Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 7182
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Bunt agroturystycznych gospodarzy

Wtorek, 27 czerwca 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 27 czerwca 2006, 10:36
Autor: TEJO
Kotlina Jeleniogórska: Bunt agroturystycznych gospodarzy
Fot. www.myslakowice.com
Mieszkańcy gminy Mysłakowice nie chcą drogi szybkiego ruchu z Jeleniej Góry do Karpacza. Możliwość budowy czteropasmówki do miasta pod Śnieżką istnieje w planach zagospodarowania przestrzennego.

O niezadowoleniu z takiej perspektywy właścicieli gospodarstw agroturystycznych położonych blisko trasy Jelenia Góra – Karpacz doniosło we wtorek Muzyczne Radio.

Ich zdaniem budowa trasy szybkiego ruchu na tym odcinku utrudni działalność, z której żyją posiadający gospodarstwa agroturystyczne. W opinii niektórych odcinek jest za krótki, aby go poszerzać.
Protestujący mają dać wyraz swojemu niezadowoleniu podczas wiejskiego zebrania, które zaplanowano na środę.

Tymczasem, jak wynika z relacji MR, władze gminy podkreślają, że nic nie jest jeszcze przesądzone. Jeśli cokolwiek z tą drogą będzie się działo, nie nastąpi to wcześniej niż za 20 lat.

Jak w przypadku każdych planów zagospodarowania przestrzennego, mieszkańcy mają prawo wypowiedzieć się na ich temat. Ich zdanie ma zostać uwzględnione przez miejscowych rajców. Pozostaje tylko pytanie: których. Sprawą bowiem zajmie się najpewniej rada wybrana w jesiennych wyborach samorządowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group