Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 3801
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Blaski i cienie opadów śniegu

Sobota, 4 lutego 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 marca 2006, 23:25
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Blaski i cienie opadów śniegu
Fot. Krzysiek
Sobotnie opady śniegu wprawdzie miasta nie sparaliżowały, ale przypomniały zarówno mieszkańcom, jak i drogowcom, że najchłodniejsza pora roku na razie nie zamierza odpuścić.

Gruba warstwa lodu, która pokrywa chodniki została przysypana białym puchem, co znacznie utrudnia poruszanie się po mieście. Podobnie jest na osiedlowych uliczkach.

Służby z Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, które przez kilkanaście ostatnich dni miały względny spokój, bo śnieg nie padał, zostały postawione w stan gotowości.

Ale odśnieżano tylko te ulice, po których jeżdżą autobusy MZK.

Z trwającej tak długo zimy cieszą się chyba tylko dzieci i narciarze. Opady uzupełniły luki w wyjeżdżonych nartostradach, skąd wystawały już kamienie i korzenie. A najmłodsi jeleniogórzanie, choć ferii już nie mają, okupowali okoliczne pagórki, aby pozjeżdżać na sankach lub byle czym.

Dla spragnionych ciepła mamy wiadomość, że w Tunezji od dwóch dni świeci słońce a temperatura w cieniu wynosi 20 stopni. Oczywiście w plusie, choć tam też jest zima. Za ten komfort termiczny trzeba jednak zapłacić w biurach podróży około 1500 złotych za dwa tygodnie.

A w Jeleniej Górze jednym z cieplejszych lutych w ostatnich latach był drugi miesiąc roku 2001. Termometry pokazywały nawet 18 stopni powyżej zera!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group