Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 7330
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bogdan Stelmaczonek drugi raz zwycięzcą konkursu na Obraz Roku

Czwartek, 5 kwietnia 2012, 12:23
Aktualizacja: 12:27
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: Bogdan Stelmaczonek drugi raz zwycięzcą konkursu na Obraz Roku
Fot. Petr
Zwycięzcą II Edycji Konkursu na Obraz Roku 2011, organizowanego przez Orient Express w Jeleniej Górze ponownie został Bogdan Stelmaczonek, malarz i rysownik, jeden z członków Związku Artystów i Plastyków. – Cieszę się, że wygrałem po raz drugi. Myślę, że zwyciężyłem sercem – mówi artysta.

Bogdan Stelmaczonek od urodzenia mieszka w Jeleniej Górze. Od 2000 roku członek Związku Artystów i Plastyków; autor wielu wystaw prezentowanych zarówno w Polsce, jak i za granicą. m.in. w Austrii, Francji i Niemczech. Maluje olejem na płótnie, ponadto, zajmuje się akwarelą oraz rysunkiem artystycznym. W swoim dorobku artystycznym ma również malarstwo ścienne, na co dzień prowadzi galerię przy ulicy Matejki.

- Bardzo się cieszę, że wygrałem po raz drugi. Myślę, że zwyciężyłem sercem. Co to znaczy? Że z wielkim uczuciem podszedłem do swojej pracy konkursowej. Świątyni Wang, którą namalowałem w taki trochę oniryczny sposób. Jak sądzę, tak jej jeszcze nikt nie namalował – mówi artysta.

Zwycięską pracę Bogdana Stelmaczonka można oglądać w klubie Orient Express. Podobnie jak to było w ubiegłym roku, obraz trafi na jedną z aukcji charytatywnych organizowanych cyklicznie przez Alicję Dusińską, właścicielkę lokalu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group