Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 8305
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Budżet powiatu na rok 2015 także uchwalony

Sobota, 31 stycznia 2015, 8:18
Aktualizacja: Niedziela, 1 lutego 2015, 12:02
Autor: Mea
Powiat: Budżet powiatu na rok 2015 także uchwalony
Fot. Mea
Podczas wczorajszej (30.01.) IV sesji Rady Powiatu Jeleniogórskiego uchwalono budżet na 20 15 r. w kwocie ponad 60 mln 600 tys. zł. – Ilość pieniędzy jest podobna, jak w ubiegłym roku – mówiła Grażyna Bojęć, skarbnik Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

Na początku sesji wręczono gratulacje i upominek Aleksandrze Wiącek, uczennicy Liceum Ogólnokształcącego w Kowarach za zdobycie nagrody Orła Dolnośląskiego. To niezwykle prestiżowe osiągnięcie, przyznawane jest przez Dolnośląskie Kuratorium Oświaty.
Za wprowadzeniem budżetu głosowało 15 radnych, a czterech z Prawa i Sprawiedliwości wstrzymało się od głosu.

- Mamy niewielki wpływ na realne kształtowanie budżetu, dlatego wstrzymujemy się od głosu – mówił radny Bogusław Chodak.

W 70 proc. budżet jest uzależniony od zewnętrznego finansowania. - Najważniejsze, by były pieniądze na pomoc społeczną, oświatę oraz inwestycje drogowe. Wiele inwestycji realizowanych jest przy wsparciu różnych dotacji, dlatego nie od razu znajdują się w budżecie np. naprawy dróg finansowane w ramach usuwania klęsk żywiołowych, które przyznaje wojewoda. Niestety państwo zmniejszyło dochody z subwencji – mówiła Grażyna Bojęć.

Na usuwanie klęsk żywiołowych ze środków własnych zabezpieczono ponad 251 tys. zł. Na przystosowanie głównej siedziby Starostwa Powiatowego przy ul. Kochanowskiego dla osób niepełnosprawnych zaplanowano 68 tys. zł. Prawie 200 tys. zł zarezerwowano na przebudowę kotłowni olejowych na opalanie bio-paliwem wraz z budową nowych przyłączy cieplnych do budynków Domu Pomocy Społecznej „Junior” w Miłkowie. Z kolei na zakup busa przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych dla Domu Pomocy Społecznej w Janowicach Wielkich zaplanowano wkład własny Starostwa w wysokości 35 tys. zł.

Na oświatę i wychowanie zaplanowano ponad 11 mln zł, na pomoc społeczną ponad 16 mln zł, na Powiatowy Urząd Pracy ponad 3 mln zł, na edukacyjną opiekę wychowawczą ponad 8 mln zł, na rolnictwo i łowiectwo zaplanowano prawie 30 tys. zł, na gospodarkę mieszkaniową 180 tys. zł, na działalność usługową ponad 580 tys. zł, na bezpieczeństwo publiczne i ochronę przeciwpożarową ponad 31 tys. zł, na leśnictwo ponad 1 mln 400 tys. zł, na administrację publiczną prawie 9 mln zł, na drogi powiatowe ponad 1 mln 800 tys. zł, na turystykę ponad 100 tys. zł, na ochronę zdrowia ponad 5 mln zł, na gospodarkę komunalną i ochronę środowiska ponad 80 tys. zł, na kulturę i ochronę dziedzictwa narodowego 106 tys. zł, a na kulturę fizyczną ponad 100 tys. zł.

Film Telewizji StrimeoTV

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group