Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 4452
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Brak kasy na kosy

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 18 września 2009, 8:02
Aktualizacja: Sobota, 19 września 2009, 8:05
Autor: Angela
Fot. Mieszkańcy
Półtorametrowe zarośla na chodniku przy ulicy Karkonoskiej w Sobieszowie, które uniemożliwiają pieszym bezpieczne przejście, zarośnięte trawniki przy ulicy Jana Pawła II, Konstytucji 3 Maja czy tereny przy Pijarskiej i innych – to tylko niektóre jeleniogórskie „obrazki”. Mieszkańcy interweniują w tej sprawie domagając się wykoszenia traw. Na ten cel, nie ma pieniędzy.

Najbardziej oburzeni zaroślami są mieszkańcy Sobieszowa. Ulica Karkonoska spędzała im bowiem sen z powiek od czasu rozpoczęcia jej remontu, przez odbiór, aż do dzisiejszych chaszczy, które porastają niemal cały przydrożny chodnik.

– Od czasu odbioru remontu ulicy do dnia dzisiejszego na całej długości drogi ani razu nie wykoszono traw i krzewów, które obecnie sięgają nawet 1,5 metra wysokości - mówi pan Grzegorz z Sobieszowa. – W tej chwili chodniki na wielu odcinkach nie nadają się do użytku. Tylko przy budynkach prywatnych, których przy Karkonoskiej jest niewiele, są zadbane a pobocza – wykoszone. Na pozostałych odcinkach piesi muszą schodzić na ulice narażając swoje życie i życie kierujących – dodaje pan Adam.

Jak mówią mieszkańcy Sobieszowa zastanawiaj, że na terenie Sobieszowa w tym dwukrotnie wykaszano trawy, a o ulicy Karkonoskiej zapomniano.
- Mieszkańcy sugerują, że w ten sposób urzędnicy chcą się zemścić za krytyczne uwagi kierowane pod ich adresem w czasie remontu drogi – mówi pani Grażyna.

Sobieszowianie podkreślają, że jeśli w tym roku służby odpowiedzialne nie wykoszą traw i nie usuną gałęzi oraz samosiejek drzew to chodniki będą wymagały całkowitego remontu.
– Ulica jest w okresie gwarancyjnym. Dziwne więc, że inspektor nie zauważył tego problemu i nie zainterweniował w odpowiednim czasie w tej sprawie – mówi pan Tadeusz.

Sprawę niewykoszonych traw w mieście kilkakrotnie zgłaszali nam również mieszkańcy z centrum Jeleniej Góry. Pan Paweł z Zabobrza interweniował nie tylko u nas, ale również w Miejskim Zarządzie Dróg i Mostów.
– Ulicą Jana Pawła II wjeżdżają do miasta turyści. Dla mieszkańców i służb odpowiedzialnych za utrzymanie porządku w mieście taki obraz zarośniętych poboczy i chodników to wstyd – mówi.

Co więcej, mieszkańcy obawiają się, że mimo interwencji, w tym roku chodniki nie będą uporządkowane, bo jak zwykle nie będzie na to finansów. I niestety ich obawy są słuszne.

– Nie mam w tej sprawie zbyt dobrych informacji – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. Otrzymujemy zgłoszenia od mieszkańców o konieczności wykoszenia wielu miejsc, niestety nie mamy już na to zadanie środków. Dopóki były na to pieniądze, to wykaszaliśmy miasto. Niestety obecnie nie mamy już ani złotówki. Jeszcze raz zbilansujemy swoje środki i zastanowimy się nad tym problemem, ale szanse na wykoszenie traw w tym roku z naszych pieniędzy, są naprawdę nikłe.

O możliwości rozwiązania tej sytuacji zapytaliśmy również zastępcę prezydenta Jeleniej Góry, Jerzego Lenarda, który przyznał, że znalezienie dodatkowych środków w budżecie miasta może być trudne. Zapewnił jednak, że tą sprawą mają się zająć władze miasta i radni podczas sesji rady miejskiej 29 września.

