Poniedziałek, 2 sierpnia
Imieniny: Gustawa, Kariny, Marii
Czytających: 6614
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bezpieczne wtorki pod ratuszem

Wtorek, 8 lipca 2008, 18:05
Aktualizacja: Środa, 9 lipca 2008, 7:52
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Bezpieczne wtorki pod ratuszem
Fot. TEJO
Jak zdobyć certyfikat bezpieczeństwa, którym można udowodnić, że jest się dobrym i znającym przepisy rowerzystą? Wystarczy w każdy wtorek przyjść na Rynek.

Do końca wakacji będzie trwała akcja straży miejskiej i policji, której celem jest propagowanie bezpiecznej jazdy i znajomości przepisów ruchu drogowego nie tylko wśród najmłodszych, lecz także starszych jego uczestników. Zwłaszcza tych, którzy na letnie ścieżki wyjeżdżają na dwóch kółkach.

– Namawiamy wszystkich do sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności – mówi mł. insp. Grzegorz Rybarczyk ze straży miejskiej, który jest animatorem działań. Mile widziane są zwłaszcza dzieci: dla nich przygotowano rowerki, trzykołowce oraz hulajnogi. Łącząc zabawę z nauką na pewno uzyskają cenną wakacyjną lekcję bezpieczeństwa.

Akcję wsparł prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski. A działania Grzegorza Rybarczyka zna chyba każdy jeleniogórzanin. Dzięki nim – po części – od lat nie odnotowuje się niebezpiecznych zdarzeń drogowych z udziałem najmłodszych. Oby tak było i podczas tegorocznych wakacji.

Fundatorem nagród w postaci światełek odblaskowych do roweru jest Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze. Doposażenie w znaki drogowe pachołki oraz sprzęt do wykonania miasteczka rowerowo-sprawnościowego Straż Miejska również pozyskała z WORD-u

Kolejną okazję do zdobycia certyfikatu poicja i SM umożliwi w nadchodzącą sobotę podczas festynu bezpieczeństwa przy hipermarkecie Tesco.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group