• Czwartek, 18 kwietnia 2019
  • Godz. 15:22
  • Imieniny: Alicji, Apoloniusza, Bogusławy
  • Czytających: 5954
  • Zalogowanych: 24
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Burmistrz obiecuje

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Sobota, 3 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 31 grudnia 2005, 20:03
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Czy duży inwestor jest zainteresowany budową centrum wypoczynkowego z basenami? Burmistrz twierdzi, że tak. Takie obietnice słyszeliśmy od niego już w ubiegłym wieku.

Odkrytego miejskiego basenu w centrum Karpacza latem nie odwiedza zbyt wielu ludzi. Odstrasza ich niska temperatura wody. Zwykle basen jest otwarty tylko przez dwadzieścia dni w roku. Władze miasta od ponad 10 lat szukają inwestora, który chciałby zbudować w tym miejscu kryty kompleks basenowy. Dotąd zgłosiło się kilka firm, które chciały kupić grunt za przysłowiową złotówkę, w zamian za obietnicę zbudowania basenów.

- Rzeczywiście nie byli to poważni oferenci, chcieli tę atrakcyjną działkę prawie za darmo. Tymczasem jest ona warta około 2 mln zł – mówi burmistrz Bogdan Maliowski.
Według niego w mieście pojawił się jednak w końcu poważny inwestor, skłonny zapłacić taką cenę. Chce zbudować kryty kompleks 8 basenów, z takimi atrakcjami, jak sztuczne fale i zjeżdżalnie.

Burmistrz Bogdan Malinowski na razie nie chce zdradzać, kim jest inwestor. Dysponuje polskim kapitałem i jest właścicielem dwóch podobnych obiektów. By realizować tę wizję, władze miasta przygotowały projekt uchwały zmieniającej funkcję gruntów w planie zagospodarowania z terenów sportowo-rekreacyjnych na usługowe. - Jeśli takie zmiany zostaną uchwalone, to będzie mógł tam powstać też hotel. Nie chciałabym, żeby główną inwestycją był hotel, a baseny powstały przy okazji. - mówi radna Violeta Dereczenik.

Oferta planowanego kompleksu basenowo-rehabilitacyjnego, pokrywałaby się z tą, którą w Karpaczu zgłosił Tadeusz Gołębiewski – właściciel sieci hoteli. Według burmistrza Malinowskiego miejsca na rynku wystarczy dla dwóch. - Basenów nie ma Jelenia Góra i Szklarska Poręba. Turyści i mieszańcy z tych miejscowości będą przyjeżdżali do nas – tryska optymizmem burmistrz.

Dotychczas burmistrz obiecywał powstanie hotelu sieci Gołębiewski. Na razie na placu budowy nie wbito nawet łopaty. Od roku mówi o budowie obwodnicy centrum Karpacza. Na nią nie ma pieniędzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Sezonowa zmiana opon powinna być obowiązkowa?

Oddanych
głosów
1268
Tak
71%
Nie
24%
Nie wiem
5%
Głos ulicy
500+ na każde dziecko?  
TV Dami
Serwis Informacyjny TV Dami Jelenia Góra z dnia 17.04.2019 r.  
Miej świadomość
Mamy zdjęcie czarnej dziury  
Dialogi Jelonki
Krew (zawsze) potrzebna od zaraz
Aktualności
Konferencja rynku pracy subregionu jeleniogórskiego  
Edukacja
Podpisali porozumienie, będą współpracować...  
Copyright © 2002-2019 Highlander's Group