– W odniesieniu do roku poprzedniego zwiększyliśmy budżet na ten cel o 30 procent – tłumaczy zastępca prezydenta. Niestety wykonawca, który został wyłoniony w ramach przetargu – mimo że podał najniższą stawkę za wykonanie tych usług – zażądał o około 30 procent więcej niż w roku poprzednim. Poza tym długa zima pochłonęła więcej pieniędzy niż to było planowane i spowodowała konieczność przesunięcia środków z rezerwy. Myślę, że jakieś drobne pieniądze na ten cel się znajdą. Z pewnością nie wystarczy ich na wykoszenie wszystkich miejsc, ale na najważniejsze trakty i najbardziej newralgiczne miejsca postaramy się znaleźć środki.

Jak mówi Michał Kasztelan, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze, w minionym roku miasto na wykaszanie pasów zieleni przy drogach powiatowych i gminnych oraz przydrożnych rowów wydało około 317 tys. zł, a do sierpnia 252,5 tys. zł. W tym roku natomiast do sierpnia wydano 262 tys. zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (43) Dodaj komentarz

~krzysiekM 18-09-2009 8:52
O jakiej kasie mówimy?Taką np. ul. Karkonoską jakiś np.pan Heniu zwykłą kosą wykosił by za 200 zł w dwa dni.A skąd owe 200 zł? Ano przecież jakiś pan Czesiu zapłacił mandat za blokadę na kole bo wjechał na chodnik i przechodniom zostawił tylko 140 cm przejścia.
~ 18-09-2009 8:58
To co się dzieje na XX-lecia w Cieplicach to po prostu kpina. Spółdzielnia tylko bierze pieniądze i wogóle sie nie interesuje tym co się tam znajduje i rośnie. Nie ma gdzie zaparkować samochodu bo dookoła pagurki i wysokie krzaki a na miejscach parkingowych "SZROT", stoją tam też porośnięte krzakami stare wraki aut. Może ktoś ze spółdzielni FAMPA przespacerował by się po osiedlu i zrobił z tym porzadek.
~malkontent 18-09-2009 9:05
. . . zapraszam do Jeżowa Sudeckiego, na drogę łączącą Zabobrze z tę "metropolią". Chodniki na poziomie drogi - ciekawie się ucieka spod kół samochodów tnących zakręty, dodatkowo od Kościoła / Cmentarza przy drodze takie krzewy, że nie widać pojazdów, a kierowcy w ostatniej chwili uciekają prosto w krzaki żeby uniknąć wypadku. Nie da rady jakiegoś mandatu wypisać - Panowie Służbiści ? ! ?
~wkurzony 18-09-2009 9:06
Jak to brak srodkow? Bezrobotni w ramach prac interwencyjnych moga kosic w zamian za zasilek. A sprzet da im MPGK. Wystarczy tylko ruszyc glowa. W tym miescie ciagle nic sie nie da zrobic, wiecznie problemy z najdrobniejszymi sprawami.
~ 18-09-2009 9:10
Nie rozumiem na co wydano te pieniądze skoro nic nie jest zrobione. Nie tylko w Sobieszowie jest taka sytuacja.
~m 18-09-2009 9:22
a aresztanci nie mogliby wykosić trawy. A swoją drogą, to chyba z księżyca biorą te nieprawdopodobnie wysokie kwoty.
~do pracy 18-09-2009 9:33
biorą bezrobocie - biorą a co robią w tym czasie tłuką kasę na czarno do kosy zagonić i tyle sądy wydają bzdurne wyroki !!! odrabiać na ulicach niech wszyscy widzą kto odrabia to i się odechce głupot jak znajomi będą łacha cieli z robotnika
~ja 18-09-2009 9:48
To ja jeszcze dodam róg Morcinka i Wyspiańskiego...tamte krzaczory też już dawno nie widziały kosiarki...nie wspominając, że obok trawska już praę razy były koszone...
