Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 5359
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Borowików było i jest mnóstwo

Poniedziałek, 11 września 2006, 0:00
Autor: TEJO
Kotlina Jeleniogórska: Borowików było i jest mnóstwo
Fot. Jelonka.com
Ćwierć tony różnych grzybów zebrali podczas zakończonych w weekend uczestnicy Mistrzostw Polski w Grzybobraniu – poinformowało Muzyczne Radio.

To rekord tej imprezy zorganizowanej w lasach w okolicach Węglińca. Rok temu w koszykach miłośników grzybobrania znalazło się zaledwie… 25 kg smacznych owoców runa leśnego.

Teraz zwycięzca nietypowych zawodów, Ryszard Fink, zebrał 18 kilogramów i 70 dekagramów różnorakich grzybów jadalnych, w tym wiele borowików szlachetnych oraz podgrzybków, maślaków i koźlarzy.

Jak przyznaje Czesław Narkiewicz, kustosz Muzeum Przyrodniczego w Cieplicach i zarazem mykolog (znawca grzybów) ten sezon jest wyjątkowy, a grzyby wciąż mają warunki do wzrostu.
– Największe okazy to borowiki i podgrzybki – mówi.

Cz. Narkiewicz zaprasza jednocześnie wszystkich zainteresowanych na coroczną Wystawę Grzybów, która odbędzie się 17 i 18 września na tarasach Muzeum Przyrodniczego. – Pokażemy 200 gatunków grzybów, zarówno jadalnych, niejadalnych, jak i trujących, które rosną w lasach przedgórza Karkonoszy – usłyszeliśmy.

Ciekawostką jest fakt, że Czesław Narkiewicz jest niejako autorem tej wystawy, ponieważ osobiście zbiera eksponaty w lasach.
W trakcie trwania ekspozycji zainteresowani będą mogli zasięgnąć jego porady.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group