Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 3997
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bój na słowa i piosenki w MDK „Jelonek”

Sobota, 21 lutego 2009, 14:00
Aktualizacja: 15:47
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Bój na słowa i piosenki w MDK „Jelonek”
Fot. TEJO
Kilkudziesięciu gimnazjalistów wzięło dziś udział w eliminacjach miejskich konkursu recytatorskiego. Imprezę pod zmienionym szyldem zorganizował Młodzieżowy Dom Kultury „Jelonek”.

– Nasza placówka ma taki sam skrót jak Miejski Dom Kultury w Sobieszowie. Dlatego, aby nas nie mylono, zebraliśmy wśród pracowników propozycje nazwy instytucji. Spośród wielu wygrał „Jelonek” – obwieściła Danuta Sitek, dyrektorka placówki. Oficjalnie nowa nazwa będzie obowiązywała od środy.

A dziś w MDK walczyli gimnazjaliści w miejskich eliminacjach konkursu recytatorskiego i poezji śpiewanej. Swoje reprezentacje wystawiły niemal wszystkie szkoły gimnazjalne w mieście. Zebrani oraz jurorzy w osobach: Wiesława Siemaszko-Zielińska (przewodnicząca), Danuta Sitek i Barbara Kędra, wysłuchali różnych utworów prozatorskich i poetyckich.

Młodzi wykonawcy bardzo często sięgali po ambitny (może nawet zbyt ambitny lub nieco kontrowersyjny) repertuar. Można było usłyszeć, między innymi, wiersz „Moje pierwsze samobójstwo” oraz fragmenty „Pamiętnika narkomanki”. Recytowano dzieła Edwarda Stachury, Wisławy Szymborskiej, Agnieszki Osieckiej. Ale nie zabrakło też luźniejszego Tuwima, przydługiej legendy o Liczyrzepie Wiącków, czy też standardowego Mickiewicza.

Nam podobały się interpretacje Weroniki Kołodziejskiej („Monolog psa zaplątanego w dzieje” Szymborskiej), Damiana Sieradzkiego („Autoportret własny” Białoszewskiego), Sebastiana Gramsza („Pani Twardowska” Mickiewicza) i Gabrieli Kowalewskiej („Numer 42” Gałczyńskiego).

Wspomniana gimnazjalistka wystąpiła zresztą w podwójnej roli, bo wzięła udział także w części konkursu dotyczącej poezji śpiewanej wykonując solo „Psałterz Wrześniowy – Zdumienie”. Brawa także dla Marty Szwec za „Miłość idealną” Bajora.

Wyniki konkursu
RECYTACJE
I miejsce - Kołodziejska Weronika z Gimnazjum nr 1 Jel. Góra
I miejsce - Mieszała Jakub z gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnokształcacych nr 1 Jelenia Gora
II miejsce - Wiśniowska Maja z Gimnazjum nr 1
II miejsce - Kowalewska Gabriela z MDK
III miejsce -Sztur Karolina z MDK
III miejsce - Sieradzki Damian z Gimnazjum nr 2
III miejsce - Urbanowicz Monika z Gimnazjum nr 1

wyróznienia: Pietrukaniec Mateusz z Gimnazjum w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych; Gramsz Sebastian z Gimnazjum w Zespole Szkół Rzemiosl Artystycznych; Szarżanowicz Maja z Gimnazju w Zespole Szkół Ogólnokształcących n ; Szybałdin Łukasz z Gimnazjum w zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1

Do eliminacji powiatowych w tej kategirii zakwalifikowano: Kołodziejską Weronike z G nr 1, Mieszała Jakuba z G w Z Sz Ogólnokształcacych nr 1, Wisniowską Maje z G nr 1, Kowalewską Gabriele z Mlodzieżowego Domu Kultury.

Kateroria - POEZJA ŚPIEWANA

I miejsce - Krzysztof Baran z Gimnazjum nr 2
II miejsce - Kowalewska Gabriela z gimnazjum nr 1
II miejsce- Zalesska Alicja z G nr 2
III miejsce - Szwec Marta z G nr 2

Krzysztof Baran, Kowalewska Gabriela, Zalesska Alicja awansowali do eliminacji powiatowych, które odbędą się za tydzień w MDK.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group