Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 16093
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA KRAJ: Błękitne Skrzydła dla jeleniogórskich lotników

Czwartek, 25 sierpnia 2011, 7:43
Aktualizacja: 13:08
Autor: Angela
JELENIA GÓRA KRAJ: Błękitne Skrzydła dla jeleniogórskich lotników
Fot. Archiwum
Aeroklub Jeleniogórski i Tadeusz Kaczmarek, nestor jeleniogórskiego lotnictwa, otrzymali najwyższe honorowe wyróżnienia lotnicze w kraju. Kapituła Krajowej Rady Lotnictwa i redakcja Skrzydlatej Polski przyznała im Błękitne Skrzydła. Laureaci odbiorą wyróżnienia w najbliższy piątek podczas obchodów Święta Lotnictwa.

Honorowe wyróżnienie Błękitne Skrzydła, istniejące od 1964, przyznawane jest za najwybitniejsze osiągnięcia w lotnictwie polskim w ciągu ostatniego roku, poprzedzającego ich przyznawanie oraz za całokształt wybitnej działalności dla lotnictwa polskiego.

Pierwotnie przyznawała je redakcja Skrzydlatej Polski. Od kilkunastu lat w skład Kapituły wchodzą członkowie zarządu Krajowej Rady Lotnictwa. Przewodniczącym kapituły jest redaktor-senior SP Henryk Kucharski. Kandydatów do wyróżnienia zgłaszają czytelnicy Skrzydlatej Polski i członkowie Kapituły.

Wśród trzech laureatów zespołowych Błękitnych Skrzydeł 2011 w tym roku znalazł się Aeroklub Jeleniogórski, któremu nagrodę przyznano za 65-letnią działalność szkoleniową, sportową i wychowawczą na rzecz lotnictwa polskiego. Indywidualnie został natomiast Tadeusz Kaczmarek – za 60-letnią aktywną działalność lotniczą – zawodową i społeczną, w tym szkolenie pilotów, wyczyny sportowe, kierowanie Aeroklubem Jeleniogórskim oraz Jeleniogórskim Klubem Seniorów Lotnictwa.

- Przyznanie nam najwyższego honorowego odznaczenia lotniczego jest dla nas wielkim zaszczytem i zaskoczeniem. Osobiście nie staraliśmy się by nas zauważono i doceniano, tym bardziej było to dla nas wielkie zaskoczenie. Cieszę się, że po latach naszej ciężkiej pracy, ktoś zauważył, że Jeleniogórski Aeroklub znaczy bardzo wiele i kojarzy się przede wszystkim z jakością. Jest to nagroda dla wielu lotników, dla wielu pokoleń, którzy poświęcali swój czas i swoją pracę na rzecz naszego aeroklubu – mówi Jacek Musiał, dyrektor Aeroklubu Jeleniogórskiego.

W tym roku posiedzenie Kapituły Błękitnych Skrzydeł odbyło się w siedzibie Dowództwa Sił Powietrznych. Wziął w nim udział dowódca SP, gen. broni pilot Lech Majewski, a także szef sztabu SP, gen. dyw. pilot Sławomir Kałuziński, szef szkolenia SP, gen. dyw. pilot dr Leszek Cwojdziński i szef Wojsk Lotniczych, gen. bryg. pilot Stefan Rutkowsk

Wręczenie Błękitnych Skrzydeł 2011 odbędzie się podczas centralnych obchodów Święta Lotnictwa, 26 sierpnia na Polu Mokotowskim w Warszawie, pod pomnikiem poświęconym lotnikom polskim poległym w latach 1939-1945. Laureaci zostaną też zaproszeni na trybunę honorową Pokazów Lotniczych Air Show w Radomiu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
912
Tak
10%
Nie
62%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
26%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
Polityka
O herbie powiatu
 
Aktualności
Lodowisko lada dzień
 
112
Gigantyczny korek
 
112
TIR w rowie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group