Środa, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 11800
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Boczna płyta później...

Piątek, 24 sierpnia 2018, 16:30
Aktualizacja: Niedziela, 26 sierpnia 2018, 7:22
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Boczna płyta później...
Fot. Przemek Kaczałko
Na stadionie przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze dobiegają końca prace związane z rozbiórką wałów, tworzących trybunę północną i boczną. Władze miasta przesunęły termin otwarcia ofert w przetargu na przeniesienie trafostacji, a planowany termin wykonania boiska ze sztuczną nawierzchnią również uległ zmianie i nadchodzącej zimy kluby sportowe z Jeleniej Góry i okolic nadal będą musiały rozgrywać sparingi na wyjazdach.
- W tym tygodniu kończy się rozbiórka trybuny, jest ogłoszone postępowanie na przełożenie średniego napięcia i mamy nadzieję, że te prace również zostaną sprawnie wykonane, a Miasto przystąpi jak najszybciej do budowy sztucznej płyty bocznej, która uzupełni naszą ofertę - powiedział Miłosz Sajnog, wiceprezes Term Cieplickich.

Część rozbiórkową wykonało Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe "Parys" z Jeleniej Góry, koszt tej części inwestycji to 250 tys. zł.

Otwarcie ofert na przeniesienie trafostacji ma nastąpić 27 sierpnia br. We wrześniu planowane jest ogłoszenie przetargu na budowę boiska ze sztuczną nawierzchnią, a zakończenie robót spodziewane jest do czerwca 2019 r., a nie jak wcześniej planowano - do końca listopada 2018 r.

Pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią to standard w wielu mniejszych miejscowościach, ale Jelenia Góra nadal takiego nie posiada. Zimą kluby z Jeleniej Góry i okolic wyjeżdżają na sparingi m.in. do Dzierżoniowa, Zgorzelca, Świdnicy, czeskiej Desny i Frydlandu oraz wielu innych miejscowości, a to się wiąże z dodatkowymi kosztami za dojazd i wynajęcie obiektu.

W ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, który jest w dyspozycji Ministra Sportu i Turystki – udało się pozyskać dla Jeleniej Góry ok. 1,75 mln złotych na II etap modernizacji stadionu, o czym informowaliśmy już w maju 2017 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

3
14%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
18%
Nudzi
1
5%
Smuci
4
18%
Złości
10
45%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
894
Jest nowy
6%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Nie mówią po polsku
 
Aktualności
Huczne otwarcie lodowiska
 
Aktualności
Choinka koło Ratusza już świeci
 
112
Oddali hołd zmarłym
 
112
Interwencja pod galerią
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group