~em 18-09-2009 10:15
Obrebalski do kosy!!!Pamietał jak namwiał ludzi do głosowania na niego ,obiecywał złote karkonosze a tera sobie nie radzi. Wywalić go.Pilnuje tylko kasy z prywatnych ucelni.
~M. 18-09-2009 10:24
Zapraszam też na Spółdzielczą.Parę lat temu wydano masę kasy na remont chodników.Obecnie są zarośnięte trawą i krzakolami, które utrudniają przejście.Hydrant P.Poż całkowicie zarośnięty-oby nie był potrzebny. BRAWA DLA ODPOWIEDZIALNYCH ZA TEN TEREN I MARNOTRAWSTWO NASZYCH PIENIĘDZY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~M. 18-09-2009 10:26
Zapraszam też na Spółdzielczą.Parę lat temu wydano masę kasy na remont chodników.Obecnie są zarośnięte trawą i krzakolami, które utrudniają przejście.Hydrant P.Poż całkowicie zarośnięty-oby nie był potrzebny. BRAWA DLA ODPOWIEDZIALNYCH ZA TEN TEREN I MARNOTRAWSTWO NASZYCH PIENIĘDZY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~krzysiekM 18-09-2009 10:34
Nie ma sensu wymieniać kolejnych ulic ponieważ problem dotyczy całego miasta i dróg poza miastem.
~xxx 18-09-2009 10:43
z racji wykonywanej pracy jeżdżę po Polsce i już dawno stwierdziłem, że kotlina jeleniogórska to najbardziej zarośnięty region w kraju, jakoś inne mniejsze, większe, bogatsze czy biedniejsze gminy, miasta, powiaty... dają sobie z tym rade, tylko u nas są problemy... sądzę, że wszystkiemu winna jest zła organizacja i zarządzanie... oraz chęci, nic więcej... jeśli ktoś nie potrafi podołać postawionemu mu zadaniu, to są inni na jego miejsce, bardziej zaradni...
~grib 18-09-2009 10:57
już w momencie tworzenia SIWZ dotyczących przetargu popełniono zasadniczy błąd - wskazano w nim, że wykonawca ma zrobić od 2 (słownie: dwóch) do 4 (słownie: czterech) koszeń w sezonie!!!!!! M A S A K R A. Prawda jest taka, że zanim ktoś skosi pierwszy raz w sezonie zielsko w ciągu obwodnicy miasta (można powiedzieć jej wizytówki, bo często turyści nawet z niej nie zjeżdżają), to we wrocku są już nierzadko po trzecim koszeniu. U nas czeka się, aż zielsko osiągnie rozmiar min. 1,5 m. Tyle, że aby wywieźć takie zielsko potrzeba znacznie więcej kasy na transport. Czy to na pewno się opłata. A może by tak wreszcie zmienić urzędników w ZDiM-ie. Tyle pretensji mają mieszkańcy, a tam od 20 lat są ci sami ludzie..... Czy naprawdę nie ma w mieście fachowców z branży komunikacyjnej???
d3m0l 18-09-2009 11:02
Nadbrzeżna, Warszawska, Karola M. Kilińskiego nie były koszone od zakończenia wojny bo w większości miejsc najbardziej zarośnięte "trawniki" to działki po zabudowaniach ADM'ów należące obecnie do miasta. Za pas przydrożny odpowiada już zupełnie kto inny ale może Pan który niedawno uderzył w w dzika na Sp-czej wytoczy proces odpowiednim służbom, bo gdyby pobocze na Trasie Czeskiej i Sp-czej było wykoszone miałby szansę wcześniej zobaczyć pędzące świniaki. Może przypomnę tylko tragedię sprzed kilku lat na przejeździe kolejowym ul. Sp-cza / K.Miarki, wtedy pomimo nie zamknięcia szlabanu przez dróżnika, można było uniknąć tragedii gdyby torowiska nie zasłaniały półtorametrowe chwasty.
