Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 2218
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bezpiecznego świętowania!

Piątek, 22 grudnia 2006, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Bezpiecznego świętowania!
Fot. Judyta Babiarz
Idą Święta i sylwester: policja zapowiada wzmożone kontrole. Nie tylko na drogach. Większość funkcjonariuszy nie będzie miała wolnego w Boże Narodzenie i Nowy Rok.

O bezpieczeństwo mieszkańców regionu zadbają służby umundurowane oraz funkcjonariusze w cywilu.
Bardzo aktywna będzie drogówka. – Okres świąteczno-noworoczny to czas, w którym z reguły więcej osób siada za kierownicą po wypiciu alkoholu – mówi nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. – Policjanci chcą to zjawisko ograniczyć.

– W ubiegłym roku pijani kierowcy spowodowali na terenie kraju ponad 4000 wypadków, w których zginęło 490 osób, a rannych zostało 5600 użytkowników dróg – przypomina policja. I apeluje o rozsądek. Na przyjęcie świąteczne, nawet skromnie zakrapiane, lepiej udać się taksówką.

Policjanci będą także szczegółowo kontrolowali dokumenty, stan techniczny pojazdu oraz bagaż. Często podczas świąt zdarzają się kradzieże, a łupy przewożone są przez złodziei właśnie w bagażniku.

Święta mają być mgliste i wilgotne. Drogi zapewne będą śliskie. Lepiej jeździć ostrożnie, zwłaszcza po zapadnięciu zmierzchu. Trzeba pamiętać, że mamy właśnie najkrótsze dni w roku. Przy zachmurzeniu pómrok robi się już po godz. 15. A taka pogoda jest najbardziej zdradliwa.

Właśnie o tej porze doszło ostatnio do dwóch potrąceń pieszych przy ulicy Wolności. Samochody najechały na dziewczynę i kobietę prawidłowo przechodzące przez pasy. Powodem była nie tylko nieostrożność kierowców, ale i słaba widoczność pieszych użytkowników dróg.

Funkcjonariusze będą również dyscyplinować kierowców, którzy w czasie jazdy rozmawiają przez telefony komórkowe bądź nie stosują się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa.

Policja prosi także wyjeżdżających na święta o odpowiednie zabezpieczenie mieszkania. – Najlepiej stworzyć pozory, że ktoś w domu jest. Poprosić sąsiadów o zapalenie światła i zachowanie czujności. To najbardziej odstrasza przestępców – radzą stróże prawa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group