Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 14025
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bezpiecznego świętowania!

Piątek, 22 grudnia 2006, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Bezpiecznego świętowania!
Fot. Judyta Babiarz
Idą Święta i sylwester: policja zapowiada wzmożone kontrole. Nie tylko na drogach. Większość funkcjonariuszy nie będzie miała wolnego w Boże Narodzenie i Nowy Rok.

O bezpieczeństwo mieszkańców regionu zadbają służby umundurowane oraz funkcjonariusze w cywilu.
Bardzo aktywna będzie drogówka. – Okres świąteczno-noworoczny to czas, w którym z reguły więcej osób siada za kierownicą po wypiciu alkoholu – mówi nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. – Policjanci chcą to zjawisko ograniczyć.

– W ubiegłym roku pijani kierowcy spowodowali na terenie kraju ponad 4000 wypadków, w których zginęło 490 osób, a rannych zostało 5600 użytkowników dróg – przypomina policja. I apeluje o rozsądek. Na przyjęcie świąteczne, nawet skromnie zakrapiane, lepiej udać się taksówką.

Policjanci będą także szczegółowo kontrolowali dokumenty, stan techniczny pojazdu oraz bagaż. Często podczas świąt zdarzają się kradzieże, a łupy przewożone są przez złodziei właśnie w bagażniku.

Święta mają być mgliste i wilgotne. Drogi zapewne będą śliskie. Lepiej jeździć ostrożnie, zwłaszcza po zapadnięciu zmierzchu. Trzeba pamiętać, że mamy właśnie najkrótsze dni w roku. Przy zachmurzeniu pómrok robi się już po godz. 15. A taka pogoda jest najbardziej zdradliwa.

Właśnie o tej porze doszło ostatnio do dwóch potrąceń pieszych przy ulicy Wolności. Samochody najechały na dziewczynę i kobietę prawidłowo przechodzące przez pasy. Powodem była nie tylko nieostrożność kierowców, ale i słaba widoczność pieszych użytkowników dróg.

Funkcjonariusze będą również dyscyplinować kierowców, którzy w czasie jazdy rozmawiają przez telefony komórkowe bądź nie stosują się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa.

Policja prosi także wyjeżdżających na święta o odpowiednie zabezpieczenie mieszkania. – Najlepiej stworzyć pozory, że ktoś w domu jest. Poprosić sąsiadów o zapalenie światła i zachowanie czujności. To najbardziej odstrasza przestępców – radzą stróże prawa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
437
Jest nowy
7%
1-5 lat
14%
5-10 lat
19%
10-20 lat
41%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
 
Koszykówka
Walczymy o szósty skalp!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group