Piątek, 9 czerwca
Imieniny: Dominika, Felicjana
Czytających: 9924
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Bezpłatna nauka języka angielskiego dla seniorów

Czwartek, 22 września 2016, 7:20
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Region: Bezpłatna nauka języka angielskiego dla seniorów
Fot. Archiwum
Od poniedziałku (26.09.2016r.) rozpocznie się nauka języka angielskiego dla seniorów z Jeleniej Góry i regionu. Zajęcia będą prowadzone przez Fundację Aktywni XXI w ramach projektu „Uczyć jest łatwo – jeśli wiesz jak”. Obecnie trwają zapisy. Liczba miejsc jest ograniczona.

Projekt, który właśnie startuje, zakłada organizację zajęć języka angielskiego w dwóch grupach A0 (zupełnie początkujący) i A1 (osoby, które miały wcześniej niewielki kontakt z językiem angielskim).

- Zajęcia będą odbywały się w godzinach 9.00 - 14.00. W ich trakcie wykorzystywane będą gry dydaktyczne ułatwiające naukę języka – informuje Małgorzata Pokosz z Fundacji Aktywni XXI. Do projektu zapraszamy seniorów 55 plus. Kurs jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu Erasmus +, więc słuchacze zapłacą symboliczne 3 zł za lekcję – dodaje.

Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie – tel. 75 64 94 161 lub osobiście w siedzibie Fundacji w Jeleniej Górze, ul. Wolności 29 (w godzinach 10.00 - 18.00).

- Języka obcego można uczyć się w każdym wieku, gdyż wiek nie jest tu przeszkodą, choć czasem bywa wymówką. Jeśli nauczyliśmy się języka ojczystego, to każdy z nas może opanować kolejny język obcy. Są nam do tego niezbędne tylko trzy rzeczy: dobór odpowiednich dla nas strategii uczenia się, wystarczający poziom motywacji oraz ćwiczenia, ćwiczenia i ćwiczenia - dodaje Małgorzata Pokosz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Plac Ratuszowy czy Piastowski, który bardziej zachęca do spacerów?

Oddanych
głosów
108
Plac Ratuszowy
9%
Plac Piastowski
56%
Wolę miejskie parki
34%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group