~Aleksis 18-09-2009 11:07
Niechlujstwo w Jeleniej Gorze to już codziennośc , ale co robia za pobierane pobory z budzetu miasta odpowiedzialni ludzie na tych posadach , od prezydenta poczynając, czy jest juz tak rozluzniona dyscyplina , że nikt do nikogo nie ma regresu , nie ma kar za niedbalstwo w pracy ! co to za organizacja aby tak zapuścić miasto w brudzie ,smieciach , chwastach - gdzie jest ten ktory powinien co ranek przejechać się po rejonie miasta i sprawdzić porządek i czystośc w mieście , lącznie z wypalonymi lampami, dziurami w jezdni i kupami śmieci nie sprzątanych od miesiacy . A gdzie ta slawetna straż miejska , czy nie moze wziąc się za kosiarki ,taczki , miotly , jak nie potrafia zlapac brudasow wysypujacych śmieci to niech sami zamiatają, usuwaja chwasty , przecież są na utrzymaniu miasta a zatem tych co lozą podatki. Okropnie zapuszczone miasto , nie mówiąc o zapuszczeniu gospodarczym.
~obserwatorr 18-09-2009 11:10
a w Piechowicach Zakład Usług Komunalnych dba o miasto , jest czyste , trawniki,parki,skwerki wykoszone , liście powoli opadające systematycznie zgrabiane , chodniki czyste,miasto ukwiecone ,tylko pozazdrośćić gospodarności Piechowickiego ZUK-u , brawa dla nich
~ 18-09-2009 11:22
Nasza kochana Jelonka Dzionka(dziadostwo), syf, kila i mogila zarosnieta krzaczorami
~Cherba 18-09-2009 11:38
Przy zakrecie ul.Malcużyńskiego jest zarosnięty ciek wodny i studnia rewizyjna zasypana smieciami od lat, ktora ma za zadanie odbierać nawaly wody z okolicznej duzej powierzchni pól i ląk. Zawsze po większym deszczu woda pakuje na ulicę i zalewa ul.Kiepury przy.aptece TILIA .To są skutki ogromnej nieodpowiedzialności pracowników urzędu miasta i ich balaganu organizacyjnego.Ten balagan byl zglaszany wielokrotnie , lącznie ze strazą miejska i bez skutku , nikt tego nie czyści , udrażnia , nie kosi chaszczy . Istne dziadostwo,marnotrastwo urządzenia i nieodpowiedzialnośc za szkody ! bo woda wyrywa skarpę i zapycha piaskiem kratki odplywowe na ulicy - a wodę powinna odbierać w calości studnia do tego0 wybudowana i przeznaczona ale zaniedbana.Czy to jest tez prawidlowa gospodarka wodą i siecia wodna ?
~ Kryptyk 18-09-2009 11:48
A kro odpowiada za śmieci ,przycupy pijakow , smród i brud panujący przy ul .Karlowicza na wysokości budynku 21 - za garażami .Obecnie przechylają sie na garaże drzewa z plotem od ogrodzenia palacyku politechniki , pod oslona tych konarow wysiaduja pijaki , mlodzeż ze szkoly pali trawke , są strzykawki a pod sciana garaży robią śmietniki z butelek po alkohalu, sraja gdzie sie da i wyrzucaja stare graty. Straż i policja tam nie zagląda - nawet w godz. ok.14 gdzie sie narkotyzują .Kto ma tam robić porzadek , skoro wlaściciele garaży sprzątaja ,choć nie maja obowiązku a na to co sie dzieje są bezradni ! A gdzie są sluzby porzadkowe , do tego powolane ?
~wkurzony 18-09-2009 11:52
na szczescie niedlugo kolejne wybory:)
~A kysz 18-09-2009 12:00
