Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 3930
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Błyszczące automobile w Rynku

Niedziela, 19 lipca 2009, 17:45
Aktualizacja: 21:30
Autor: Ania
JELENIA GÓRA: Błyszczące automobile w Rynku
Fot. Marcin Gałuza
Dziś po południu kawalkada starych samochodów wjechała na plac Ratuszowy. To już druga lipcowa impreza z udziałem wiekowych wehikułów.

Pierwsza, czyli rajd Ikar, Jelenią Górę ominęła. Nic straconego, bowiem dziś do stolicy Karkonoszy przyjechali uczestnicy międzynarodowego zlotu miłośników starej motoryzacji zorganizowanego przez Klub Antycznych Automobili i Rajdów.

Wśród błyszczących zabytków techniki na kółkach wyróżniał się w sposób szczególny cadillac. Były też majestatyczne mercedesy i swojskie warszawy garbusy. Najstarsze auta z kilkudziesięcioletnią metryką. Nieco młodsze – z lat 60. ubiegłego wieku. Wszystkie w dobrym stanie technicznym i wypieszczone przez właścicieli przypomniały o czasach, kiedy na drogach obowiązywała przede wszystkim kultura jazdy, a nie bezsensowny często pośpiech.

Władze miasta zapowiadają, że w przyszłym roku przez Jelenią Górę przejedzie parada rolls-royce’ów i bentleyów w rajdzie szlakiem pałaców i ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej. Nestety: nikt nie zadbał o promocję tego wydarzenia. A szkoda.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
855
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group