Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 5478
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bracia Pijarzy od tańca i od różańca

Poniedziałek, 21 lipca 2008, 8:12
Aktualizacja: 11:18
Autor: KTL
JELENIA GÓRA: Bracia Pijarzy od tańca i od różańca
Fot. TEJO
Czterdziestu najmłodszych mieszkańców Cieplic pojechało wczoraj (niedziela) na kolonie do Gdańska. Wszystko dzięki ofiarności parafian kościoła św. Jana Chrzciciela oraz całkowitemu oddaniu sprawie księży pijarów, bez których wiele dzieci o wakacjach na wybrzeżu mogłoby tylko pomarzyć.

– Dostaliśmy na kolonie dofinansowanie z urzędu miasta – poinformował nas ks. Tomasz Olczak. – Pieniądze pochodzą również od sponsorów i od parafii. Najważniejszy jest jednak wkład naszych parafian – dodał.

Księża raz w miesiącu organizują zbiórkę na potrzeby świetlicy. Ciepliczanie z parafii Św. Jana Chrzciciela postarali się o zastrzyk finansowy, dzięki któremu dzieci ze świetlicy mogą skorzystać z wypoczynku na wybrzeżu. Najmłodsi nie będą jednak przez cały czas leniuchować na plaży. Księża pijarzy przewidzieli dla nich wiele ciekawych zajęć, w tym zajęcia teatralne i malarskie.

Oprócz kolonii w czasie wakacji dziewczęta i chłopcy z Cieplic spędzają czas na krótszych wypadach w okolice Jeleniej Góry. – 21 czerwca wybraliśmy się do Western City w Ścięgnach, aby uczcić zakończenie roku szkolnego – powiedział nam ks. Bartłomiej Smoczyk.

– We współpracy ze strażą miejską tworzymy projekt „Bezpieczne wakacje”. Na przyszłość planujemy we współpracy z tą instytucją urządzić radosne pożegnanie dwumiesięcznego wolnego – zapowiada ks. Tomasz. W kościele przy ul. Ściegiennego odbywają się również koncerty ekumeniczne. Pierwsza część miała miejsce na początku wakacji, na drugą ksiądz Bartłomiej zaprasza w sierpniu.

Kościół Św. Jana Chrzciciela ma się czym pochwalić. Na swoim koncie ma wiele akcji skierowanych do najmłodszych. Począwszy od ferii z okazji świąt, podczas których młodzi ciepliczanie sami robią ozdoby, sprzedawane następnie na kiermaszu, poprzez pomoc dzieciom przy odrabianiu lekcji i organizowaniu zajęć w pracowniach, w tym komputerowej.

Podczas wakacji świetlica pracuje wprawdzie nieco mniej intensywnie, ale wciąż zapewnia rozrywkę i naukę w jednym dla zainteresowanych. Aby przyjemniej się w niej pracowało, ostatnio odnowiono jedną z sal, a przez te dwa miesiące wszystkie pozostałe będą porządkowane.

– To, co robią księża Pijarzy jest wspaniałe. To najlepszy argument przeciw tezie, według której Kościół w Polsce chyli się ku upadkowi. Wystarczy spojrzeć na ich działania! – przekonuje Marcelina z Jeleniej Góry. Trudno się z nią nie zgodzić.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group