Niech Kasztelan nie operuje wydanymi kwotami skasowanymi od miasta w swojej firmie, bo kwoty zawsze sa zawyżone w stosunku do oczekiwanej wydajności pracy , za te pieniądze wiele prywatnych firm by wykonalo dwa razy więcej pracy i powierzchni jak budzetowa marnotrawna jednostka. Za wiele wykonanych robot nie powinno sie im zaplacić , a oni bezwarunkowo kasuję pieniądze z budżetu miasta. Kto to kontroluje jakość i wydajnośc uslug MPGK - czy jest obiektywny niezalezny kontroler spoleczny ? który by dokonal lewatywy tej MKPK za ich kosztowne i byle jakie uslugi.Dlaczego nie ma konkurencji w mieście do sprzatania , koszenia , itd ! tylko jest jeden monopolista ?Cz nie wali tutaj korupcja - moze radni sa w radzie nadzorczej tej MPGK ? i wszystko usprawiedliwione !
~Zdziwiony... 18-09-2009 12:15
Głupie tłumaczenie się ze nie ma czym,albo kim te prace wykonać.Osoba ,która przystępuję do przetargu powinna urzędnikowi przedstawić ,że jest na tyle wydolna, aby te prace wykonać co najmniej 2 razy do roku jeśli twierdzi ,że tego nie wykona to nie podpisywać z nią żadnych umów.W tym przypadku widać ewidentnie, że chodzi tylko o to, aby wypłacić kasę .W papierach wszystko jest ok. a że nic nie jest zrobione to już nikogo nie obchodzi, może dlatego przetargi wygrywają swoi. W innych gminach jak się zorientowałem pieniądze są wypłacane dopiero po stwierdzeniu przez odpowiednie służby ,że prace zostały wykonane i nie obchodzi nikogo czy ten co wygrał przetarg ma odpowiedni sprzęt i ludzi . Wykonawca godzi się za tą sumę wykonać pracę i zgodnie z umowa musi ja wykonać należycie. Inni potrafią a w Jeleniej Górze nie !!!
~wkurzony 18-09-2009 12:54
a moze by tak zawiazac jakas inincjatywe obywatelska? jakkolwiek anachronicznie to brzmi, moze razem, w wiekszej grupie, mielibismy jakies prawo do glosu a jednoczesnie jakis wplyw na to co sie dzieje? w pojedynke nic nie zdzialamy poza komentowaniem.
~wkurzony 18-09-2009 13:10
a moze by tak zawiazac jakas inincjatywe obywatelska? jakkolwiek anachronicznie to brzmi, moze razem, w wiekszej grupie, mielibismy jakies prawo do glosu a jednoczesnie jakis wplyw na to co sie dzieje? w pojedynke nic nie zdzialamy poza komentowaniem.
ebee 18-09-2009 14:35
Przyczyna takiego stanu rzeczy jest prosta ! W Jeleniej Górze karze się tylko prywatnych właścicieli. Prywaciarzom straż miejska lepi mandaty za niewykoszona trawę za niepozamiatany w lecie i nieodśnieżony w zimie chodnik. Zarządcy mienia komunalnego- ZGL- le , Spółdzielnie mieszkaniowe, zarządy dróg, w tym MPGK- są bezkarni. Wszak to przecież władza. Jak ukarać np. Dyrektora ZGL, skoro to człowiek z układu ? Bo czy o układzie nie może być mowy , skoro przez tyle lat zasób komunalny chyli się ku ruinie, a u steru są ciągle ci sami ludzie ? Pozdrawiam : EBEE
Cień 18-09-2009 15:58
Dajcie mi te pieniądze, a ja już dopilnuję by trawniki wyglądały jak należy w całej Jeleniej, przez cały sezon. A tak w ogóle, to dlaczego nie zagonić więźniów do roboty, przecież oni nic nie robią, tylko leżą na kojach i bąki puszczają, a my ich utrzymujemy.
~Ciekawe 18-09-2009 16:04
że dla radnych kasy nigdy nie zabraknie. Mam coraz większe wątpliwości czy oni potrafią coś porządnie zaplanować oprócz podwyżek diet dla siebie
