Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 11618
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Tomaszów Lubelski: Bieg na Igrzyska zawita do Tomaszowa Lubelskiego

Czwartek, 24 stycznia 2013, 0:29
Aktualizacja: 0:50
Autor: red.
Tomaszów Lubelski: Bieg na Igrzyska zawita do Tomaszowa Lubelskiego
Fot. archiwum
Już w najbliższy weekend (26–27.01.) w Tomaszowie Lubelskim zostanie rozegrana trzecia w tym roku edycja zawodów w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich „Bieg na Igrzyska” pod patronatem Justyny Kowalczyk. W sobotę na trasie Siwa Dolina zostaną rozegrane biegi sprinterskie „łyżwą”, dzień później młodzi biegacze i biegaczki będą rywalizować klasykiem.

Piąte i szóste zawody Biegu na Igrzyska 2013 rozegrane zostaną 26 i 27 stycznia. Areną zmagań będą tym razem trasy biegowe Siwa Dolina w Tomaszowie Lubelskim. Pierwszy dzień rywalizacji (26.01) upłynie pod znakiem sprintów techniką dowolną. Biegacze i biegaczki z kategorii wiekowych od seniora do juniora C będą mieli do pokonania dystans 1200 m. Zawody rozpoczną się od startów kwalifikacyjnych, po których wyłonione zostaną obsady biegów ćwierćfinałowych, a następnie półfinałowych i finałowych (jedynie finały A). Najmłodsze grupy wiekowe – juniorzy D i E – zmierzą się w biegach interwałowych na dystansie 2500 m. Początek imprezy przewidziano na godzinę 10:00.

Na drugi dzień tomaszowskich zawodów (27.01) przewidziano rywalizację w stylu klasycznym. Po 10 km przebiegną seniorzy i juniorzy A, po 5 km: seniorki, juniorki A, juniorzy B i juniorki B. Na dystansie 3 km zmierzą się ze sobą juniorzy C, juniorki C, juniorzy D i juniorki D, a odległość 1,2 km pokonają najmłodsi - juniorzy E i juniorki E. Zawody rozpoczną się o godzinie 10:00.

Po czterech biegach na czele klasyfikacji generalnych „Biegu na Igrzyska” wśród juniorów B znajdują się: Mateusz Chowaniak (UKS Regle Kościelisko/SMS Zakopane) oraz Karolina Trzaska (MUKN "Pod Stróżą" Miszkowice). W grupie juniorów C prowadzą: Wojciech Fojcik (UMKS Marklowice) i Agata Warło (UMKS Marklowice). Najwięcej punktów wśród juniorów D zebrali dotychczas: Mateusz Dragon (NKS Trójwieś Beskidzka) i Magdalena Kobielusz (MKS Istebna). Liderami w grupie juniorów E są obecnie: Grzegorz Zawada (MKS Istebna) oraz Sabina Lizis (MKS Halicz Ustrzyki Dolne). W klasyfikacji klubowej prowadzi MULKS Tomaszów Lubelski przed MKS Istebna i MKS Halicz Ustrzyki Dolne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
663
Jest nowy
6%
1-5 lat
13%
5-10 lat
18%
10-20 lat
43%
pow. 20 lat
20%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Zmarł po wybuchu
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group