Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 6470
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Brudny handel trwa

Wtorek, 13 października 2020, 8:13
Autor: WAC
Region: Brudny handel trwa
Fot. policja
Policjanci z Dolnego Śląska zlikwidowali grupę przestępczą, która zajmowała się praniem pieniędzy oraz wyłudzeniami podatku VAT przy obrocie cynkiem, niklem, ołowiem oraz katodami miedzianymi na terenie Polski i innych krajów UE. Straty Skarbu Państwa w tej sprawie to co najmniej 209 mln zł.

Policjanci z Wrocławia zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą, w wyniku czynności operacyjnych, na terenie różnych miejscowości województwa dolnośląskiego zatrzymali dwie kobiety w wieku 54 i 75 lat, oraz czterech mężczyzn w wieku od 36 do 62 lat. Osoby te są podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej dokonującej w okresie od 2011 r. do 2015 r. przestępstw w zakresie prania brudnych pieniędzy oraz wyłudzenia podatku VAT przy obrocie cynkiem, niklem, ołowiem oraz katodami miedzianym.

W toku sprawdzenia mieszkań zatrzymanych policjanci zabezpieczyli dokumentację i nośniki danych informatycznych - mówi podkom. Wojciech Jabłoński z policji dolnośląskiej. - Ponadto na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono mienie znacznej wartości, w tym nieruchomość z zabudową parkowo - pałacową wartości nie mniej niż 40 mln zł. Sprawa jest rozwojowa.

Na podstawie zebranych materiałów i dowodów, sąd zastosował już wobec czterech z podejrzanych osób tymczasowe areszty od 2 do 3 miesięcy. Może im grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Twoja reakcja na artykuł?

26
72%
Cieszy
6
17%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
3%
Złości
2
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group