Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Piątek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 9251
Zalogowanych: 28
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Burmistrz obiecuje

Sobota, 3 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 31 grudnia 2005, 20:03
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Czy duży inwestor jest zainteresowany budową centrum wypoczynkowego z basenami? Burmistrz twierdzi, że tak. Takie obietnice słyszeliśmy od niego już w ubiegłym wieku.

Odkrytego miejskiego basenu w centrum Karpacza latem nie odwiedza zbyt wielu ludzi. Odstrasza ich niska temperatura wody. Zwykle basen jest otwarty tylko przez dwadzieścia dni w roku. Władze miasta od ponad 10 lat szukają inwestora, który chciałby zbudować w tym miejscu kryty kompleks basenowy. Dotąd zgłosiło się kilka firm, które chciały kupić grunt za przysłowiową złotówkę, w zamian za obietnicę zbudowania basenów.

- Rzeczywiście nie byli to poważni oferenci, chcieli tę atrakcyjną działkę prawie za darmo. Tymczasem jest ona warta około 2 mln zł – mówi burmistrz Bogdan Maliowski.
Według niego w mieście pojawił się jednak w końcu poważny inwestor, skłonny zapłacić taką cenę. Chce zbudować kryty kompleks 8 basenów, z takimi atrakcjami, jak sztuczne fale i zjeżdżalnie.

Burmistrz Bogdan Malinowski na razie nie chce zdradzać, kim jest inwestor. Dysponuje polskim kapitałem i jest właścicielem dwóch podobnych obiektów. By realizować tę wizję, władze miasta przygotowały projekt uchwały zmieniającej funkcję gruntów w planie zagospodarowania z terenów sportowo-rekreacyjnych na usługowe. - Jeśli takie zmiany zostaną uchwalone, to będzie mógł tam powstać też hotel. Nie chciałabym, żeby główną inwestycją był hotel, a baseny powstały przy okazji. - mówi radna Violeta Dereczenik.

Oferta planowanego kompleksu basenowo-rehabilitacyjnego, pokrywałaby się z tą, którą w Karpaczu zgłosił Tadeusz Gołębiewski – właściciel sieci hoteli. Według burmistrza Malinowskiego miejsca na rynku wystarczy dla dwóch. - Basenów nie ma Jelenia Góra i Szklarska Poręba. Turyści i mieszańcy z tych miejscowości będą przyjeżdżali do nas – tryska optymizmem burmistrz.

Dotychczas burmistrz obiecywał powstanie hotelu sieci Gołębiewski. Na razie na placu budowy nie wbito nawet łopaty. Od roku mówi o budowie obwodnicy centrum Karpacza. Na nią nie ma pieniędzy.

Sonda

Czy chciałbyś aby tej zimy spadło w Jeleniej Górze dużo śniegu?

Oddanych
głosów
652
Tak
40%
Nie
54%
Jest mi to obojętne
6%
 
Głos ulicy
Za Polskę oczywiście walczyłbym
 
Warto wiedzieć
100 szokujących faktów o Ziemiach Odzyskanych
Rozmowy Jelonki
Julia przed swoim najważniejszym do tej pory startem w szachowej karierze – Olimpiadzie w Kazachstanie
 
Inwestycje
Rondo gotowe, otwarcie za tydzień
 
Aktualności
Asfalt już czarny, ale na bocznych uliczkach jeszcze biało
 
Kościół i wiara
Cuda w Cieplickim klasztorze
 
Kilometry
Dlaczego w Jeleniej Górze zlikwidowano tramwaje?
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group