~lol 18-09-2009 17:01
317 tysięcy! ..ładną kasę ktoś trzepię..
~ Handra 18-09-2009 17:07
Co za frazesy "brak kasy" - kasy jest wystarczjąco a brak jest dobrej organizacji ,odpowiedzialności imiennej , rzetelności a najbardziej potrzebny jest, dobry rzemienny bat aby to niechlujstwo i beztroskośc wykorzenić z odpowiedzialnych bezkarnych urzednikow.
~......szum swiatla ....... 18-09-2009 17:09
......a na peksje pracowkinow Ratusza kasioka jest ? ...........Polska to dziwny kraj ........
~do wkurzonego 18-09-2009 17:18
Masz wyjście w przyszłych wyborach nie oddawać na nich głosu i uświadomić innych z jakim betonem mamy do czynienia w tym mieście. Myślałem,że nic gorszego od komuny nie może być i niestety przyznaję mocno się pomyliłem .W ostatnich wyborach stawiałem na PO i jest mi z tego powodu wstyd. A jeśli chodzi o te zrzeszanie się to w Sobieszowie w tej chwili działają dwie społeczne organizację,ale niestety słyszą coraz to nowe obiecanki z których nic nie wynika.Widocznie trzeba by w Jeleniej Górze zrobić pospolite ruszenie w końcu nasi włodarze przejrzeliby na oczy chyba, że dalej jestem naiwny.
teessi 18-09-2009 17:51
To wszystko jest postawione na głowie. Dlaczego w Miejskim Zarządzie Dróg i Mostów w Jeleniej Górze nie ma do takich właśnie celów pracowników etatowych, zatrudnionych na stałe. Przecież w firmach zaangażowanych w drodze przetargu nie wykonuje takich prac sam właściciel, lecz zatrudnieni przez niego pracownicy, którzy z tego tytułu otrzymują jakieś grosze, a cały zysk zatrzymuje dla siebie pan właściciel. No, a praca jest wykonana tak, jak każdy widzi. Czy pracownicy zatrudnieni na stałe w zakładach budżetowych nie wykonaliby tych prac o wiele taniej i bardziej efektywnie? Gdyby należało dokonać jakichś poprawek takich robót, to przecież ci pracownicy byliby na miejscu, w firmie.
~śledzik 18-09-2009 18:03
Ale na polewanie wodą mokrej jezdni od Jeleniej Góry do Sobieszowa w dniu 16 wrzesnia to pieniadze są. Ile to kosztowało?? Jechałem za polewaczką od Cieplic aż do konca ul. Romera. Jak u Barei.
teessi 18-09-2009 18:26
... czyli w zakładzie.
~do śledzik 18-09-2009 19:37
polewają od dość dawna, nawet wczoraj, kiedy pada...
~a Świdnica ! 18-09-2009 21:26
Wykoszone trawniki , czyste ściany ,b.dużo dużo porządnych ,solidnych pojemników na odpadki. TAM potrafią. A i mają automaty - parkometry.
~maciel 18-09-2009 22:21
ARTYKUŁ JEDNOZNACZNIE DOWODZI, ŻE W JELONCE NIC SIĘ NIE DZIEJE, AŻ CHCE SIĘ WYJŚĆ Z KINA... I WYCHODZĘ
diablica 18-09-2009 22:59
no przynajmniej mamy zielono na koniec lata w mieście...
rymcycymcy 19-09-2009 1:22
No ale skoro właściciele prywatnych posesji potrafią sobie wykosić, to dlaczego nie mogą zrobić tego również na innych odcinkach ? Powinni dostać rejony do koszenia, a straż miejska zdecydowanie karać nieróbstwo prywaciarzy ! ;)
kwakwa 19-09-2009 18:47
szanuj zieleń boś nie jeleń...
~ 20-09-2009 14:44
