Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 5066
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Bezpieczne ferie w Karpaczu

Piątek, 12 stycznia 2018, 13:05
Autor: 112
Karpacz: Bezpieczne ferie w Karpaczu
Fot. KMP Jelenia Góra
Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Karpaczu wspólnie ze strażnikiem miejskim w ramach działań prewencyjnych „Bezpieczne Ferie” systematycznie spotykają się z dziećmi w szkołach, przedszkolach, różnego rodzaju placówkach , na zimowiskach na terenie Karpacza i okolic.

Cykl spotkań dla dzieci i młodzieży w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kreci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny” oraz programu prewencyjnego „Bezpieczne Ferie” przygotowali dzielnicowi z Komisariatu Policji w Karpaczu: st.asp. Jakub Erchard, st. asp. Krzysztof Lenczewski oraz funkcjonariusz SM Karpacz Miłosz Russek.

Celem jest przede wszystkim:
- uświadomienie i przybliżenie dzieciom istniejących zagrożeń, z jakimi mogą się spotkać w trakcie ferii zimowych: a) na sankach, b) na nartach, c) na lodowisku, d) podczas kuligu, e) podczas zabaw zimowych, f) gdy się załamie pod nami lub inna osoba lód, g) podczas odpalania fajerwerków h) podczas "surfowania" w sieci a także w kontakcie z osobą obcą itp.
- zaznajomienie z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa;
- przypomnienie numerów alarmowych: Policji, Straży Pożarnej i Pogotowia Ratunkowego;
- kształcenie umiejętności przewidywania zagrożeń i „wyposażenie” dzieci w nawyk ich unikania;
- nauczenie dzieci praktycznego stosowania nabytej wiedzy
Na koniec spotkania przekazano kadrze pedagogicznej i uczniom w każdej ze szkół i przedszkoli upominki w postaci odblasków oraz książeczki „ZIMA” przekazane przez Urząd Miasta w Karpaczu.

W trakcje prelekcji wykorzystano prezentację multimedialną, jak również udział wzięła maskotka Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze "Komisarz Lew".

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group