Banda łobuzów a nie Policja myślą sobie ze jak mają troszkę władzy to można im wszystko
~Ależ tyś głąb 9-09-2020 19:26
do: ~Danny (12:26)
Dobrze, że Ty cewko moczowa nie jesteś bandytą.
~....e...t 9-09-2020 13:02
dobrze ktos napisal,ze facet mial szczescie,ze nie bylo w autobusie jakiegos zniecierpliwionego pasazera,ktory np spieszylby sie na pociag ,autobus itp....
użytkownik facebook 9-09-2020 13:07
Jeśli ktoś ma wątpliwości kto tu jest winny proszę obejrzeć filmik wyżej od Pana Kamila.
~jeżyk 9-09-2020 13:20
Dlaczego nie skomentują to osoby które były w autobusie i widziały wszystko?
~Sławek 9-09-2020 13:59
Pajaca powinni od razu wywali z autobusie
~jeżozwierz1 9-09-2020 14:30
A dzisiaj 9.09.2020 wczesnym rankiem materiał o owym zajściu wyemitowała w "UWAGA" na TVN-ie. Właściciel hulajnogi chyba był trzeźwy, a wina za incydent spadała na interweniujące służby.
~ 9-09-2020 15:44
PatoTato co ty na to ? Manie najbardziej dziwi fakt że nikt nie mówi ze on sprawował opiekę pod wpływem alkoholu
~Ja 9-09-2020 15:54
A gdzie ten filmik bo nie widzę tylko zdjęcie widzę
~Talar 9-09-2020 18:42
Brawo dla Policji za tą interwencję. To ojciec dzieci powinien się wcześniej zastanowić na jaką traume je narazi. Cymbał i patus. W tym kraju patusy myślą że wszystko im wolno.
~Ona 40 9-09-2020 19:36
Źle mi.. Miało być. .
~Ona 40 9-09-2020 19:36
Qrdele.. Źal mi...
~OH 9-09-2020 20:03
Swoją drogą ma Patuś tupet. Szkoda, że w Uwadze na TVN, nie pokazał jak tańczy pijana małpa, rozlewa na siedzenia napój, wali naftę i stawia się bo chce pokazać swoim patodzieciom, że mają tylko prawa, a obowiązki to oni z pokolenia na pokolenie maja we d...e. Ale dobrze niech ten ryj każdy zapamięta. Biedny patuś, nie wspomni , że przez niego pozostali pasażerowie musieli czekać, wracać na nogach późną porą w deszczu do domu , stracili czas i pieniądze. Za to patuś został źle potraktowany przez Policję. ALE TRZEBA BYĆ FR...EM i jeszcze wypierać się , że pił naftę. Należy złożyć pozwy przeciwko patusiowy za stracone pieniądze za przerwany przejazd i przedstawianie nieprawdy i pomawianie Policjantów. WON Z PATOLĄ
~PRAWDA 9-09-2020 20:14
Racja, osoby które udostępniały fragment filmu patusia jego samego oraz media które nie zweryfikowały informacji powinny odpowiadać za naruszenie dobrego imienia Policjantów i wprowadzanie w błąd opinii publicznej , którą łatwo zmanipulować.
~Sobe 9-09-2020 21:04
Brawo za skuteczną interwencję! Takiej Policji nam potrzeba!
~Zygfryd 9-09-2020 21:17
Do Stanów z taki, za stawianie się by kulkę jeszcze zarobił, tam się nie patyczkują z takimi i tu też nie powinni bo myślą ze są ponad prawo i wszystko im wolno. Na miejscu rządu zaostrzył bym prawo wprowadził karę śmierci i dał wolę policji tak jak było za komuny do działań, oczywiście jeśli działali by słusznej sprawie
użytkownik facebook 9-09-2020 21:29
Czerwona jelenia Góra
użytkownik facebook 9-09-2020 21:40
Środki przymusu bezpośredniego za hulajnoge błazenada każdy na prawo jeździć autobusem a wezwanie przez kierowcę policji świadczy o tym że kierowca miał zły dzień i chciał kogoś sprzedać na policję typowa natura jg radzę poszkodowanemu ojcu iść z dziećmi do psychologa i podać komendę oraz MZK do sondu
~RN 10-09-2020 8:38
do: użytkownik facebook (21:40)
Do sondu i to szypko
użytkownik facebook 10-09-2020 13:13
Proponuję najpierw dokładnie zapoznać się ze sprawą, a dopiero później komentować.
użytkownik facebook 10-09-2020 17:01
Gabriel Gabriel a od którego momentu łamania regulaminu mzk stosować śpb?? Jak będzie ktoś wybijać szybę, krzesełka, szarpać za kierownicę?? Który moment to ten kiedy należy zareagować??
użytkownik facebook 10-09-2020 21:25
Gabriel Gabriel do czego ma isć??? " SONDU"????
użytkownik facebook 10-09-2020 23:26
Anna Anula wolne sondy
~ 11-09-2020 12:00
do: użytkownik facebook (21:40)
Każdy ma konstytucyjne prawo być gooopkiem. Ale ty tego prawa nadużywasz.
~Gg 10-09-2020 11:24
W pociągach nie ma problemów.Osobiscie widziałam jak dziewczyna wsiadła do pociągu z hulajnoga elektryczna .Konduktorzy nie mieli z tym problemu
~Omnibus 11-09-2020 8:54
do: ~Gg (11:24)
nie bardzo rozumiem o co chodzi hulajnoga ma kółka na których się porusza więc jest pojazdem po co ma nią być zagracone autobus tylko dlatego że komuś się nie chce jednak odpychać czy dla widzimisię?
~Jeleniogórzanin! 10-09-2020 18:31
Krótko - nagroda dla Policjantów za wzorową interwencję i ochronę społeczeństwa przed napranym typem. A także za poglądową lekcję dla potomstwa owego pana jak się kończą patologiczne zachowania. Brawo Panowie, jestem z was dumny!
~ 13-09-2020 12:59
Te wszystkie komentarze które tutaj piszecie to z jednego komisariatu , czy z kilu zaprzyjaźnionych ?
~inge 15-09-2020 11:51
Trzeba być naprawdę niezrównoważonym człowiekiem żeby coś zarzucać Policji.Nie przeszkadza to ludziom ze pijany ojciec opiekuje się dziecmi tylko interwencja Policji przeszkadza.Bardzo dobrze i wzorowo postąpili,czego ten ojciec uczy swoje dzieci
~brawo! 15-09-2020 19:54
Tak załatwia się sprawy w Czechach i nikt nie widzi w tym nic złego. Normalność, a nie gó...za jak u nas. https://tv.idnes.cz/krimi/straznici-v-metru-spoutali-agresivniho-muze-bez-rousky-branil-se-jizdenkou.V200915_162331_idnestv_jda
~ 17-09-2020 9:05
Zakaz to zakaz i kwita kierowca nie powinien ruszyć z miejsca dobrze zrobili i powinni zabrać dzieci bo był pod wpływem alkoholu powinien siedzieć bo jest niewydolny wychowawczo brak należytej opieki nad dziećmi i narażanie pasażerów i siebie oraz dzieci na niebezpieczeństwo-tępić takie zachowania i przykładnie karać

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group