Moi Drodzy ! Wszyscy sie wsciekamy na ten bajzel Jeleniogorski. Ale przecież nic sie na tym swiecie nie dzieje bez przyczyny i powodu !! To miasto nie da się uzdrowić inicjatywami społecznymi /czasy subotników przemineły/, ani wściekaniem się na władze. Przecież taką sobie WYBRALIŚMY !!!! To fakt - są miasta i miasteczka /np. właśnie ŚWIDNICA , czy Świebodzice/, gdzie jest czysto, trawniczki wykoszone, śmieci uprzątniete, ławeczki, kwiateczki, aż się chce żyć !!! I co, inny ŚWIAT CZY INNA DEMOKRACJA ????? Nie , przoszę Państwa !!! Sprobójcie pójść na Sesje Rady takiego miasteczka, to się przekonacie, że ONI tam obradują i dyskutują - gdzie postawić jeszcze jedną ławeczkę, rozliczają swoich urzędników z wykonanych zadań. Burmistrza z wydanych pieniędzy. Tam nie przejdzie tzw. ŻADNE PICYKATO !!! A co u NAS ???? Jedne wielkie podchody !!! Kogo obsadzić w Radzie Nadzorczej, kogo na stanowisku Prezesa, jak wydać nasze pieniądze na różne dopłaty /do wody, do biletów do ZGL- lów , MZDiM-u itp./ czym więcej tym lepiej. Ich nie obchodzi wydajność pracy tych chorych tworów przeszłej epoki !!! A ci zawsze szybciej wydają jak ONI DOPŁACAJA !!!! Więc dzlaczego się dziwicie, że jaden trawnik np. na Sobieszowskiej , koszono CAŁY TYDZIEŃ ????? No powiedzcie mi !!! Dlaczego ??? Przecież wszyscy wiemy , że chłop rolnik, potrafi /jedna kosą/, wykosić przez jeden dzień ok. 2 Ha łąki !!!! No tak, ale ON musi to zrobić szybko i oszczędnie, a ONI /cała zgraja kosiarzy z łaski Bożej I Miłującego Pana/, JAKNAJDŁUŻEJ I JAKNAJDROŻEJ !!!! Bo jak zabraknie pieniędzy, to "dobra rada " im lekką rączką znów doda z naszej kieszeni !!!! Tak OTO mamy to co mamy !!! Kochani, to miasto gnije jak ryba !!!! Wierzcie mi !!! Siedziałem tam osiem lat i miałem tego dość !!! To kopanie się z koniem !!! Co zatem zrobić ???? Otóż zróbcie to samo co np. w ŚWIDNICY, CZY w ŚWIEBODZICACH, lub w innych pięknych i czystych miasteczkach w Polsce. Pytacie co ???? Macie jeszcze trochę czasu na przemyslenie !!!! Już za rok WYBORY !!!!! Więc przede wszystkim na nie IDZCIE , a wrzucając kartkę, nie dajcie się ogłupić, czy ponieść emocjom. Jedno Wam radzę ! Kiedy ktoś wam obiecuje, że będzie MŁODO, PIĘKNIE I BOGATO , to uciekajcie !!!! Bo to ALBO GŁUPIEC , ALBO WIELKA SZUJA !!!!! Pozdrawiam: Józef Gajewski ...
~Amerykanin z wyboru 20-09-2009 15:25
Szanowny "ostatni wpisie" Dziekuje za popieranie mojego autorskiego pomysly, jedynie aktywnego na stronach www.jelonka wykopania ludkow z ratusza na czele z prezydentem . Ja juz lekko ponad rok a moze dluzej wytykam lekcewazrzenie mieszkancow przez tzw. wladze . Bazuje jedynie na wiadomosciach podawanych na www.jelonka .............. Ale przeciez sami sobie ich wybraliscie , tak jak Kwasniewskiego i pozniej Kaczynskiego . Ludzie w Jeleniej Gorze maja jedna podstawowa wade , nie mysla dalej niz do nastepnego posilku . Tu jest problem . Pozdrowienia z lepiszego Swiata , gdzie ulice sa sprzatane , przynajmniej na dzielnicy gdzie ja mieszkam , ludzie mysla i kosza trawe nawet wzdloz wszystkich pozamiejscich ulic ( highways) bo to pomaga kierujacym i ladnie wyglada. Polska to ciemnogrod , polecam myslenie , mnie myslenie nie boli . Jariath Rosenzweig

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group